Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Friss diplomásként ti inkább...

Friss diplomásként ti inkább maradnátok még otthon és gyűjtenétek, vagy költöznétek albérletbe több emberrel és élnétek szűkösebben?

Figyelt kérdés
Sajnos a fizetésem kb. 200 ezer ft. lenne bruttóban, és az albi elég nagy részét elvinné így, még egy vidéki városban is. Ajánlottak munkát a szülővárosomtól távolabb, viszont a legolcsóbb albérlet is amit találtam minimum 50 ezerért vagy afelett van. És nyilván ott a többi kiadás, étel, stb,... Ahogy számolgattam így kb. semmit nem tudnék félrerakni, csak valami nagyon minimális összeget, amiért cserébe még kevésbé komfortos körülmények között, idegenekkel kéne élnem. Ha itthon maradnék és az albi árát a szüleimnek adnám oda, még akkor is előnyösebb lenne anyagilag. Viszont nem tudom hogy 22, majdnem 23 évesen ez mennyire gáz. Nem akarom hogy elítéljenek emiatt. De muszáj a jövőmre is gondolni, mert nyilván a cél egy saját házikó vagy lakás lenne. Itthon meg van hely bőven, 3 szobás a házunk, amiben ha én elmennék nagyrészbem anyukám lenne teljesen egyedül.

2022. jan. 5. 19:05
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%
Mért élnék szűkösebben, mint amire lehetőségem van? Az ember mindig a jobb és jobb fele mozdul csak el önszántából.
2022. jan. 6. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
100%

8: Keress rá a közalkalmazotti bértáblára! Én se értem, hogy lehetnek FELE akkora összegek benne, mint a kötelező minimálbér és a garantált bérminimum, és itt se kaptam rá normális választ.

A köztiszviselői bértáblánál se sokkal jobb a helyzet!

Én ezért (is) hagytam ott a közszférát, 9 év alatt egy fillért nem emelkedett a fizetésem (ezalatt volt két állítólagos nagy országos emelés, de ugye ránk nem vonatkozott SPECIÁLIS OKOKBÓL) és illegális pénzlopások voltak a felmenői berkekben mindemellett (10%-ot elloptak a fizetésünkből).

2022. jan. 6. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
60%

Szerintem az gáz, hogy a fizetés miatt a válaszolók bizonyos része másik pályát, több fiztés reményében ajánlgatják.

Tudátok így mi lesz a jövőben? Nem lesz aki óvodában, bölcsiben dolgozzon.

2022. jan. 6. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
100%
13as: én senkitől sem várom el, hogy tönkretegye magát a "közjó" érdekében. Az ilyen alacsony fizetésből csak vegetálni lehet, de az életet élvezni nem. Mi marad szórakozásra, nyaralásra, kikapcsolódásra? De ne menjünk el ilyen messzire. Voltam nagyon rossz anyagi helyzetben. Borzasztó érzés számolgatni a kicsi pénzecskédet a boltban, hogy akkor most 10 dkg-val több párizsi belefér-e vagy sem. Vagy sakkozni a csekekkel, hogy melyik nem lesz e hónapban kifizetve. Senkinek sem kívánom ezt a helyzetet. Es akkor még ne is beszéljünk arról, hogy ekkora fizetésből kellene majd csaladot alapítani, gyereket nevelni... Az aktuális kormány feladata, hogy helyre tegye az oktatást, ezen belül is a pedagógusok bérét. Évek óta szó van róla, hogy gondok vannak az oktatásban, kevés a pedagógus-bér. A felelősök a fülük botját sem mozgatják. A fotelhuszár-facebook kommentelők jönnek a hivatástudattal, hogy a pedagógusoknak elhivatotságból kell a gyerekeket nevelni, nem pénzért. Kár, hogy az elhivatottsaggal a boltban nem lehet fizetni. Ezek után meg is érdemeljük, hogy az összes pedagógus elhagyja a pályát. Hátha akkor már végre történni fog vmi. És igen, én is arra biztatom a posztolót, hogy ne tegye tönkre magát, keressen egy normálisan fizető munkahelyet. Ennél már a gyárakban a futószalag mellett is többet keresnek. De egy bolti eladó is többet keres.
2022. jan. 6. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
100%

13-as


Fizetésből élünk ez a fizetés több városban ara sem elég, hogy egy albérletet egyedül kivegyél és a rezsit kifizesd.


Probléma inkább ott van, hogy nem szól senki a gyereknek amikor választ, hogy ezt NE! mert nem fogsz belőle megélni.


Mi lesz a jövőben kb az mind most mindig vannak akik dolgoznak ezért a bérért fel kellene több embernek állni és otthagyni az oktatást akár csak pár éve, ha nem lennének tanárok egyből többet fizetnének, hogy vissza jöjjenek, de amíg ott vannak a munkát elvégzik csak közben sírnak addig nem lesz változás. Amit most emelnek az is semmi már az egészet az infláció elvitte.

2022. jan. 7. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
32%

Én tényleg nem értem! Nem vagyok sem óvónő, sem tanár, de van óvónő és több tanár ismerős, barát, rokon a családban illetve a környezetünkben. (Egyedülállók, bár nem pályakezdők) Egyik sem nyomorog, mindegyik a saját lakásában él.

Nem jellemző rám, hogy faggatok embereket az anyagi viszonyaikról, de esküszöm meg fogom tenni, mert amiket itt olvasok teljesen ellentétes azzal, amit az életben látok.

2022. jan. 7. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%
16os: nekem is van 2 tanárnő ismerősöm. Saját lakásban élnek, gyereket nevelnek, nem nyomorognak. DE!!! Mindkettőnek IT-szektorban dolgozik a férje, és ismerősi körben azon nevetgélünk, hogy megengedhetik azt a luxust maguknak, hogy tanitsanak, mert a férjük eltartja. Az egyik férj mondta is röhögve, hogy a krétát is ő veszi a feleségének, mert az iskolának nincs kerete elég krétára. Viccesen mondta, röhögtünk egyet rajta - de tényleg vesznek rendszeresen táblakrétát. 🙄 Szóval egyedül nem lehet megélni pedagógusfizuból, kell egy társ, aki jól keres. És 30 évvel ezelőtt, amikor a te ismerőseid kezdték a pályát, jóval kevesebbe került egy lakás, mint most. De nézd meg a közalkalmazotti bértáblát a neten, sutem elérhető.
2022. jan. 7. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
76%

#17

16 vagyok

Leírtam, hogy akikről beszélek "(Egyedülállók, bár nem pályakezdők)"

Az ismerőseim, ahogy írtam is nem pályakezdők, de nem is 30 éve vannak a pályán. Semmit nem vitatok, mert mint írtam ezt is, nem vagyok a szakmában, csak a kérdés elgondolkoztatott, hogy miért nem azt látom körülöttem, amiről itt szó esik.

Mondjuk az egyikükkel kapcsolatban elmondanám, hogy Pest m-i iskolában tanít, (nő) ahol szolgálati házat kapott 8 éve. A mai napig ott él, de ezalatt összegyűjtötte egy bp-i 1,5 szobás lakás önrészét, amit megvett hitelre és kiadta.

A másik (férfi) minden szünidőben Izraelben, Eilatban dolgozik 6-7 éve (holott nem zsidó, de meg akart tanulni jól héberül) év közben pótórákat ad, tolmácsol, fordít és most készül lakást venni Székesfehérváron.

És ez csak kettő, akikről részleteket is tudok, de mint mondtam körbe fogom kérdezni a többieket is, hogy ők miért is tudnak haladni.

2022. jan. 7. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim válasza:
Én idén jutok majd kb. oda, hogy saját pénzből (nem hitelre) tudok venni valamit. 10 évig spóroltam. Elmehettem volna albérletbe is, annak is meglett volna az előnye, de a hátránya is.
2022. jan. 23. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim válasza:
100%
Egyébként közelmúltban beszélgettem egy csajjal társkeresőn. Végig albérletben lakott, mindenhová járt külföldre kirándulni, aztán a harmincas évei elején kénytelen volt a szüleihez visszaköltözni, mert már nem bírta anyagilag. Na ez a gáz.
2022. jan. 23. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!