Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mikor és hogyan kezdjünk el...

Mikor és hogyan kezdjünk el keresni albérletet?

Figyelt kérdés

A lakást, amit jelenleg is bérlünk eladták. 2 hónapos felmondási idő van, így január első pár napjában el kell mennünk.


Egyetemista fiatal pár vagyunk. 100 ezer forintért szeretnénk bérelni kb 30-40 nm közötti bútorozott lakást, ami akár lehet kőkorszaki is, egy olyan helyen ahol még jó a közbiztonság, de nem kell belvárosnak lenni.


(Jelenleg a Wesselényi 4-6 megálló mellett lakunk 100.000 + rezsiért egy 45nmres, bútorozott tetőtéri lakásban.)


2 hónap kaució + tárgyhó (azaz 300 ezer) lerakására csak január 10. után lennénk képesek.


Kauciót csak kiköltözés után kapnánk vissza, így az most sajnos nem játszik. Persze lehet valami kompromisszum kötés létre jöhet, de vegyünk azt a helyzetet, hogy nem sikerül.


Érdemes már most elkezdeni a keresét?


Lehet hogy találunk olyan helyet ahol várnak vagy pont 1,5-2 hónap mulva lenne nekik is esedékes a költözés csak hamarabb meghírdették?

Az ilyenek összeszoktak jönni?


Ha nem most mikor kéne realisztikusan elkezdeni a keresést?


Milyen környékeket ajánlotok?


Ha rátalálunk egy helyre ahol hajlandóak nekünk kiadni a lakást, tipikusan mennyi idő mire be is költözhetünk?

Ezt mennyire komplikálják az ünnepek?


Az bevett szokás, hogy szerződés megírásakor már kifizetjük a kauciót és a tárgyihót vagy ezekt elég csak a beköltözéskor?


Tehát lehetséges egy olyan forgatókönyv, hogy dec 15én rátalálunk egy helyre, adunk mondjuk 100 ezer foglalót, majd a mardék 200-at csak január 10én fizetjük ki, amikor beköltözünk?


Igazából bármilyen hasznos információt írhattok.


(Jelen helyzetben a plusz jövedelem szerzés és szülői segítség kérés nem lehetséges opció)



2021. okt. 30. 00:32
 1/10 anonim ***** válasza:
35%

Általában ennyire előre nem szokták meghirdetni, legfeljebb néhány héttel. Legtöbbször azonnal, vagy legfeljebb két hét múlva költözhető a lakás. Ha van időkülönbség a szerződés és a költözés között, akkor foglalót kérnek, ami mondjuk 1 hónap, és a kauciót költözéskor.

A hely legyen az egyetemhez közel, kár az életeteket utazásra pocsékolni. Célszerű a belváros, mert ott lehet szórakozni. A közbiztonság összességében nem rossz, mondjuk nem a nyócker gázabb részét kell választani.

2021. okt. 30. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem elkezdhettek keresni, januárban már költöznötök kell, decemberben minden lassabban halad. November végén már biztosan érdemes. Mondjátok el mindenhol (akár már telefonba), hogy januártól költöznétek, illetve érdeklődjetek a fizetés ütemezéséről. Ha a lefoglaláskor csak egy havi adagot tudtok letenni, a másik kettőt csak beköltözéskor, az teljesen rendben van, így szokott lenni. De ha a másik kettőt majd csak egy héttel beköltözés után (január 10.) tudnátok, azt meg kell beszélni.
2021. okt. 30. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

"2 hónap kaució + tárgyhó (azaz 300 ezer) lerakására csak január 10. után lennénk képesek."

Foglalni tudtok 1 havi lakbérrel is, a kauciót meg csak birtokbaadáskor kell odaadni. Tehát tudtok előbb is költözni.

Szerintem MOST kezdjetek el keresni és még vizsgaidőszak előtt költözzetek!

2021. okt. 30. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Az nem opció, hogy TI hirdessetek, a ti szempontjaitok szerint?

Mert a mostani hirdetések rendszerint még novemberre, decemberre vonatkoznak.

Jófogás, Facebook csoportok ingyenesek.

2021. okt. 30. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

"Milyen környékeket ajánlotok?"

A belvárosban laktok jó ideje és ti ismeritek a város releváns közlekedési szakaszát annyira, hogy tudjátok, honnan értek be könnyen, hamar. Nem hiszem, hogy lehet bármit hozzátenni ahhoz, amit már tudtok.

2021. okt. 30. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
Még egy közvetítőt tudok ajánlani esetleg, mi vele adtuk ki a lakást.
2021. okt. 30. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
62%
Persze hogy most már kezdjetek keresni.
2021. okt. 30. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
65%
Vegyetek fel diákhitelt, amennyi kéne kaucióra. Amint visszakaptátok az előző helyről a kauciót, visszatudjátok fizetni egyből ha szeretnétek.
2021. okt. 31. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Vannak hirdetések ahol eleve ki van írva, hogy költözés pl. dec közepétől, januártól stb. Még az is lehet ilyet találtok, ha kerestek már most.
2021. okt. 31. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem a reklám helye, de én a rentingo.hu-n szoktam hirdetni a saját lakásomat. Ott eleve arccal-névvel, illetve néhány hasznos paraméter megadásával jelentkeznek az érdeklődők. Az oldal bérlőknek és magánember hirdetőknek ingyenes közösségi oldal. Te is látod, ki kínál lakást, én is látom, ki akarja kivenni. Szerintem kezdjétek el minél előbb keresgélni a következő lakást. Decemberben a fű sem nő, marad a november keresgélésre.
2021. nov. 3. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!