Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ki fizeti az ágyipoloska-irtást?

Ki fizeti az ágyipoloska-irtást?

Figyelt kérdés
Bérlő vagy tulajdonos? A szerződésben erre vonatkozóan nincs írva semmi. A lakás azóta fertőződött meg, hogy a bérlő bent él. A bogarak valószínűleg más lakásból érkeztek, panel, volt más lakás is érintett a házban. (és valószínűleg most is, bár ezt nem tudom) Köszi a válaszokat!
2022. jún. 21. 17:09
1 2
 1/20 anonim válasza:
84%
Még szép, hogy a tulajdonos! Kivéve ha bizonyítható hogy a bérlő vitte be a petéket.
2022. jún. 21. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
70%
A tulaj hiszen ha ti elköltöztök akkor nem csak az írtást kell kifizetnie hanem mást is kell találnia.
2022. jún. 21. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim válasza:
35%
Hotelbe ahol dolgoztam volt egy vendég aki a bőröndjével vitte be a petéket és elszaporodtak az ágyon.
2022. jún. 21. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim válasza:
100%

Örülj, hogy nem csótány. Nálam azok voltak.

Aki ismerkedni szeretne a fajjal tömegével, az üljön ki az Alle buszmegállójában a kőszegélyre. A fűből megindul a roham a szabad részekre.

2022. jún. 21. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim válasza:
51%
De lehet kapni írtószert boltban.
2022. jún. 21. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
85%
A bérlő.
2022. jún. 21. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Bérlő.
2022. jún. 22. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
#5: A bolti irtószer fabatkát sem ér. Hivatásos gázmestert kell hívni. Nekünk szerencsére még nem volt nagy a fertőzöttség, így három alkalom elég volt, hogy teljesen kiirtsák a dögöket.
2022. jún. 22. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Az indoklás is jó lenne, nemcsak az, hogy a bérlő vagy a tulaj.
2022. jún. 23. 17:23
 10/20 anonim ***** válasza:

Bérlő vagyok, bérlőt írtam. Voltak poloskáink sajnos.

Számunkra teljesen természetes volt, hogy mi fizetjük az irtást, sőt, eszünkbe se jutott bedobni a témát a tulajnak, csak utólag, hogy megoldódott.

Nem voltak új bútoraink, új tárgyaink akkoriban, ahonnan jöhettek volna, vagy bkv-ról vittük haza (bár én erre kicsi esélyt látok, egész életemben pesti voltam, sőt, szociális szférában is dolgoztam, soha még egy bolhát se vittem haza az évek alatt...), vagy valamelyik nyugger szomszédtól cuccoltak be, a szaki se tudta megmondani, mindenesetre a konnektorok és minden egyéb fali rés is be lett porozva második körben, és utána tűntek el.

Szóval ezt csak azért írom, hogy valószűleg nem a mi hibánkból jöttek itt se, de eszembe nem jutott volna a tulajjal kifizettetni.


Talán csak akkor mondanám tulajdonosi elvárásnak, ha csak 1-2-3 hónapja lakik ott a bérlő. Ha nagyon nagyvonalú vagyok, akkor is max fél év. Mert akkor még rá lehet fogni, hogy nincs köze hozzá (nálunk is kb. 3 hónap volt, mire egyértelmű lett a fertőzöttség - utólag már ugye tudtuk, mik voltak a legelső jelek, de csak utólag), utána már igenis a birtokban lévő felelőssége, hogy mi történik a lakással, még ha nem is önhibája.

2022. jún. 23. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!