Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Tartózkodási hely intézése...

Tartózkodási hely intézése pusztán a szerződés alapján? (Több kérdés, nem csak egy!)

Figyelt kérdés

Több kérdés, számozva.


A tartózkodási helyemet szeretném bejelenteni, albérletben vagyok, a tulaj egy cég, a bérlő nem én vagyok (egy másik lakótársam az), viszont a szerződésen rajta vannak az én személyes adataim is, valamint hogy jogszerűen élhetek a lakásban.


Kérdés #1: A kormányablakhoz elég elvinnem a szerződést?


Kérdés #2: A tulaj (cég) nem igazán fog ilyesmikben nekem segíteni mivel aki illetékes az majd csak hónapok múlva fog ráérni, ha sikerül időpontban megegyeznünk. (Szóval, tőlük aláírásra ne várjak.)


Kérdés #3: Mindenképpen az abban a budapesti kerületben található kormányablakot kell személyesen felkeresnem amelyikben az albérlet van? (Csak mert ijesztő hogy az online felület alapján náluk a következő két hónapra minden időpont foglalt, és nekem nincs két hónapom erre várakozni.)



2021. nov. 3. 11:59
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

[link]


Viszont akkor tegnap, amikor személyesen jelentem meg a Kormányablakban, onnan miért küldtek haza azzal hogy leközelebb hozzak aláírást a tulajdonos cégtől, és még két tanú aláírása is kell.

(Pedig mutattam a bérleti szerződést, és abban semmi kifogásolnivalót nem találtak, ennek ellenére kértek további dolgokat.)

2021. nov. 5. 08:34
 12/17 kovpet ***** válasza:
Adják írásba, hogy megtagadják a kérelmed.
2021. nov. 5. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Mármint a kormányablaknál adják írásba hogy megtagadják a kérelmem?

Szívesen bemegyek akkor megint.

2021. nov. 5. 12:45
 14/17 kovpet ***** válasza:
Igen. Meg vigyél akkor már kinyomtatott jogszabályt is, hátha akkor nem kekeckednek.
2021. nov. 5. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

A kérdező (topiknyitó vagyok).


Ahogy kértétek (a 14-es kommentelő)

ismét bementem az V. kerületi kormányablakba, ezúttal már a kinyomtatott jogszabállyal.


Ketten tanácskoztak a Szerződés felett, tíz perc után közölték:

* túl régi a szerződés (tavaly, vagyis 2020. májusi)

* bonyolítja a dolgot hogy nem egy személy hanem egy cég a tulajdonos

* jöjjek vissza egy friss szerződéssel (1 hónapnál nem régebbivel)


Egyiküknek megmutattam a feljebb belinkelt oldalt, végigolvasta és azt mondta hogy _próbáljam meg máshol elintézni_, ugyanis

"nem mindenhol ugyanúgy érzelmezik a jogszabályt."


És ennyi. Eljöttem. (Sajnos nem voltam elég tökös hogy kérjem, adják írásba az elutasítást.)


Mit jelent hogy "máshol"? Hová máshová tudok menni, ötödik kerületi tartózkodási helyet bejelenteni?

2021. nov. 8. 12:06
 16/17 A kérdező kommentje:

Ismét a kérdező (topiknyitó) vagyok.


Ezután elmentem egy másik kormányablakhoz.

Első blikkre azt mondták: elég a szerződés. Majd hosszas vizsgálódás után azt mondták: "Mivel egy cég a tulajdonos, a szerződés önmagában nem elég, kell egy aláírási címpéldány hogy beleegyeznek a tartózkodási hely bejelentésébe."

Tehát, eddig két kormányablakban immár három ügyintéző utasított el, az egyébként érvényes szerződést lobogtatva.

2021. nov. 8. 17:01
 17/17 anonim ***** válasza:
Online próbáltad a bejelentkezést?
2021. nov. 12. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!