Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ha van párotok, és albérletben...

Ha van párotok, és albérletben raktok, egy héten hányszor "illik" neki átjönnie, illetve nektek hozzá?

Figyelt kérdés

Mert nyilván 7-ből 6 napot alapesetben nem szép, ha ott alszik. De ilyenkor, ha 7 nap 6szor látjátok és nem használ semmit, akkor is kinézitek?

Heti 3-4 nap illendő szerintetek maximumnak? Érdekelnek a vélemények, mert mindenki más ebben úgy vélem.


2018. márc. 31. 10:47
 1/7 anonim ***** válasza:
82%

Mi van a szerződésekben? Az a döntő.


Amúgy nálunk, amíg párom albiban lakott, én otthon, simán volt, hogy a szabadságomat (2-3 hét) nála töltöttem. Az általam fogyasztott rezsit is kifizette. A tulaj meg vastagon lesz.rta, oda sem nézett soha az öt év alatt. Végtére is a párom a lakást bérelte, a rezsit fizette, nem hónapokig voltam ott, akkor meg?


Jelenleg is albiban lakunk, immáron ketten. Kérdeztem a tulajokat, hogy aludhat-e egyszer-egyszer vidéki rokon nálunk. Ő meg röhögött, hogy a havi lakbérért jön fel csak, amíg rendben van a lakás és ki van fizetve a rezsi, őt nem érdekli az egyhetes vendégeskedés sem.


Persze más a helyzet, ha egy háztartásban vagy lépcsőházban vagytok a tulajjal, akkor vérszemet kaphat egy-egy hosszú hétvégétől is, hogy végül is csak neked adta ki a lakást, hiszen két főnél már többet le lehet gombolni, illetőleg ugye fizetni kéne idegenforgalmi adót, stb. A gyakorlatban pedig a tulaj rugalmasságán múlik.

2018. márc. 31. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha a 7-ből 6 napot együtt töltenétek, akkor miért nem költöztök össze?


Egyébként ezt valóban a bérbeadóval kellene megbeszélned, mert minden eset és minden bérbeadó más.

Én bérbeadóként nem örülnék, ha egy embernek adnám ki és életvitelszerűen ketten laknák, mert átverésnek érezném, más bajom nem lenne vele.

De ha méltatnál arra, hogy ezt megbeszéld velem, akkor felőlem annyit alszik ott amennyit akar, ameddig minden rendjén van fizetve.

2018. márc. 31. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Egyedül vettem ki a lakást..a tulajt beköltözés előtt a szerződések aláírásakor láttam és kiköltözésnél amikor elszámoltunk, ugyan abba a kerületbe lakott,de soha nem jött. A lakbért utaltam a befizetett számlákat fényképeztem és mailba elküldtem. Az elején össz vissz annyi kérése/kijelentése volt,hogy a szomszédok ne panaszkodjanak (szóval házibulikat nem tartottunk soha stb) az,hogy ki/kik és mennyit alszik/alszanak nálam senkit nem érdekelt, fizetve legyen mind és ne legyenek problémák, ennyi...

Így nincs gond

Viszont ha rajtad kívül még más is lakik ott akkor a 3-4 nap nagyon maximum

2018. márc. 31. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Tényleg nem tisztáztam, hogy elsősorban külön szobáról lenne szó.

Egyébként csak egy kisarkított példa a 7-ből 6 napot:) de előfordult már, hogy pont jól jöttek ki a szabad óráink napjaink, és azt együtt töltöttük, többnyire nálam.

Lakótársamnak ezzel eddig nem volt baja, de lehet, most elköltözök, így ezért kérdezősködök.

2018. márc. 31. 11:28
 5/7 anonim ***** válasza:
89%
Ha közösen használjátok úgy már elég gáz lehet, ha heti 3-4 napot is ott lenne más kontójára.
2018. márc. 31. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Azért megkérném, hogy rezsipénzt adjon le magára.
2018. márc. 31. 13:07
 7/7 anonim ***** válasza:
92%
Én nem tolerálnám, hogy a lakótársamnál heti rendszerességgel itt legyen és aludjon a párja, pláne nem heti többször is. Nem a rezsi miatt, hanem mert nem véletlenül adom ki a szobát egy embernek, és nem kettőnek. Biztosan van olyan, akit ez nem zavar, ha például nagy a lakás, vagy az ő párja is rendszeresen ott van, ezt mindenképpen még a szerződéskötés előtt érdemes tisztázni.
2018. márc. 31. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!