Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Felmondanátok ebben az esetben...

Felmondanátok ebben az esetben az albérletet?

Figyelt kérdés

Egyetemista vagyok és minden eddigi évemben kollégista voltam, de idén nem kaptam férőhelyet, így kénytelen voltam albérletbe költözni. Nagyon nem szeretek ott lakni, mert nem jövök ki jól a lakótársammal, maga az albérleti lét sem tetszik és nagyon hiányzik a kollégium, illetve elég drága és úgy érzem nem használom ki (keveset vagyok ott, nem főzök, nem mosok, kb. csak a szobát és a fürdőt használom, nyáron is üresen fog állni). Jelentkeztem a kollégiumi várólistára és nagyon bízom benne, hogy felvesznek majd. Sőt, már lassan abban is reménykedek, hogy esetleg ismét online oktatás legyen, annyira nem szeretek az albérletben lakni. A bökkenő csak az, hogy egy éves szerződésünk van és korábbi felmondás esetén nem kapnánk vissza a kifizetett kauciót (ami 200.000 +). Valamint a lakótársamnak nincsen szerződése és kicsit bonyolultabb lenne megoldani, hogy akkor a tulaj kössön vele szerződést, ő keressen maga mellé új lakótársat stb., ha ő még szeretne maradni és ez is kellemetlen lenne picit.

Arról az eshetőségről beszélek, ha kapok kollégiumi férőhelyet vagy esetleg beköszönt az online oktatás. A szüleim nem szeretnék felmondani az albérletet (maximum az online oktatás esetében), mert úgy sok pénzt veszítenénk a kaucióval. Én viszont legszívesebben már most kiköltöznék, de nyilván én is tisztában vagyok ennek anyagi vonzataival.


2021. okt. 14. 12:19
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
74%
Fizesd vissza a szüleidnek a kauciót. És legközelebb a saját pénzeddel játsz, ne máséval.
2021. okt. 14. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
92%
Hát ezt csak nektek kell megbeszélni, mi éri meg és mi vállalható.
2021. okt. 14. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
92%

Nagykorú(!) egyetemistaként ideje lenne megtanulni a felelősségvállalást és hogy az aláírt szerződés még a bíróság előtt is kötelez!


Felnőtt vagy, senkit nem érdekel, hogy neked nem tetszik az albérletesdi, meg hogy mennyit tartózkodsz ott, magánügyed. Te hoztad a döntést, viseld a következményeket!


Egyetlen dolgot tehetsz - a bérbeadóval előre megbeszélve - hogy TE hozol magad helyett, a bérbeadónak megfelelő bérlőt, nem pedig a lakótársadtól várnád el ugyanezt!

2021. okt. 14. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
98%

Nem mondanám fel, mert nem szarjuk a pénzt.

De hacsak nem 2-3 órányira élek az egyetemtől, tuti, hogy ebben a bizonytalan online-nem online helyzetben nem is vettem volna ki éves szerződéssel semmit.

2021. okt. 14. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

Pontosan tudom mi van leírva a szerződésben és milyen lehetőségek vannak, mik a következmények stb., ez nem volt kérdés.

Azért írtam, hogy a lakótársam keresne valakit a helyemre ha ő még maradna, mert ezt így tartom fairnek. A tulaj a lakótárs kérdésébe egyáltalán nem kívánt belefolyni mikor kivettem a lakást, azt mondta őt nem érdekli kit viszek oda, csak keressek valakit magamnak, ha szeretnék egy lakótársat. Egyáltalán nem is találkozott még a lakótársammal, semmit nem tud róla és neki ezzel nincsen problémája, őt ez a része nem érdekli. Ezért gondoltam, hogy mivel a tulajt nem érdekli ezért az lenne a fair, ha nem én vinnék oda egy random embert a lakótársamnak, hogy tessék, akkor mostantól majd vele fogsz lakni stb. Hanem ő dönthetné majd el, hogy kivel szeretne együtt lakni. Természetesen hagynék is rá időt, két hónapos felmondási időnk van, annyi idő alatt bőven találna maga mellé valakit. Ez viszont majd úgyis csak akkor lesz esedékes, ha egyáltalán eljutunk idáig, addig felesleges rajta lovagolni. Persze, értem, hogy bele szerettél volna kötni, semmi gond.

2021. okt. 14. 14:07
 6/25 anonim ***** válasza:
96%
2021. okt. 14. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
97%

" A bökkenő csak az, hogy egy éves szerződésünk van és korábbi felmondás esetén nem kapnánk vissza a kifizetett kauciót (ami 200.000 +). Valamint a lakótársamnak nincsen szerződése"


Akkor most hogy van, milyen szerződés van?...

2021. okt. 14. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
97%

Sehogy, kamu az egész.

Valaki belinkelte az előző kérdését, ott nem írja hogy lakotársai vannak, hanem egyedul van.

Unalmas már nagyon.

2021. okt. 14. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
Lehet bármeddig elmélkedni, de csak akkor derül ki, ki mire hajlandó vagy mihez ragaszkodik, ha megkérdezed. Ha te mennél, de van egy szerződésed, hát nem valószínű, hogy nem szeretné a tulaj megkapni a 200ezret, de próbáld meg, aztán megtudod. Addig viszont, ha már fair akarsz lenni, szerintem ne hülyítsetek be senkit, hogy jöjjön helyetted, amíg nincs is helye és nem is tudod, mész-e bárhová.
2021. okt. 14. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
97%

Van neki több kérése, keresgéljél, be lettek azok is linkelve.

Amúgy hogy került oda a másik albérlő, akit még utálsz is? Magától nem keveredhetett oda..

2021. okt. 14. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!