Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » A szüleimnek vagy nekem...

A szüleimnek vagy nekem adnátok igazat (lakhatás kérdés)?

Figyelt kérdés

Egyetemista vagyok, de már a képzés végén járok (egy félévem van vissza, amiben inkább már csak a szakdolgozattal fogok foglalkozni) és terveim szerint dolgozni is szeretnék mellette (már jelentkeztem pár helyre, folyamatosan keresek). Jelenleg albérletben lakok, aminek a szerződése a nyár végén jár le és lassan jeleznem kell majd a tulajdonosnak, hogy szeretném-e meghosszabbítani további egy évre vagy pedig kiköltözöm. Ez a fix egy év nem a legjobb ebben a helyzetben, hiszen csak egy félévig lesz biztosan szükségem a lakásra (hogy utána maradok-e vagy sem az igazából a jövő függvénye, hogy milyen munkám lesz, ott maradhatok-e stb.) és a szerződés korábbi felbontása esetén nem jár vissza a kaució (két havi bérleti díj).

Viszont nagy szerencsénk volt ezzel az albérlettel mert ár-érték arányban messze a legjobb, amit találtunk (jó állapotú, berendezett, jó helyen van stb.) és hasonló hirdetéssel nem találkoztam sem akkor, sem mostanában.

Ha kiköltözöm, akkor két választási lehetőségem van. Vagy keresek egy másik albérletet, ami a nap végén nagyjából ugyanennyibe kerülne csak rosszabb lenne (a hasonló kaliberű lakások drágábbak és annyi pénzt nem szánnánk rá, a rosszabbak pedig nem olcsóbbak vagy éppen a magasabb rezsi húzza fel a költségét) és nagyon sok tulajdonos hasonlóan ragaszkodik az egy évhez (tavaly mindenki csak így lett volna hajlandó kiadni nekünk). Vagy elmegyek kollégiumba, ami anyagi szempontból a legjobb megoldás lenne, de ezt leszámítva nem feltétlenül tartom jó döntésnek (laktam kollégiumban és azért nem egy “buli buli hátán” hely, de már nem annyira szeretnék random egyetemistákkal összeköltözni egy kis szobába, pláne úgy, hogy majd már más lesz az életvitelem, időbeosztásom mint egy átlag egyetemistának, aki órákra jár, tanul, bulizik stb.).

Szeretnék beszélni a tulajjal, hogy esetleg lehetne-e határozatlan szerződésre váltani, de erre kevés esélyt látok (az előttem lakó is emiatt költözött ki, nekem is kihangsúlyozta az egy évet). Én szívem szerint maradnék itt, meghosszabbítanám a szerződést egy évre és esetlegesen benyelném azt a két havi kauciót. A szüleim viszont nem támogatják ezt a döntést, mert szerintük ez anyagilag nem lenne előnyös és morálisan is megkérdőjelezhető (mert akkor a lakótársam egyedül marad, új lakótársat kell majd keresnie a helyemre és a tulajnak is macera leutazni, új szerződés, új bérlő stb. - szerintem ez mondjuk hülyeség, ez így működik).

Ti kinek adnátok igazat ebben a kérdésben?


2022. jún. 12. 14:46
 1/7 A kérdező kommentje:
másik kategóriába szerettem volna tenni, de itt is jó lesz
2022. jún. 12. 14:52
 2/7 anonim ***** válasza:
81%

Sok múlik a tulaj rugalmasságán, ha ő nem megy bele a fél évbe, te nem tudsz mit csinálni. Én koleszba nem költöznék vissza, élhetetlen lenne az albérlet után.

Ismerősöm egyébként ezt úgy oldotta meg, hogy keresett egy konkrét személyt, aki átvette tőle az albérletet a maradék fél évre. Igaz, ehhez szerződést kellett módosítani, de nem a tulajnak kellett keresgélni és az ismerősöm nem idegent ajánlott, hanem egy általa jól ismert, megbízható embert.

2022. jún. 12. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
83%
A szüleidnek nem a moralitással van a baja, hanem valójában tutyi-mutyik és nem mernek konfrontálódni még ennyire sem, hogy látszik ebből a helyzetből senkinek semmi baja nem származhatna. Vagy iszonyatos mértékben nincsenek tisztában a valósággal, hogy pl. lakótársad seperc alatt talál évközben is lakótársat, ha tényleg ilyen jó és olcsó a lakás. (Meg amúgy is, most albérleti keresleti piac van.)
2022. jún. 12. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
De, szerintem a moralitással is van bajuk. Az én lakótársam is kiköltözött mert a nyárra már nem akart maradni és ezen is fel voltak háborodva, hogy ezt mégis hogy gondolja, milyen rendes tőle stb.
2022. jún. 12. 15:50
 5/7 anonim ***** válasza:
67%
Keress mas lakast fel eves szerzivel. Majd mlesz dragabban.
2022. jún. 12. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Fél éves nem hiszem, hogy lesz, max. határozatlan. Több pénzt nem szánnánk rá.
2022. jún. 12. 16:02
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is maradnék a helyedben itt és keresnék egy másik embert arra a másik fél évre. Ha tényleg ennyire jó áron van az albi, akkor fogsz találni, plusz az is lehet, hogy tudsz majd maradni tovább is, mert úgy hozza munkával az élet. Akkor pedig nagyon megérte maradni.
2022. jún. 12. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!