Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Felmondanátok ebben az esetben...

Felmondanátok ebben az esetben az albérletet?

Figyelt kérdés

Egyetemista vagyok és minden eddigi évemben kollégista voltam, de idén nem kaptam férőhelyet, így kénytelen voltam albérletbe költözni. Nagyon nem szeretek ott lakni, mert nem jövök ki jól a lakótársammal, maga az albérleti lét sem tetszik és nagyon hiányzik a kollégium, illetve elég drága és úgy érzem nem használom ki (keveset vagyok ott, nem főzök, nem mosok, kb. csak a szobát és a fürdőt használom, nyáron is üresen fog állni). Jelentkeztem a kollégiumi várólistára és nagyon bízom benne, hogy felvesznek majd. Sőt, már lassan abban is reménykedek, hogy esetleg ismét online oktatás legyen, annyira nem szeretek az albérletben lakni. A bökkenő csak az, hogy egy éves szerződésünk van és korábbi felmondás esetén nem kapnánk vissza a kifizetett kauciót (ami 200.000 +). Valamint a lakótársamnak nincsen szerződése és kicsit bonyolultabb lenne megoldani, hogy akkor a tulaj kössön vele szerződést, ő keressen maga mellé új lakótársat stb., ha ő még szeretne maradni és ez is kellemetlen lenne picit.

Arról az eshetőségről beszélek, ha kapok kollégiumi férőhelyet vagy esetleg beköszönt az online oktatás. A szüleim nem szeretnék felmondani az albérletet (maximum az online oktatás esetében), mert úgy sok pénzt veszítenénk a kaucióval. Én viszont legszívesebben már most kiköltöznék, de nyilván én is tisztában vagyok ennek anyagi vonzataival.


2021. okt. 14. 12:19
1 2 3
 21/25 A kérdező kommentje:
A barátkozástól nem félek, csak nem megy. Hacsak én nem teszem meg az első lépést, én nem kezdeményezek beszélgetést, én nem veszem fel a kapcsolatot valakivel stb., akkor senki rám sem néz. Először általában kedvelni szoktak az emberek, viszont miután kiderül, hogy nincsenek rendes barátaim, nincsen párom, mondhatni családom sincsen stb., a legtöbb ember azonnal elfordul tőlem és ott is hagy a francba vagy esetleg kihasznál (iskolai közösségekben például jellemzően ez szokott történni, hogy adjak házit, jegyzetet stb. és erre jó vagyok, de másra már nem). A szüleim egyáltalán nem foglalkoznak velem, emiatt nem tudok velük beszélgetni sem erről stb., semmiféle kapcsolat nincsen és nem is volt közöttünk soha. A munkától is azért félek, mert egész életemben azt hallottam, hogy nem érek semmit, hülye vagyok, nem vagyok jó semmire stb. és nem tudom elképzelni, hogy a tanulás mellett még dolgozni is tudjak. Az egyetem miatt is rengeteget stresszelek, mert rengeteget kell tanulni, rendszeresek a számonkérések, határidők stb., így attól félek a diákmunka is csak egy újabb stresszforrás lenne, ott is mindenki csak kiközösítene, szidna, kihasználna, utálna engem. Mikor már meg tudtam finanszírozni magamnak elkezdtem szakemberhez járni és jelenleg is járok pszichológushoz, de semmi eredménye nem volt még. Szerintük csupán az a probléma, hogy túl sok negatív hatás ért gyerekkoromban, mert mindig kiközösítettek, verbálisan és fizikailag is bántalmaztak a kortársaim és a tanárok is, a szüleim nem foglalkoztak velem stb. és ezen kell dolgozni, hogy ezen túl tudjak lépni. Eddig eredménytelen a dolog, úgyhogy nem tudom hogy mégis mitől változna.
2021. okt. 14. 15:50
 22/25 A kérdező kommentje:
A felnövéssel nincsen gondom.
2021. okt. 14. 15:50
 23/25 anonim ***** válasza:
85%

OK, értem. (A "felnövést" lelki értelemben gondoltam)

De amit írtál, az még egy ok arra, hogy a szüleidtől - mérgező család - eltávolodj.

Ha a pszichológust kevésnek érzed, úgy terapeutára lenne szükséged, aki más eszközöket is bevet a beszélgetés mellett. Történetesen pont Pécsen ismerek is egyet - nem, nem kapok jutalékot -, de annak idején ő rángatott ki engem a sz*rból. Nem lesz olcsó, és rövid se, és sokat fogsz sírni is, de egyszer csak a végére érsz :)

Hajrá, menni fog. Mert forogsz körbe-körbe, és nem látod a kiutat. Pedig vannak, csak egyelőre nem látod őket.

2021. okt. 14. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
93%

Az 5-ös válaszodra Kérdező, mert a kérdés erről szól. (A többi meg a pszichiáteredre tartozik):


“Azért írtam, hogy a lakótársam keresne valakit a helyemre ha ő még maradna, mert ezt így tartom fairnek. A tulaj a lakótárs kérdésébe egyáltalán nem kívánt belefolyni mikor kivettem a lakást, azt mondta őt nem érdekli kit viszek oda, csak keressek valakit magamnak, ha szeretnék egy lakótársat. Egyáltalán nem is találkozott még a lakótársammal, semmit nem tud róla...”


Elég érdekes helyzet lenne a bérbeadó szempontjából, hogy az ő lakásába rendezkedik egy olyan bérlő, akit életében nem látott, akivel még nem beszélt, akivel szerződése sincs!

Azt fogd fel végre, hogy ezt NEKED kell a bérbeadóval intézni, megbeszélni!

Elvinni hozzá a lakótársat, bemutatni, átíratni a nevére a szerződést és UTÁNA kereshet maga mellé lakótársat.

2021. okt. 14. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 A kérdező kommentje:
Érdekes vagy sem, ez a helyzet és az eddig is tiszta volt, hogy mi lenne a menete.
2021. okt. 14. 17:46
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!