Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Honnan tudhatom meg, hogy a...

Honnan tudhatom meg, hogy a főbérlő fizet adót az albérlet után?

Figyelt kérdés
Albérletben lakom és az a gyanúm, hogy a főbérlő nem fizet adót az albérlet után. Azt hallottam, hogy a tulajok csak kevesebb mint fele fizet adót a kiadott lakása után. Ez valóban így van? Válaszotokat előre is köszönöm szépen.

2021. nov. 29. 07:58
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
92%

Kérdező, ehhez neked semmi közöd.


Ha meg elkezded firtatni, majd jól megkaphatod, hogy felemeli 15%-kal a lakbért...

2021. nov. 29. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 10-es, ugyan a te válaszod juttatta eszembe, de nem neked írtam amit írtam, mert akkor megcímeztem volna feléd a válaszom.

Csak az itt a Gyakorin, leginkább a bérlők által terjesztett tévhitet szerettem volna megcáfolni, mivel könyvelőként ezzel is foglalkozom.

Leginkább ez a téma a munkahelyek felé leadandó bizonylatok kapcsán merül fel, hogy "Jaj-jaj nem találok olyan bérbeadót, aki számlát ad!" vagy az ilyen "érdekes" bérlők részéről, mint a Kérdező.

Munkahely felé is csak az érvényes szerződés kell és a bérleti díj átvételét igazoló nyugta, vagy bankkivonat.

2021. nov. 29. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
88%

Miért is zavar téged?

Bosszubol fel akarod nyomni?

2021. nov. 29. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
28%

Csak a nyereség után kell adót fizetni, és sokszor lesz nullszaldós. Szóval lehet, hogy otthon lekönyveli, de 0 Ft adó jön ki.

Ettől még kell adóbevallást írni évente.


Jól tudom, ugye, kedves fenti könyvelő?

2021. nov. 29. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
100%

#14

Elvben igazad van, de a gyakorlatban ez hogy is működik?

Van egy 0 nyereségű ingatlankiadó vállalkozásod?

Ha csak nem jótékonyságból ügyködsz - de a jótékonykodás már más könyvelési metódus - a NAV nehezen fogja elhinni.

És ilyenkor szoktak rászállni a kedves ügyfelekre.

2021. nov. 29. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 xswerdy ***** válasza:
100%
az ingatlan bérleti szerződésnek csak annyi formai kötöttsége van, hogy írásban kell kötni. A tanúk, az ügyvéd, a közjegyző nem érintik az érvényességet, csak a szakszerűséghez, bizonyító erőhöz adhatnak hozzá. Számlát adni sem kötelező, csak valamiféle bizonylatot. Átutalásnál a felek számlakivonata már kielégíti ezt a feltételt. A NAV nem fogja megmondani, hogy fizet-e adót a bérbeadó, semmi közöd hozzá. Bár nekem már szomszéd is mondott olyat, hogy majd megkérdezi a NAV-nál, hogy fizetek-e adót.
2021. nov. 29. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
9%

15: A kérdésem az, hogy akkor is kell-e adóbevallást készíteni, ha ne volt nyereség, és nem kell adót befizetni, ezt jól tudom-e.


Nincs vállalkozásom, magánszemély vagyok.


Igen, van adótanácsadóm és az adószabályok lehetővé teszik a teljes bevétel leírását, pl. abban az esetben, ha lelakod a díjat máshol.

Mégsem ismered ezt a területet? Hoppá!

2021. nov. 29. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
80%

#17

Semmi "hoppá" a kérdést félrevezetően tetted fel, azt hittem segítségre szorulsz, nem pedig, hogy vizsgáztatsz.

Eleve kizártam, hogy magánszemélyként érdeklődsz, mert annak nem kell otthon könyvelgetnie, hanem befizeti 3 havonta a 15% adóelőleget és adóév végén bevallja. (Ez a legáltalánosabb forma)

Más esetben:

A bérbeadás teljes bevételéből a jövedelem kétféle módon állapítható meg. Az egyik lehetőség a tételes költségelszámolás, amikor a bevételt csökkentik az igazolható költségek (közüzemi számlák, felújítási költségek) és az értékcsökkenés. A másik lehetőség, hogy a teljes bevételből 10 százalék költséghányad levonásával állapítja meg jövedelmét a bérbeadó. Negyedévenként adóelőleget kell fizetni, és a jövedelmet az éves szja-bevallásban önálló tevékenységből származó jövedelemként kell feltüntetni. Az adó mértéke 15 százalék.


De még ezt is árnyalhatjuk, mert az esetek 99,99%-ában a közüzemi számlákat NEM a bérbeadó fizeti, hanem a bérlő, tehát nincs mit levonni, csak ha sumákol.


Természetesen ha kiadsz és bérelsz és annak a szaldója nulla, akkor nem keletkezik jövedelem, tehát nincs mit befizetni.

Adóbevallást természetesen kell készíteni minden évben.

Ez nem is kérdés!

És innentől kezdve kímélj meg magadtól, fordulj az adótanácsadódhoz, mert én végeztem veled.

2021. nov. 29. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
16%

"Eleve kizártam, hogy magánszemélyként érdeklődsz, mert annak nem kell otthon könyvelgetnie, hanem befizeti 3 havonta a 15% adóelőleget és adóév végén bevallja."


A könyvelés a bevételek és kiadások írásba rögzítése. Azt kell vezetni, mert egyrészt nem tudom máshogy kiszámolni, hogy mennyi a haszon és mennyi az adó.

Az adóhivatal pedig ellenőrzéskor ezt az írott dolgot fogja bekérni.


És valóban megerősítést kértem arra, hogy kell-e adóbevallás.

Köszi.

2021. nov. 29. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
33%

"azt hittem segítségre szorulsz, nem pedig, hogy vizsgáztatsz."


Nem magamnak kérdeztem, hanem mivel nem voltam abban biztos, hogy szakszerű, amit leírtam MÁSNAK TANÁCSKÉNT, akartam, hogy más is megerősítse, vagy kijavítsa.

2021. nov. 29. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!