Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Hogyan lehet túlélni ezeket...

Hogyan lehet túlélni ezeket az balbérlet árakat, ha egyedül akarsz élni?

Figyelt kérdés

Szerintem pofátlan árak vannak. 5 év kollégium után nem vagyok hajlandó szobát bérelni olyan áron, ami egy egész albérlet árat kitesz.


Van, hogy még egy saját szoba sem jár, több ágy van benne és úgy is pl. 60 ezer a semmire. Van, hogy egy garzonnál 150 + 35 ezer rezsi, amit egyáltalán nem tartok normálisnak. 25 négyzetmétert sem lehet kapni megfizethető áron. Sok esetben nem is felújított lakásról van szó, ezer éves bútorok, de az árat megkérik.


Volt olyan, hogy elgondolkodtam, hogy egy barátnőmmel feleznénk és úgy költöznénk albérletbe, de sokszor beleírják a hirdetésbe, hogy ha 2 ember költözik be, akkor is ugyan annyit kell fizetni fejenként, mintha egy fő. Így véletlen sem könnyebb a helyzet.


Vannak bolond hirdetők, nem tudok rá szebbet mondani, akik kiírják a paranoiás dolgaikat a hirdetésbe, pl. Hogy kamerával akarnak megfigyelni, csak hogy tudja, hogy cigizel-e, vagy kerti munkával ledolgozható az albérlet ár / elvárás alapból.

Tudom ez a legalja, de attól függetlenül megáll az eszem az egésztől.


Van különbség vidék és főváros között, de vidéken meg sokkal kevesebb a munkalehetőség.



2022. máj. 10. 14:31
1 2 3 4
 21/38 A kérdező kommentje:
De ilyet minek kell leírni? Ha nem tudsz hozzászólni lapozz.
2022. máj. 10. 15:42
 22/38 anonim ***** válasza:
22%

Mivel ez a valóság, ezért mást nem lehet írni.

ITT VELED VAN BAJ, de nem fogod fel, mi a realitás!

2022. máj. 10. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim válasza:
91%

Olcsóbb albérletet keresel, dolgozol, vagy összeköltözöl valakivel. Ezek a lehetőségeid vannak.

Én még nem találkoztam olyan albérlet hirdetéssel, ahol több fő esetén nem oszlott volna a költség, vagy kamerával akartak volna megfigyelni (azt sem tudom ez jogilag megtehetné-e egyáltalán). De az ilyen bérbeadókat én kerülném is.

Magasak az árak, igen. Kellemetlen, igen. De ennek megvan az oka, amit már előttem több válaszoló is kifejtett. A bérbeadók és az építőanyag árak nem fognak hozzád alkalmazkodni, neked kell hozzájuk. Több emberrel, osztott költséggel egyébként nem annyira vészes, ha dolgozol mellette (főleg ha 25 év alatt vagy még, mert akkor SZJA-t sem fizetsz). Első albérletemben ketten laktunk, havi 50+rezsi volt az egy főre eső ktg. 2 szoba, egy konyha, egy fürdőszoba, egy étkező.

Most egy nagy lakást bérelek ötödmagammal a város központjában (egy ember haverom, másik 3 idegen), 4 hónapja vagyok itt, de eddig mindenki kijön mindenkivel. 55-öt fizetek egy hónapra, mindennel együtt. Fizetésem egyetem mellett olyan 150-160 körül van, régi albérletben még kevesebb volt, így azért vállalható a dolog. Bár hozzá tenném ez vidék (Debrecen), nem vagyok képben a fővárosi árakkal.

2022. máj. 10. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
89%

Nem értem a kérdést.


Én belvárosban lakom barátnőmmel 120 ezerzért, 50nm-ren, jó környéken és nem emeltek a bérletidíjon, mert ketten költöztünk be. Ez nem egy pici garzon.


Ezen kívül rengeteg hasonló lakást láttunk pár hónapja, amikor költöztünk.

2022. máj. 10. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
13%
A kérdezőnek nincs pénze albérletre. Itt rinyál a gyakorin, de ettől most jobb lesz neki?
2022. máj. 10. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim válasza:
34%
Fideszesnek kell születni, ebben az országban nem lehet máskép élni, létezni.
2022. máj. 10. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim válasza:
93%
Rémisztőek az albérlet árak, de emellett munkaerő hiány van. Sok vállalat van a fővárosban, ahol lasszóval kergetnék a szakembereket és tisztában vannak az albérlet piaccal. Ezért megoldások is vannak. Végzettségedtől függően kifoghatsz albérlet támogatást, szolgálati lakást vagy munkás szállást. (Vagy elegendő fizetést.) Érdemes már az interjút megelőző telefonos egyeztetésnél vázolni, hogy csak akkor tudod a munkakört betölteni, ha hozzájárulnak a fővárosi lakhatásodhoz. Lesz, ahonnan elküldenek, lesz, ahol megfontolják. Ha behívnak így is egy interjúra, ott már van remény. Próbálkozni kell. Szórni az önéletrajzot minél több helyre. Vak tyúk is talál szemet.
2022. máj. 10. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
96%

A kérdésre válaszolva:

Rosszul esik a válasz tudom, és nem is segít, de ahogy fentebb írtak, ami neked drága azt ne vedd ki.

Kereslet-kínálat határozza meg az árakat, így ha van aki kiveszi ilyen bérleti díjak mellett, akkor a bérbeadó hülye lenne olcsóbban kiadni.

Majd ha mindenki sokallja, és nem veszik ki, akkor lentebb viszi.

Ez sajnos (vagy nem sajnos) ilyen.


Értem amit írsz, de sokat nem tudsz tenni.

Várj amíg megfelelőt találsz, ami árban, és minőségben is jó.


(Debrecenben egyébként 55ezerért adok ki egy szobát, frissen felújítva, plusz rezsiköltség nincs)

2022. máj. 10. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
33%

Hőbörögj tovább, esetleg menj hajléktalanszállóra vagy munkásszállóra.

Szidhatod a tulajokat, de ha ennyiért is ki tudják adni akkor miért adják neked olcsóbban? A két szép szemedért? Ki vagy te nekik, hogy ők segítsenek rajtad, támogassanak az életben? Költözz a szüleidhez, gondolom azért nem opció mert ők se akarnak ingyen elviselni. Az hogy nem tudod megfizetni az albérleti díjakat a te problémád. Nem fogja senki se fillérekért kiadni neked a több millió értékű lakását. Jobban járnak ha üresen áll, mint hogy egy fillérbaxó ingyenélő leamortizálja az egészet.

2022. máj. 10. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim válasza:
97%

💩a helyzet kérdező. Egyedül nem mindenki tud megélni. Ez a Magyar igazság, meg a három.

A válaszolókt meg ne vedd fel. 0 együttérzés sincs bennük..

2022. máj. 10. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!