Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Szeptember/októberben mennyire...

Szeptember/októberben mennyire nehéz Budapesten albérletet találni? (lent)

Figyelt kérdés

Valahol ott ősz elején költöznék fel munka miatt a fővárosba (belvárosba, egymagamnak keresek majd egy kisebb lakást). Viszont mivel akkoriban gondolom nagyon sok diák, egyetemista is felköltözik/visszaköltözik és telítettebb az albérletkeresők száma.

Érdekelne, ha valakinek van tapasztalata, jobban képben van mint én, hogy mennyire nehéz a koraőszi időszakban albérletet találni?

Tudom, még odébb van, de bolygat ez a dolog.

Köszönöm.


2022. máj. 1. 15:23
 1/5 anonim ***** válasza:
75%

Nyáron is lefoglalózhatod előre, úgy könnyebb.

Egy havi lakbér a foglaló, amit elvesztesz, ha mégsem költözöl be és nem veszed ki.

A bérlés kezdete a birtokbavétel napja.

Nem is árt, ha a papírozás előbb megvan, az is napok.

2022. máj. 1. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
89%
Különben az egyetem szept. 15 körül indul. Azt is lehet, hogy csak szept. végén állsz neki keresni, amikor lezajlott az egyetemi boom.
2022. máj. 1. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
72%

Az egyetem szeptember 1jén indul, és általában már előtte felköltöznek a tanulók, nem aznap.

Szóval szeptember 2-án minden hirdetés előtted áll, hogy csak a tied legyen

Elég, ha megkeresed a hirdető portálokat

2022. máj. 1. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nehezebb, de ahogy mondják már augusztusban elkezdenek a diákok jönni. S bónuszként akkor jönnek fel a pályakezdők is akik még kihawaiiozták az utolsó végzés utáni nyarat. A szeptember amúgy is erős HR szempontból, nagyon sokan akkor váltanak munkahelyet (nyáron még nyugiba elmennek nyaralni, az új helyen meg tárt karokkal várják az év végi hajára, a ker.szezonban amúgy is megnő a munkaerőigény az év utolsó 3 hónapjában).
2022. máj. 4. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2022. máj. 18. 13:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!