Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Felmondanátok a helyemben?

Felmondanátok a helyemben?

Figyelt kérdés
2 éve dolgozom egy cégnél recepciósként elvileg. Rajtam kívül van 2 másik, de mostmár kiderült 3 recepciós. Kenek vágok mindent, és nincs okuk panaszkodni rám. Viszont azt szivatásnak érzem, hogy nyílik egy új épület, ami még nincs berendezve. Át akarnak tenni a raktárba, ellenőrizni, recepciós munkakörrel. Ahol se fűtés nincs, se semmi. Még pult se. Ez azért bánt, mert mint említettem van rajtam kívül 3 recis, akik közül az egyik jövőhéten kezd betanulni. Régi 3-munk közül az egyik recepciós múlthéten kiakarták rúgni, de ez nem történt meg, és a raktáros dolog automatikusan rám került. Új munkaszerződést sem kaptam. A főnököm azt mondta, hogy nem hiszi problémát okoz nekem a feladat. Viszont én megalázva érzem magam. Hétfőn bekell mennem az irodájába hogy elmondja akkor a raktárba mi is lesz a feladat stb. De legszívesebben a felmondásommal mennék be oda. Azt mondta a munkámért nem lesz hálátlan. Ti mit tennének? Azt amit én tennék legszívesebben?
2021. dec. 10. 10:12
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Van B terved? (Másik munkahely)
2021. dec. 10. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Én bemennék megírt felmondás nélkül, de határozottan azzal a szándékkal, hogy beszéljük meg, győzzön meg, vagy felmondok.

Legyen minden leírva egyértelműen: Lesz fűtés, lesz ennyi vagy annyi fizetés, satöbbi - te tudod, mik az igényeid.

Kerek perec megmondod, neked mik az igényeid. Ha nem találtok közös nevezőt, felmondasz, holnapig gondolkodhat.

2021. dec. 10. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
78%

Rosszul teszi, aki a felmondásodat ajánlja válaszában.

Ahhoz, hogy ezt tegye bárki is, tudni kéne, felmondásod után hogyan, mennyire lenne biztosítva megélhetésed.

.

Főnököddel beszélgetésed során kérdezz rá, hogyan, mi módon lesz kompenzálva a rosszabb munkakörülmény.

Ha van elég megtakarításod, vagy eltartásod biztosított, akkor is meggondolandó felmondásod, nem biztos, hogy ennyire tetsző/megfelelő munkahelyet találsz.

A te bőröd, ne hallgass másra, hogy melyik vásárra vigyed.

2021. dec. 10. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. A kérdésemet azért írtam ki, mert a kedves utolsó véleményével egyetértek. De nem ez az elso hogy megaláznak. A 3 régi recis közül beleértve engem, csak kettőnek mondták ezt a hírt el. Először úgy volt beszéljük meg egymás között. A harmadik recepciós, aki majd az újat betanítja már eleve úgy vett részt a beszélgetésen, hogy tudta neki nem kell átmennie. Tehát neki adtak arany utat. Nekem nem. A 10 perces beszélgetés végére közölve lett, hogy a főnököm amúgy is rám gondolt, és hogy előnybe leszek mikor az új épület nyílik, mert már ismerni fogom a terepet. De akkor sem értem, hogy miért mindig mindenhol rám esik a választás a sz*rabb feladat terén. Mellesleg, nincs B tervem, semmi sincs kilátásban, nincs megtakarítasom. De mivel nő vagyok, nem annyira szeretnék majd télen a -10 fokos épületben tüdőgyulladást kapni, vagy felfázni. Jelenleg úgy állok, hétfőn a főnökömmel megbeszélek minden ezzel kapcsolatos dolgot. Ha majd nem tetszik valami, akkor váltani fogok. Nem nagyon szeretnék garanciát vállalni saját magam hitegetésére, hogy majd ha letelik a raktári idő, akkor hű de jó előnybe leszek. Tanácstalan vagyok és felháborodott. Tudom nemnszabad ilyenkor dühből döntést hozni. Bocsánat kissé hosszú lett.
2021. dec. 10. 12:46
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

"Ahhoz, hogy ezt tegye bárki is, tudni kéne, felmondásod után hogyan, mennyire lenne biztosítva megélhetésed."

Én abból indulok ki, amit a kérdező elmondott. Ha ő ilyen komolyan fontolgatja a felmondást, akkor kell, hogy legyen B terve.

Vagy te, hármas, ennyire hülyének nézed a kérdezőt?

2021. dec. 10. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Lehet hülye vagyok tényleg. Viszont a felmondást azért fontolgatom, mert elegem van. Sokszor recepciósként a vagyonőrök badarságai miatt szívok. És lehet saját magam szívatnám meg egy felmondással, de 1 hónap alatt csak talalnék valami másik recepciós munkát. Egyúttal a főnököm is vacak helyzetbe lenne, mert emberhiány van. Tehát más lenne a ludas a másik épület raktárának megoldásában. Pakolnom nem kell, de akkor is igazságtalan dolognak érzem.
2021. dec. 10. 12:55
 7/9 Thunderfairy ***** válasza:
100%
A 2-es hozzászoló nem tudja hogy nem is kötelező maradnia a cégnél??? Sajnos úgy látszik hogy te vagy az a jó munkás akit mindenhova lehet rakosgatni.
2021. dec. 10. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én átmennék az új épületbe ha a főnök ad egy villanyradiátort. Új épületben nem sok munka lesz, egy kis kuckót keresel magadnak és elüldögélsz egy laptoppal az öledben.
2021. dec. 10. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nem sok munka, hanem raktári ellenőrzés. Azok a cuccok kerülnek onnan kivitelre, ami egy 4000 négyzetméteres komplexumhoz kell. De még mindig nem értem hogy miért függ össze a recepciós feladatkörökkel. Szerződésem szerint vendég és alvállalkozó beléptetés, valamint külföldiekkel kommunikálás a feladatköröm. Viszont itt ilyen nem lesz. Sem laptop. Kapok egy papírt es arról kell ellenőrizzek.
2021. dec. 10. 15:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!