Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Tartózkodási hely intézése...

Tartózkodási hely intézése pusztán a szerződés alapján? (Több kérdés, nem csak egy!)

Figyelt kérdés

Több kérdés, számozva.


A tartózkodási helyemet szeretném bejelenteni, albérletben vagyok, a tulaj egy cég, a bérlő nem én vagyok (egy másik lakótársam az), viszont a szerződésen rajta vannak az én személyes adataim is, valamint hogy jogszerűen élhetek a lakásban.


Kérdés #1: A kormányablakhoz elég elvinnem a szerződést?


Kérdés #2: A tulaj (cég) nem igazán fog ilyesmikben nekem segíteni mivel aki illetékes az majd csak hónapok múlva fog ráérni, ha sikerül időpontban megegyeznünk. (Szóval, tőlük aláírásra ne várjak.)


Kérdés #3: Mindenképpen az abban a budapesti kerületben található kormányablakot kell személyesen felkeresnem amelyikben az albérlet van? (Csak mert ijesztő hogy az online felület alapján náluk a következő két hónapra minden időpont foglalt, és nekem nincs két hónapom erre várakozni.)



2021. nov. 3. 11:59
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
66%
Igen, lakcímbejelentédt csak az adott kerületben tudsz intézni. A neten el van terjedve, hogy a bérleti szerződéd elég, vóságban ez nem így van. 2 hete jeletkezett be a bérlőm, és kérték ag én aláírásomat a bejelentő lapra. Sőt: bérleti szerződésben csak én vagyok a bérbeadó, de a kiadott lakásnak 2 tulaja van, és a másik tulaj aláírását is kérték.
2021. nov. 3. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
64%
Ha a bérleti szerződésben benne van, hogy a bérlő a lakásba bejelentkezhet, akkor elég a szerződés
2021. nov. 4. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
54%
1es vagyok. Én a bérlőmmel ügyvéd által hitelesített bérleti szerződést kötöttem. Bele volt írva egyértelműen a szerződésbe, hogy bejelentkezhetnek. Külön mellékleteben felsorolva a bérlők neve és szemďlyi adatai, hogy kik jelentkezhetnek be a lakásba. Nem fogadták el, ragaszkodtak az aláírásomhoz.
2021. nov. 4. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

A kérdező vagyok.


Ez így konkrétan leírva nincs benne. (bár három oldal, a bejelentkezésről egy szó sem esik, jobbára csak az van benne ami őket "minden ellen is" védi)


Akkor az a kérdésem:

Ha felkeresem a lakást kiadó céget a kérésemmel, lesz választásuk, megtagadhatják?

A szerződésen rajta az én nevem is, márpedig nekem muszáj bejelentenem a tartózkodási helyemet. Valójában már réges-rég kellett volna, nem most költöztem.


Egyébként, bár a cég adja ki a lakást, és a képviselőjük elfoglalt ember, a tulaj ráadásul külföldi, szóval ha így megyek végig a folyamaton, időben baromira elhúzódhat.

2021. nov. 4. 10:38
 5/17 kovpet ***** válasza:
100%

"márpedig nekem muszáj bejelentenem a tartózkodási helyemet"


Nem csak neked, ez mindenki kötelessége. Csak mivel senki nem ellenőrzi, így nincs szankció, tehát sokat letojják.

2021. nov. 4. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Persze, igen, úgy értettem hogy mindenkinek kötelessége.


A maradék kérdésem továbbra is az: a - rendes szerződéssel a - lakást kiadó tulajdonos cég megtagadhatja a segítséget (mármint a tartózkodási hely bejelentésének elintézését)?

2021. nov. 4. 18:34
 7/17 anonim ***** válasza:
2021. nov. 5. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
#3: akkor nem jogszerűen jártak el. A bérleti szerződés elég
2021. nov. 5. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
8as: belinkelnéd nekem azt a jogszabályt, ami szerint a berleti szerződés elég a bejelentkezéshez? Itt a gyakorin több hozzászólásban láttam, hogy a bérleti szerződés elég a bejelentkezéshez. Meg többek véleménye szerint is. De ha szerinted a jog szerint is elég, akkor belinkelnéd a jogszabályt, ami alapján így nyilatkozol? Köszönöm!
2021. nov. 5. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
7 vagyok, ott a jogszabály
2021. nov. 5. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!