Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Egy 59 éves nőnek 3 budapesti...

Egy 59 éves nőnek 3 budapesti albérlete van (+ egy háza, ahol lakik). Milyen anyagi konzekvenciát lehet ebből levonni?

Figyelt kérdés

Kicsit bővebb információ: szegénynek meghalt a férje, a kiadó lakások pedig közösek voltak mind. A férj halála után a nőnek megmaradt mind a 3 kiadó lakás (amiből 2 újépítésű lakóparkban van), valamint egy 3. nem újépítésű, de felújított. Mind a 3-ban laknak jelenleg, nem szoktak üresen állni. A kérdésben említett nő egy budapesti családi házban lakik, ez nagyjából 160 négyzetméter, szépen karbantartott, modern/klasszikus stílusú, pl kandalló van a nappaliban, de ugyanúgy van padlófűtés, fürdőszobában jacuzzi stb.

Szerintetek akinek ennyi ingatlana van, - ráadásul ilyen kaliberűek - az létezik, hogy nem jó anyagi körülmények között él és nincs sok pénze, ezért spórol sok mindenen? Nekem ez nagyon furcsa, úgyhogy érdekelne ki mit gondol erről.



2022. jún. 13. 11:55
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
42%

9: Hát nem írtad. Oké.

Akkor abból lehet kb. 100-110 nyereség havonta egy lakás után.

Az enyém is 50 M-s lakás az Astoriánál és 100-ért van kiadva.

Mert egy évre fixálva van az ár, tehát nem követi a piacot, ha valakivel fix időre leszerződtél.

Az első 2 hónap nullszaldós volt, mert kifizettük az ingatlanost és a közjegyzőt, és a szállítókat.

A bérlő kérése szerint kell kiüríteni vagy felszerelni.

Lehet 1 évig is nullszaldós, ha berendezted 1,5 millióért.

2022. jún. 13. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
0%
Jajj jól ismerem az ilyen embereket akiknek van 3 ingatlanjuk, de májkrémes kenyeret esznek, télen nincs fűtés stb. Vannak ilyenek akil nem tudnak bánni a pénzzel, hiába örököltek ingatlanokat.
2022. jún. 13. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%
Nyilvan fizeti a hiteleket a lakasra.
2022. jún. 13. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

Ok, havi 450-ből egy nagy házat és 3 lakást fenntart, és három lakást karban tart. Utána szerinted mennyi marad?

Elárulom nem olyan sok.

Ha emellett nem dolgozik, akkor ez kb. arra elég, hogy ne haljon éhen.

A lakáskiadást ne úgy képzeld el, hogy az tiszta pénz. HOSSZÚ TÁVON kell vele számolni, a felújításokkal, javításokkal együtt.

2022. jún. 14. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
86%
12: Pont ők tudnak bánni vele, nem úgy, mint te bánsz, hogy elszórod, ami van. Ezért van 4 ingatlana neki és nem neked.
2022. jún. 14. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
95%

#12: nem érted a dolgot szerintem.

Nekik pobt azért van pénzük, mert nem kúrják el felesleges dolgokra, előbbre terveznek a következő hétvégénél.

2022. jún. 14. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Nagy tévedésben éltek. Én akit leírtam konkrétan a szüleim

Örököltek 3 ingatlant és az összes pénzt elszórták májkrémes kenyeren élnek és télen nincs fűtés. Folyton sírnak, hogy nincs pénzük. Ahhoz, hogy legyen 3 ingatlanod semmi ész vagy spórolás nem kell

2022. jún. 14. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
Egyébként félreértés ne essen, a kérdésben szereplő nő dolgozik rendesen, jó fizetése van mérnökként.
2022. jún. 14. 11:21
 19/22 anonim ***** válasza:
Jajj hát én az ilyen fajtákat is ismerem gyakoriról :D
2022. jún. 14. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
Nem tudom milyen fajtákat ismersz, de itt mindenki azt hazudik, amit akar. Ellenben akiről most szó van, egészen biztosan jól keres, mert ugyanott dolgozunk, úgyhogy tisztában vagyok vele, hogy nagyjából mennyit keres egy mérnök. Ráadásul a fizu mellé az özvegyit is kapta egy éven keresztül, szóval nem tudom mi miatt gondoljátok, hogy csak a lakásokból van bevétele..
2022. jún. 14. 12:45
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!