Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Hogyan lehet túlélni ezeket...

Hogyan lehet túlélni ezeket az balbérlet árakat, ha egyedül akarsz élni?

Figyelt kérdés

Szerintem pofátlan árak vannak. 5 év kollégium után nem vagyok hajlandó szobát bérelni olyan áron, ami egy egész albérlet árat kitesz.


Van, hogy még egy saját szoba sem jár, több ágy van benne és úgy is pl. 60 ezer a semmire. Van, hogy egy garzonnál 150 + 35 ezer rezsi, amit egyáltalán nem tartok normálisnak. 25 négyzetmétert sem lehet kapni megfizethető áron. Sok esetben nem is felújított lakásról van szó, ezer éves bútorok, de az árat megkérik.


Volt olyan, hogy elgondolkodtam, hogy egy barátnőmmel feleznénk és úgy költöznénk albérletbe, de sokszor beleírják a hirdetésbe, hogy ha 2 ember költözik be, akkor is ugyan annyit kell fizetni fejenként, mintha egy fő. Így véletlen sem könnyebb a helyzet.


Vannak bolond hirdetők, nem tudok rá szebbet mondani, akik kiírják a paranoiás dolgaikat a hirdetésbe, pl. Hogy kamerával akarnak megfigyelni, csak hogy tudja, hogy cigizel-e, vagy kerti munkával ledolgozható az albérlet ár / elvárás alapból.

Tudom ez a legalja, de attól függetlenül megáll az eszem az egésztől.


Van különbség vidék és főváros között, de vidéken meg sokkal kevesebb a munkalehetőség.



2022. máj. 10. 14:31
1 2 3 4
 1/38 A kérdező kommentje:
*albérlet, bocsi
2022. máj. 10. 14:33
 2/38 anonim válasza:
17%
Akkor ne menj oda
2022. máj. 10. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 A kérdező kommentje:
Ez igazán hasznos válasz volt főleg, hogy nem egy konkrétumról beszélek.
2022. máj. 10. 14:38
 4/38 anonim ***** válasza:
81%

" ha 2 ember költözik be, akkor is ugyan annyit kell fizetni fejenként, mintha egy fő"


Ilyet elvétve lehet látni.

Legalábbis tapasztalatom szerint.


Nézd, lehet, hogy nem tartod normálisnak - de ha sokan kifizetik, akkor miért adná bárki is olcsóbban???

2022. máj. 10. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
100%
Leginkább sehogyan, legalábbis a nagy többség számára. Én már abszolút elengedtem ezt, beletörődtem, hogy ma már gyakorlatilag ez is luxusnak számít. Szerintem te még szerencsésnek mondható vagy abból a szempontból, hogy van kivel összeköltöznöd és nem kell idegenekkel laknod. Az sem tökéletes, ezzel tisztában vagyok, de hidd el az azért kellemesebb mint egy totál ismeretlen emberrel vagy emberekkel együtt lakni. Én is kollégista voltam évekig, majd albérletbe kényszerültem miután nem vettek fel és azóta is ott lakom, gyűlölöm. Összetenném a két kezemet, ha lenne olyan ismerősöm vagy barátom, akivel össze tudnék költözni, mert abból már nagyon elegem van, hogy mindenféle jött-ment emberrel kell osztoznom az aktuális otthonomon. Alkalmazkodóképes vagyok, barátságos, tudok kompromisszumot kötni stb., de eddig mindig olyan emberekkel hozott össze a sors akik szerintem alkalmatlanok arra, hogy egy másik emberrel lakjanak együtt és már pár hét után azt a pillanatot vártam, hogy kiköltözzek.
2022. máj. 10. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
87%

1.megoldás: növeled a bevételeidet, hogy a piaci árat meg tudd fizetni

2.megoldás: nem költözöl albérletbe mert megoldod a lakhatásodat költséghatékonyan (munkásszálló, mamahotel...)

3.megoldás: számodra megfelelő emberrel/emberekkel kiveszel egy lakást


Rengeteg normális albérlet van keresgélj többet. Az albérletárakat nem a te pénztárcádhoz igazítják. Egyszerű kereslet/kínálat alapon képződnek az árak.

2022. máj. 10. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
90%

6: ezt próbáltam neki én is elmondani... ha megfizetik, akkor annyiért adják.



A kérdező se menne el alacsonyabb bérért dolgozni, csak hogy a vállalkozónak ne legyen olyan drága....

2022. máj. 10. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 A kérdező kommentje:
Nem gondolom, hogy ma Magyarországon 4-500 ezer az átlag fizetés. Márpedig az albérlet árakkal ennyi fizetésből lehetne kijönni. Konkrétan annyi az albérlet, ami régen elúsztatta a fél fizetésed, ma már túl is szárnyalja azt. Ez ne lenne irreális?
2022. máj. 10. 15:12
 9/38 anonim ***** válasza:
29%
8: neked irreális. Az IT-expertnek meg zsebpénz.
2022. máj. 10. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 A kérdező kommentje:
Akkor sem ez az átlag. Fals adatokkal meg bizonyos szférákkal lehet dobálózni, amik jól fizetnek, de messze van a magyar valóságtól.
2022. máj. 10. 15:18
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!