Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Egy 59 éves nőnek 3 budapesti...

Egy 59 éves nőnek 3 budapesti albérlete van (+ egy háza, ahol lakik). Milyen anyagi konzekvenciát lehet ebből levonni?

Figyelt kérdés

Kicsit bővebb információ: szegénynek meghalt a férje, a kiadó lakások pedig közösek voltak mind. A férj halála után a nőnek megmaradt mind a 3 kiadó lakás (amiből 2 újépítésű lakóparkban van), valamint egy 3. nem újépítésű, de felújított. Mind a 3-ban laknak jelenleg, nem szoktak üresen állni. A kérdésben említett nő egy budapesti családi házban lakik, ez nagyjából 160 négyzetméter, szépen karbantartott, modern/klasszikus stílusú, pl kandalló van a nappaliban, de ugyanúgy van padlófűtés, fürdőszobában jacuzzi stb.

Szerintetek akinek ennyi ingatlana van, - ráadásul ilyen kaliberűek - az létezik, hogy nem jó anyagi körülmények között él és nincs sok pénze, ezért spórol sok mindenen? Nekem ez nagyon furcsa, úgyhogy érdekelne ki mit gondol erről.



2022. jún. 13. 11:55
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
87%
Ki ő neked? Miért intimpistáskodsz a pénzügyi dolgaiban?
2022. jún. 13. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Egy rokonom, nem véletlenül tudom róla ezeket a dolgokat. Ő maga szokta mesélni, na meg láttam is, de ez most a kérdés szempontjából teljesen lényegtelen.
2022. jún. 13. 12:07
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Pl. a három bérleti díjból fedezi a háza fenntartási költségeit, plusz a megélhetését.... Nem tudod, hol dolgozik, mennyit keres... Meg tán azt se, hogy mikre költ...
2022. jún. 13. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

A 3 kiadott ingatlanból nem biztos, hogy olyan sok pénz jön be, mint amennyi a kiadás. Egy régebbi házra valószínűleg többet kell költeni, mint az új lakásokra. És lehet, hogy van adósságuk is. Lehet, hogy még fizetik a hiteleket a lakásokra.

De még az is lehet, hogy pont azért van ennyi mindenük, mert tudnak spórolni.

2022. jún. 13. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
96%
Nekem 3 ingatlanom van, kettő kiadva. A két ingatlanból van annyi bevételem, hogy szerényen megélnék akkor is, ha nem dolgoznék. Nem olyan sok pénz ez. Havi szinten 300 ezer forint megtakarítás nagyon nem a gazdagság definíciója. (Igen, tudom, van, akinek ennyi sincs. De akkor sem.)
2022. jún. 13. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim válasza:
70%
A hagyatéki tárgyalásán meg fogod tudni;)
2022. jún. 13. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
62%

Egy 160 nm-es házat elég sok fenntartani, elég luxus 1 embernek.

3 lakás a megélhetését és a 4 ingatlan költségeit szűken termeli ki most, hogy kb. 2,5-3%-ot hoznak a bérbeadott lakások. Ha ezek kicsi lakások, nem belvárosiak, lehet, összesen 240 000 Ft a bevétel adózás után a 3-ból. Ha 40-50 nm-esek és belvárosiak, akkor is 280 körül. Attól függ, mit kezdett velük, mennyit foglalkozik velük. Egy magának ellevő bérlő, aki mindent maga csinál, ennyit hoz, 2800-3500 Ft/nm.

2022. jún. 13. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
88%

A spórolás meg alap.

Mert ugye világos, ha 20 forintért van zsemle, de te 80-ért is megveszed, akkor pont negyedannyit ér a pénzed. Érdekes, hogy sokan nem így gondolkodnak.

2022. jún. 13. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
#7 ezzel a 240-el nagyon alacsonyat mondtál, mert a legolcsóbb lakás van kiadva 155 ezerért. Onnan tudom, hogy én segítettem neki a hirdetést felrakni még hónapokkal ezelőtt. Ebből ki lehet számolni, hogy 3 lakás után mennyi bevétele van.. fixen 450 fölött lesz.
2022. jún. 13. 19:08
 10/22 A kérdező kommentje:
Egyébként manapság ennyi pénzért nem lehet már Pesten albérletet találni, amit te írsz. Még akkor se, ha adózás utáni összeg. Sajnos még egy lerobbant putri sem jönne ki 100 ezer Ft alatt, max ha több emberrel laksz. Újépítésű, meg hagyjuk is.
2022. jún. 13. 19:10
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!