Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Lakás bérbeadók, készpénzben...

Lakás bérbeadók, készpénzben vagy átutalással kéritek a bérleti díjat?

Figyelt kérdés

Főleg azoknak a válaszára vagyok kíváncsi, akik nem adnak számlát, nem adóznak utána. Ti csak készpénzt fogadtok el?

Mert ismerős ad ki lakást és ő átutalást is elfogad, viszont nem adózik. Szerintem bajba kerülhet, de szerinte nem.

Mit gondoltok?

Köszönöm!


2022. márc. 3. 00:28
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
82%
Nem vagyok a kérdezett kör része, de nem kerülhet bajba csak ez alapján, mert nincsen számlákba betekintése senki harmadik félnek. Vagy neked van számlád és úgy hiszed, hogy az nyilvános és ez nem probléma neked?... Érdekes...
2022. márc. 3. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
Arra gondolok, hogy a NAV észreveszi a havonta érkező bérleti díjat a bankszámláján, ami viszont hiányzik az adóbevallásából. És ezért büntetést kap. Ez mennyire jelemző?
2022. márc. 3. 00:43
 3/27 anonim ***** válasza:
66%

"a NAV észreveszi a havonta érkező bérleti díjat a bankszámláján, ami viszont hiányzik az adóbevallásából"


Olvasd el újra az 1. válaszomat!

Ha valamit nem értesz belőle, kérdezz vissza!

2022. márc. 3. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:

Az első felét értem, hogy nincs betekintése harmadik félnek, de tudomásom szerint ez nem igaz. A bankok monitorozzák a számlaforgalmat és ha úgy ítélik meg, akkor jelentik a NAV-nak. Ha pedig jelentik, akkor a NAV évekre visszamenőle kielemzi, hogy mik az adóköteles, de leadózatlan jövedelmek.


A második mondatot nem értem, kérlek fogalmazd át. Többször elolvastam, de számomra se füle, se farka.

2022. márc. 3. 00:53
 5/27 A kérdező kommentje:
(Ha ez igaz lenne, hogy nincs betekintése harmadik félnek, akkor hogy derülnének ki a pénzmosások, stb.)
2022. márc. 3. 00:54
 6/27 anonim ***** válasza:
45%

"A bankok monitorozzák a számlaforgalmat és ha úgy ítélik meg, akkor jelentik a NAV-nak. 2


Ennek utána kéne járni, mert ez számomra hihetetlen.


Tehát van bankszámlád?

És azt hiszed, hogy a bank monitorozza és jelent róla valakiknek?

2022. márc. 3. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
77%

És ha eladsz egy drágább autót, vagy ingatlant, és megjelenik a számládon 60, vagy akár 600 millió Ft?

Vannak, akik kereskedelemmel foglalkoznak és a napi forgalmuk nagyobb ennél.

Egy kisebb posta napi bevétele is sokkal nagyobb ennél.

Akkor szerinted a 20 meg 130 000 Ft-okat mind jelentik?

2022. márc. 3. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
74%
Hogyha nincs is aktívan megfigyelve, akkor is lehet szükség egyeztetésre meg miegyébre más kapcsán.
2022. márc. 3. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:

Nem úgy képzelem, hogy egy ember egyesével végignéz mindent, nyilván, hanem a gép bizonyos mintázatok alapján kiragad egy-egy bankszámlát, amin furcsák a tranzakciók.

Itt egy kiszámoló cikk róla: [link]

Ez már néhány éves cikk. Feltételezem, hogy azóta már még fejlettebb az algoritmus.

2022. márc. 3. 01:03
 10/27 anonim ***** válasza:
90%

9: Köszi, megnézem a cikket.


Ezek a kötelezően ellenőrzött összegek akkora összegek, amiket alulról sem karcol a magánszemélyként végzett bérbeadási bevétel.

Cégekre meg más szabályok vonatkoznak.

Magánszemélyek közül alapvetően pont csak azokat tudja ellenőrizni a NAV, aki adót fizet, mert csak onnan szerez tudomást a bérbeadás tényéről, sehonnan máshonnan.

És akkor őket átvilágítja és megdorgálja vagy megbirságolja, ha nem végeztek mindent szakszerűen, pl. nem úgy vezették otthon az adatokat, ahogy azt kell.

2022. márc. 3. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!