Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Felmondanátok ebben az esetben...

Felmondanátok ebben az esetben az albérletet?

Figyelt kérdés

Egyetemista vagyok és minden eddigi évemben kollégista voltam, de idén nem kaptam férőhelyet, így kénytelen voltam albérletbe költözni. Nagyon nem szeretek ott lakni, mert nem jövök ki jól a lakótársammal, maga az albérleti lét sem tetszik és nagyon hiányzik a kollégium, illetve elég drága és úgy érzem nem használom ki (keveset vagyok ott, nem főzök, nem mosok, kb. csak a szobát és a fürdőt használom, nyáron is üresen fog állni). Jelentkeztem a kollégiumi várólistára és nagyon bízom benne, hogy felvesznek majd. Sőt, már lassan abban is reménykedek, hogy esetleg ismét online oktatás legyen, annyira nem szeretek az albérletben lakni. A bökkenő csak az, hogy egy éves szerződésünk van és korábbi felmondás esetén nem kapnánk vissza a kifizetett kauciót (ami 200.000 +). Valamint a lakótársamnak nincsen szerződése és kicsit bonyolultabb lenne megoldani, hogy akkor a tulaj kössön vele szerződést, ő keressen maga mellé új lakótársat stb., ha ő még szeretne maradni és ez is kellemetlen lenne picit.

Arról az eshetőségről beszélek, ha kapok kollégiumi férőhelyet vagy esetleg beköszönt az online oktatás. A szüleim nem szeretnék felmondani az albérletet (maximum az online oktatás esetében), mert úgy sok pénzt veszítenénk a kaucióval. Én viszont legszívesebben már most kiköltöznék, de nyilván én is tisztában vagyok ennek anyagi vonzataival.


2021. okt. 14. 12:19
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Csak azokra reagálok, akik tudnak normálisan válaszolni a kérdésemre.

9# A kauciót nem kapnánk vissza, ez teljesen egyértelmű, így lett megbeszélve, bele van foglalva a szerződésbe és ezt el is fogadtuk, ezzel nincsen probléma. Úgyhogy az nem kérdés, hogy a tulaj szeretné-e megtartani, esetleg mégis visszaadná-e stb., ezt a pénzt mi a megegyezés alapján nem várjuk vissza. Illetve addig természetesen nem szólnánk senkinek, amíg semmi nem biztos, tehát így nem hülyítenénk be senkit sem.

2021. okt. 14. 15:00
 12/25 A kérdező kommentje:
Nem tudom miért esik jól neked az, hogy még többször belerúgj valakibe, aki alapból sok nehézséggel küzd, de ez a te szegénységi bizonyítványod. Szerintem teljesen normális kérdéseket tettem fel, egyáltalán nem küldtem el mindenkit a francba stb., de úgy néz ki te ezt élvezed, téged ez éltet. Kérlek szólj, ha majd engedélyt adsz rá, hogy kérdést írjak ki erre az oldalra és nem fogod széttrollkodni az összeset. Ez az oldal arra van, hogy az ember segítséget kérjen, de úgy néz ki, hogy már nem lehet erre használni.
2021. okt. 14. 15:11
 13/25 anonim ***** válasza:
100%
De mi a kérdés? Csak velük tudod megbeszélni. Kérdezd meg a tulajt, hogy ha hozol magad helyett mást, tehát nem fog semennyit üresen állni a lakás, akkor elengedi-e a kauciót. A válasz függvényében meg tudnak dönteni anyukádék, hogy belemennek-e. Vagy fizesd ki te a kauciót, akkor meg senkinek nincs köze hozzá, nem kell engedélyt kérned, a lakótársad meg majd megoldja - ha időben szólsz, biztos talál maga mellé valakit, de ez ne tartson vissza.
2021. okt. 14. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 Dorka900 válasza:
96%
De basszus hát dehogynem küldtél el mindenkit a francba. Hogy téged nem érdekelnek a válaszok, szánalmasak vagyunk, te nem érzed úgy, hogy az bármit is jelent, hogy nem neked adtak igazat. A szabályzatban benne van, hogy nem kell ugyanazt a kérdést többször felvenni, de ha neked jó, akkor hajrá, itt is elmondják majd, hogy mondjátok fel az albit, dolgozz, baratkozz ott stb. Neked meg mindenre lesz kifogásod. Attól nem oldódik meg a probléma, hogy többször kiirod és megsértődsz a valaszokon, erre próbálták felhívni a figyelmedet, de ahogy látom, reménytelen.
2021. okt. 14. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:
Csupán az a kérdés, hogy ki hogyan mérlegelne. Inkább lenyelnéd a dolgot és fizetnéd az egy évet akkor is, ha közben nincsen kihasználva a lakás vagy inkább lemondanál a kaucióról és felmondanád a szerződést. A kauciót nem hiszem, hogy elengedné a tulaj, persze egy kérdést megér.
2021. okt. 14. 15:21
 16/25 A kérdező kommentje:
Nem, nem küldtem el senkit sem a francba, hanem éppen ellenkezőleg, engem pocskondiázott mindenki oldalakon keresztül. Érkeztek értelmes és jó szándékú válaszok is, de nem ezek voltak a többségben és sokan alapvetően megkérdőjelezték minden egyes mondatomat, mert én csak kifogásokat keresek stb. Én tisztában vagyok a helyzetemmel és én is tudom, hogy ez minden csak nem jó, de attól még nem kifogásokat gyártok stb., hanem egyszerűen nem látok több lehetőséget és ez nem fog attól változni, ha idegen emberek elhordanak mindennek az interneten.
2021. okt. 14. 15:24
 17/25 Dorka900 válasza:
100%
Pár gyökér volt, aki trágár jelzőkkel illetett, ezeket meg sem kell hallani. Én mèg mindig ugyanazt tudom mondani: vagy fel kell mondani az albit és legyél bejárós, vagy tényleg kezdj el dolgozni suli mellett. Ha más nem, ott is bekerulsz egy közösségbe, baratkozhatsz a munkatársakkal, sokkal több önbizalmat is fog adni, hogy ha helyt állsz a munkában is, nem utolsó sorban pénzt is keresel. Az albiba meg akkor bele tudsz fizetni, de saját pénz esetén hidd el, könnyű lesz a döntés, hogy megtartsatok vagy sem.
2021. okt. 14. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:
Nem merek munkát vállalni.
2021. okt. 14. 15:34
 19/25 anonim ***** válasza:
100%

#18, Nem merek munkát vállalni.


Basszus, akkor ezzel kapcsolatban kérj segítséget, meg azzal kapcsolatban, hogy nem tudsz/mersz barátkozni, hogy nem akarsz/tudsz/mersz lekattanni a szüleidről, ne az albérletezéssel kapcsolatban.

És hidd el, idegesítő volt az, hogy mindenre NEM volt a válaszod.

De akkor a gyökérproblémát kell megoldani, és erre vannak lehetőségek. Terápia. Ha maradnál Pécsen, ott jobban hozzáférhetsz ehhez.

2021. okt. 14. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%
És úgy egyáltalán, ha neked a "felnövéssel" van gondod, akkor nem jó ötlet visszacuccolni a mamához, arra, hogy az élet viharaiban megedződjél, nagyon is jó albérletezni, szülőktől távolabb élni. Vidd oda a rajzeszközeidet, lovarda is lesz ott, aztán hajrá. És kérj segítséget, akár depresszióval, akár szorongással küzdesz. Vagy fóbia, kényszerek, akármi/bármi. (Nyilván nincs hozzá közöm, és nem is kell megmondanod, csak érzem, hogy valahol el vagy akadva..de azon lehet segíteni.)
2021. okt. 14. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!