Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Várható a közeljövőben, hogy...

Várható a közeljövőben, hogy drasztikusan megemelkednek majd a bérleti díjak is?

Figyelt kérdés

Nyilván senki sem lát a jövőbe, de vannak itt lakás kiadók is, meg bérlők is, az ő álláspontjukra vagyok elsősorban kíváncsi.

Ugye nagyon rebesgetik, hogy a rezsi csökkentés nem lesz sokáig fenntartható, továbbá az élelmiszerek, meg minden más ára is töretlenül száguld felfelé.

Elképzelhető, hogy az elszállt rezsi, meg élelmiszer árak mellé még esetleg egy jelentősebb bérleti díj emelés is befigyel majd, mondván, hogy a lakás tulajok költségei is emelkednek?

Lakás bérlők, Ti könnyedén ki tudnátok fizetni egy esetlegesen megemelkedő rezsi+bérleti díj kombót?

Nem akarok semmiféle vitát gerjeszteni, csak a véleményetekre vagyok kíváncsi.



2022. ápr. 21. 08:19
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
63%
10-es nem is tudtam, hogy Magyarországon van ilyen! Megnéztem az oldalukat, hát tényleg drága, de hasonló kategóriájú lakások magánszemélytől is ennyibe kerülnek, ez viszont tök korrektnek tűnik (nincs havonta bemászkáló, borítékozó tulaj, meg a még én érezzem úgy, hogy szívességet tesz nekem, hogy lakhatok a kéglijében 170 ezerért feeling...).
2022. ápr. 22. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Hát igen.. 185 ezer 1,5 szoba. Gondolom erre jön még a rezsi és a közös költség. Mindennel együtt 220 ezer ft biztos van. Nekünk most csak 140-150 ezerbe kerül a lakhatásunk. 70-80 ezret megér a borítékozó tulaj, de kinek mi...
2022. ápr. 22. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
0%
8: Nekem nincs közöm ahhoz hogy te becstelen bérbeadókkal üzletelsz sok év óta és túlárazott ingatlanokat választasz. Én fizetek adót is, és 6 hónapja adok bérbe 100 000-ért egy 50 milliós lakást, és utoljára 4 éve láttam 100 000-ért mosógépet.
2022. ápr. 22. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

8: Egyébként sajnos nem telik el úgy 1 év, hogy ne lenne gond a mosógéppel, sokszor garanciaidőn belül, de akkor van, hogy 2 hónapra is elviszik és nem biztosítanak cserekészüléket. Nagyon nehéz fogyasztói jogokat érvényesíteni.

Mázlid van, ha neked csak 7 évente van gond egy háztartási géppel, sajnos nem ez az általános, mert tervezett elavulással gyártják őket.

2022. ápr. 23. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Árukeresőben vagy 15 találat van mosógépre 70-90 ezres kategóriában. Amúgy lehet én vagyok ufo, de valóban nem szokott hamarabb gondom lenni. Anyámnak már kb 10 éves "gépparkja" van, működnek, semmi bajuk. Az előző albimban is 6-7 éves cuccok voltak 3 évig laktam ott egyszer kellet szerelőt hívni a mosógéphez. Ahol évente tönkremegy a mosógép vagy a hűtő ott valami nagyon nem oké...
2022. ápr. 25. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Hát, jó hogy ma már nem 30 évre gyártják a háztartási gépeket de, hogy évente tönkremegy és szervizelni kell, az tényleg túlzás. Főleg, ha nem a létező legolcsóbb noname gépet veszi meg az ember. Tv-m 8 éves (na az lassan tényleg cserére szorul), mosógép 5, hűtő 10....
2022. ápr. 25. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

16: Persze, hogy túlzás, de sajnos így megy.

Már füzetet vezetek arról, melyik szobámban melyik körte mikor robbant fel, 2 hónapot se bírnak.

Mosógépnél a vezérlópanel van úgy megcsinálva, hogy kikopjanak az érntkezések a gomboknál, és alig van, aki javítja olyan áron, hogy megérje nem kidobni a gépet. Garanciában a szakszerviz lenyúlja 2 hónapra, addig mivel mosol?... Katasztrófa.

Ha nem 1, hanem több lakást gondozol, akkor jobban tisztában vagy ezekkel és gyakrabban találkozol ezekkel, azért tudok erről beszámolni.

2022. ápr. 25. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!