Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mennyi idő alatt lehet Budapes...

Mennyi idő alatt lehet Budapesten albérletet találni?

Figyelt kérdés

Biztosan volt már hasonló kérdés, de hiába böngésztem nem találtam, ne kövezzetek meg. :)


Most vidéken élek, dolgozok, a cél az lenne, hogy egyedül béreljek egy kisebb lakást és bp-n találjak munkát. Ahogy fb csoportokban néztem ilyen 130+rezsi körül vannak, ami még beleférne.


Nagyon sokat gondolkodom azon, hogy vajon mennyi idő alatt lehet találni albérletet? Napok? Hetek?

Egyszer pár éve már próbálkoztam és hiába mentem el több lakást megnézni, nem sikerült (igaz, akkor lakótárshoz csatlakozósat néztem leginkább, és végül nem költöztem fel, mert maradtam a régi munkahelyemen, de a lényeg, hogy nincs túl jó tapasztalatom abban, hogy mennyire könnyű vagy nehéz találni).


2022. máj. 18. 13:40
 1/5 anonim ***** válasza:
89%
Attól függ, milyen igényeid vannak, mennyire vagy rugalmas és mennyi a maximum összeg, amit hajlandó vagy rászánni. Valamit, valahol találni fogsz azonnal, de ha neked mondjuk csak liftes ház második emelete jöhet szóba, vadonatúj, mediterrán stílusú bútorokkal és délnyugatra néző ablakokkal, azt lehet, hogy picit tovább kell keresni.
2022. máj. 18. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
90%
Ennyi pénzért új építésű, modern lakást biztosan nem találsz. Ha viszont megfelel neked, mondjuk a Kádár idején épült panel a nagymama bútoraival, akkor sok esélyed van. Sajnos ma már ilyen árak vannak..
2022. máj. 18. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
93%
Mi kétszer kerestünk eddig lakást, bő egy hét telt el attól kezdve, hogy felkerestem az első tulajdonost, addig, hogy aláírtuk a szerződést. Az egyik alkalommal két lakást néztünk meg, a másik alkalommal 3-at, mindkét alkalommal a kiválasztott lakás megnézése utáni napon már le is foglalóztuk. Szóval nekünk gyorsan ment, pedig nem úgy mentünk neki, hogy abszolút mindegy. Amire ezen felül sok időt szántam, az maga a lakàsok kiválasztása, feltúrtam az összes csoportot, weboldalt, és vagy 10 opciót összegyűjtöttem, optimalizáltam.
2022. máj. 18. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

1 hónapot azért szánnék rá.

Ha rosszabb ár/érték aránnyal is megelégszel, akkor akár másnaptól a tiéd a kecó.

2022. máj. 18. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
55%

Mi ennyi pénzért (130+ 15 ezer kktg+rezsi) olyan lakást találtunk Budán, amihez az 1970-ben történt felépítése óta nem lett hozzányúlva, azaz több ,mint retro. A kazán haldoklik, az ablakok rosszak, a konyabútor majd szétesik. Utóbbit most ki akarja cserélni, mert télen ömlött be a hideg és felvetettük, hogy távozunk amint lejárt az 1 év. A kazán miatt totál kiborult, szívja a fogát, hogy a lakás csak viszi a pénzt, nincs ennyi pénze stb

- hát az elmúlt 50 évben senki se tiltotta neki, hogy ráköltsön. Szóval szerintem jobban jársz, ha inkább raszánsz még 30-40 ezret és keresel egy felújítottat/felújítottabbat. Rezsi terén is jobban kijössz, egy új ablak nem huzatos, egy új kazán kevesebbet fogyaszt és az életérzés is teljesen más benne. Ha nem tudsz rá többet szánni, akkor keress inkább egy szobát.

2022. máj. 20. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!