Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Hogyan lehet túlélni ezeket...

Hogyan lehet túlélni ezeket az balbérlet árakat, ha egyedül akarsz élni?

Figyelt kérdés

Szerintem pofátlan árak vannak. 5 év kollégium után nem vagyok hajlandó szobát bérelni olyan áron, ami egy egész albérlet árat kitesz.


Van, hogy még egy saját szoba sem jár, több ágy van benne és úgy is pl. 60 ezer a semmire. Van, hogy egy garzonnál 150 + 35 ezer rezsi, amit egyáltalán nem tartok normálisnak. 25 négyzetmétert sem lehet kapni megfizethető áron. Sok esetben nem is felújított lakásról van szó, ezer éves bútorok, de az árat megkérik.


Volt olyan, hogy elgondolkodtam, hogy egy barátnőmmel feleznénk és úgy költöznénk albérletbe, de sokszor beleírják a hirdetésbe, hogy ha 2 ember költözik be, akkor is ugyan annyit kell fizetni fejenként, mintha egy fő. Így véletlen sem könnyebb a helyzet.


Vannak bolond hirdetők, nem tudok rá szebbet mondani, akik kiírják a paranoiás dolgaikat a hirdetésbe, pl. Hogy kamerával akarnak megfigyelni, csak hogy tudja, hogy cigizel-e, vagy kerti munkával ledolgozható az albérlet ár / elvárás alapból.

Tudom ez a legalja, de attól függetlenül megáll az eszem az egésztől.


Van különbség vidék és főváros között, de vidéken meg sokkal kevesebb a munkalehetőség.



2022. máj. 10. 14:31
1 2 3 4
 31/38 A kérdező kommentje:
És a sok közül a legundorítóbb válasz nyertese… dobpergés… a 29/30 anonim válaszoló. Kíváncsi lennék, hogy a való életben is mernél ekkora tirpák lenni, vagy csak itt éled ki magad. Ja nem érdekel 🤷🏼‍♀️
2022. máj. 10. 20:11
 32/38 anonim ***** válasza:
25%

Fizess lakáshitelt 20 évig, kb ott is ennyi a törlesztő, de az legalább a tied lesz!

Ja, hogy a lakáshitelhez kellene tartós munkahely is, ha már az önerőd NULLA?

Hát igen, ez van!

Tudom a bankok még szemetebbek!

Nem adnak ingyen semmit!

2022. máj. 10. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
85%

Sajnos ez van mindennek az ára emelkedik. Keress külvárosi részen, nem furdokadas, nem erkelyes, lifttel nem megkozelitheto lakast. Azok 120 korul vannak egy fore plusz rezsi.

2 szobasat siman kiadnak 2 fore (amit a leirasban irsz azt nem ertem). Ketten koktoztok 210 ezres lakasba akkor osszesen 210et fizettek, a tulajt meg csak annyi erdekli hogy meglegyen, higy ki mennyit tesz bele az nem.

Valszeg neked jobban megeri ketten kotlozni es 12pbol kijossz mindenestul

2022. máj. 12. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
82%

Közgazdaságtani alaptétel, mindennek annyi az ára amennyiért megveszik! Az albérleteknek most ennyi a piaci ára, akár normális, akár nem. Lehet szeretni, nem szeretni, de ez van. Mást nem tudsz tenni.

A kollégium nem piaci áron van, sosem volt az. Állami pénzből építették, így nincs megtérülési mutatója, sokszor az oktatási intézmény is tol bele pénzt, támogatást is kapnak sokszor költségvetési soron. Pont azért hogy az egyetemisták valamennyire meg tudják fizetni.

2022. máj. 12. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
90%
Amúgy főváros... az egyik ismerősöm havi nettó 500-ért nem talál vendéglátásban embert. Havi 15 nap meló, igaz az reggeltől estig 12-14 óra.
2022. máj. 12. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
90%
Az albérlet árak csak nőni fognak, lásd lakás árak
2022. máj. 13. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
86%
Mindennek az ára csak nőni fog, én még olyat nem léttam, hogy bárminek az ára is a nullához közelítene :D
2022. máj. 16. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:
100%
Nehezen, én is hasonló helyzetben vagyok. 7 évig éltrm különböző albérleti kisszobákban, szóval ahhoz hozzászoktam, hogy kis helyen kell elférnem. Fokozatosan egyre rosszabbul bírtam, hogy lakótársakkal kell élnem, ezért váltottam egy kis 24 nm garzonra. A fizetésem több, mint felét erre kell költenem, ami nagyon nem jó, de inkább spórolok máson. Korábban nem főztem sokat, sűrűn jártam kávézóba, gyorsétterembe, ezeket nagyjából kiiktattam. Próbálok az élelmiszeren spórolni, meg a ruhákon. Régebben is turiban vásároltam, de mostanában igyekszem inkább a már megvett dolgaimat hordani. Elég sok ruha ez így is, ezért nem járok shoppingolni+korábban azért megvettem a márkásabb tusfürdőt, szájvizet, dezidort stb. Most próbálom mindenből a saját márkásat venni, szóval ilyen dolgokon spórolok valamennyit. Igaz a növekvő árak miatt egyre nehezebb, de én nem szeretnék még egyszer lakótársakkal élni, ezt az életszakaszt lezártam magamban.
2022. máj. 18. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!