Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Felmondanátok olyan albérlőnek...

Felmondanátok olyan albérlőnek, aki NAV-val fenyeget?

Figyelt kérdés

Van egy örökölt lakásom. Még friss lakáskiadó vagyok. Az előző lakókkal nem volt semmi gond.


Most volt egy beázás valahol a tető részen, ami miatt átvizesedett az előszoba egy falának egy kis része. Dolgozom a problémán (közös képviselő, vízszerelő, tetőfedő összeegyeztetése), de nem ment egyik napról a másikra. Jelenleg várom, hogy a tetőfedő kijöjjön, mert ő is kell hozzá.

A mostani albérlő viszont azóta csak a NAV-val dobálózik. Szerintem azt szeretné, ha emiatt nem kellene fizetnie. Őszintén nem érdekel (be van jelentve az albérlet, csak ő mégis azt képzeli, hogy nincs). Számlát nem kért, így sosem írtam. Adó befizetve. Viszont úgy érzem, hogy így nem tudom nyugodt szívvel ráhagyni a lakást.

A vizes folt konkrétan egy tányérnyi az előszoba egyik sarkában, nem valami ami befolyásolja az életét.


Mondjak fel neki vagy túlgondolom?


N



2022. jan. 12. 20:46
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
79%
Egyértelmű aki fenyeget az kuka.
2022. jan. 13. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
73%

Adj neki számlát, ha ez kell. A javítást is számlára csináltasd.


Mit lehet tudni. Az ilyen ember lelkileg torz, a bajait rajtad vezeti le..

A szabályok szerint mondj fel, oszt annyi. Nem szabad ezzel sokáig együtt élni. Idővel rosszabbodni fog a helyzet, és akkor már fújhatod.


Amúgy lehet, hogy ki sem megy, ha rossza a szerződés. A közjegyző előtt kötött a legjobb. Ott nincs kekeskedés.


Persze adózni kell.

2022. jan. 13. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
90%
Nem tűrnék olyat a lakásomban, aki fenyeget! Az egy dolog h esetleg bérleti díj csökkentést szeretne, de akkor mondja azt és indokolja meg. Ha valóban csak egy kis folt, az nem érinti az ingatlan használati értékét, így nem jár neki semmi - de itt nem is ez a gond, hanem a fenyegetés.
2022. jan. 13. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
89%
Számlát nem tudsz adni, ha nem kértél bérbeadáshoz adószámot. Bizonylatot viszont kötelező adnod. Azt írj a bérlőnek, hogy befogja a száját. Majd mondj fel neki. Aki fenyegetőzik, azzal nem lehet együttműködni. Márpedig egy lakásnál bármikor adódhat bármi. Még akkor is ha karbantartott. Az jár kellemetlenségekkel, ez van. Fenyegetőző bérlővel nem tárgyalunk, menjen.
2022. jan. 13. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
79%

Ha az adot befizetted,akkor nem csaltal adot. Szamlat nem kotelezo adnod vagy irnod.


A befizetett adocsekket lobogtasd meg es kuldd el a felmondast vagy irasd ala

2022. jan. 14. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
13%
Én a tulajnak mondanék fel, őt kell az utcára, tenni. 🤣💦
2022. jan. 14. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:
78%

Aki ilyennel fenyeget, azonnal ki kell dobni.

Ez lehuzas.

Talasztalat!

Kb nárcisztikus viselkedés

2022. jan. 14. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, utólag is.


Végül elbúcsúztam tőle. Nagyon nem volt számomra komfortos, hogy ő él ott.

Most megint diáklányok vannak, kedvesek.

2022. márc. 22. 21:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!