Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Valaki elmagyarázná, hogy ide...

Valaki elmagyarázná, hogy ide miért kell "2 diáknak vagy 1 egyedülállónak" 290ezer kaució?

Figyelt kérdés

[link]


??????


2021. nov. 1. 11:00
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
57%
Mondjuk az tényleg hülyeség, hogy előre ki kell fizetni egy havi "átlag" rezsit. Ilyennel én még sosem találkoztam, pedig 5 albérletben laktam összesen életemben. A beköltözéskor nem fizetsz semmilyen rezsit, hanem következő hónapban fizeted ki a havi fogyasztásodat, amikor megjön a csekk. Amikor pedig elköltözöl, akkor utólag kifizeted még az előző havit (amikor még ott laktál), akkor is, ha már nem laksz ott. Eddig ez mindig így volt.
2021. nov. 1. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
92%

#21

Lehet, hogy már megjárta nem fizető "bérlővel", aki az elmaradt bérleti díjon kívül még olyan kárt is okozott, hogy a kaució nem fedezte a ki nem fizetett rezsit, ezért kéri előre.

Erre egyébként nincs szabály, kérheti így is, akinek ez nem fér bele, vagy elveivel ellenkezik, az továbbgörget.

2021. nov. 1. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
89%

Az a 200 ezer Ft kaució tudod mire elég ma?

Talán egy "olcsó" festésre.

Ha bármit szétcseszel a lakásban, mondjuk eláztatod, összehugyoztatod a kutyáddal/macskáddal, akkor a kár sokszázezer Ft lesz.

Ezért kell a kaució

2021. nov. 1. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!