Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ki fizeti az ágyipoloska-irtást?

Ki fizeti az ágyipoloska-irtást?

Figyelt kérdés
Bérlő vagy tulajdonos? A szerződésben erre vonatkozóan nincs írva semmi. A lakás azóta fertőződött meg, hogy a bérlő bent él. A bogarak valószínűleg más lakásból érkeztek, panel, volt más lakás is érintett a házban. (és valószínűleg most is, bár ezt nem tudom) Köszi a válaszokat!
2022. jún. 21. 17:09
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Én 4 hónapja lakom itt. Mikor felhivtam az irtót, mondtam, tele vagyok csípéssel, de nem látok semmit. A pali lakcím alapján megmondta, hogy ágyi poloska lesz, mert bent van a házban, nemrég voltak kint az egyik lakásban irtani-természetesen nem mondta meg, melyikben. Tehát itt sem én hoztam be. Elvallaltam én is, de sokkal kevesebb pénzre gondoltam, a 2 alkalom sajnos 40ezer ft. És elég lesz-e két alkalom? Teljesen magam alatt vagyok. Meg mi lesz, ha pár hónap múlva visszajön? Pár havonta fizetek 50ezreket a semmire? Kiakasztó.
2022. jún. 23. 19:23
 12/20 anonim ***** válasza:

A legtöbb cégnél úgy van, hogy két kör muszáj (mert a peték kikelhetnek), a harmadik garanciális, ha nem elég a kettő, tehát ingyen van.

Ahol átjárhatnak (fűtéscsövek mentén pl, konnektoroknál, ilyesmi), azokat kell beszórni irtószerrel.

Nyilván, ha visszafertőződsz, albérletben nem érdemes küzdeni velük, költözni könnyebb. De én akkor sem most költöznék a helyedben, hanem pár hónap múlva, amikorra fixen kidöglenek. Annak semmi értelme, hogy költözöl és viszed magaddal a kis társbérlőket az új helyre...

Hidd el, tudom, milyen. :( Én a vége felé ültem éjszaka a szoba közepén, ágyban aludni már nem tudtunk, villanyt oltani nem tudtunk egyáltalán... és ültem, és zokogtam, mert azt éreztem, nincs kiút.

Ennek már vagy két éve, de a mai napig ugrom, ha viszketek az ágyban, ha fekete szöszt látok vagy koszt a falon, hogy úristen poloska.


Esetedben a tulaj felé azért fontos jelezni, mert a közös képviselőnek kéne tudnia róla. Házközponti irtás kell, ha több lakás érintett, abban ő tud intézkedni.

2022. jún. 23. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Szóltam már a tulajnak, ő azt kezd az infóval, amit akar. Volt egyebkent irtas 2 nappal azelőtt, hogy én is kihivtam egy irtót, csak nem vettem észre a kiírást. Azt nem tudom, hogy konkretan poloska irtás volt-e, mert csak ilyen általános bogár vagy rovar vagy nem tudom, milyen irtásnak volt címezve. Szóval volt irtás a házban. Nálam egyébként nincsenek annyira elszaporodva, én konkrétan egyet se láttam. Már volt első irtás, 2 hét múlva a következő. Sajnos, nem nagyon tudom már számon tartani a csípéseket, de lehetséges hogy a tegnapi irtás után is megcsípett még? Egy pirosas, kiterjedt csípés volt reggel a karomon, ez lehetséges, hogy új? Hogyhogy nem pusztulnak el? Vagy csak egy régebbi csípés kezdett el viszketni, megvakartam, azért lett olyan kiterjedt a csípés? Hogy tudom felmérni, vannak - e még? Éjszaka telefonnal is, ha körbe nézek nincs semmi, azaz nem látok. Egyébként, ha szóltam a tulajnak, hogy vannak, akkor a gondnok felé még nem kell jeleznem, hogy a lakásban ilyen probléma van, igaz? Elvileg az irtás sinen van. A tulajnak szóltam, ez elég? (Első randi a poloskákkal, eddig azt se tudtam, mi van.)
2022. jún. 23. 20:56
 14/20 anonim ***** válasza:

A sima rovarirtás a csótányra fókuszál és a vizesblokkot veszi célba, az a poloskát nem hatja meg.

A poloskacsípést onnan ismered fel, hogy csoportosan jelentkezik, legtöbbször a felkaron vagy a törzs felső részén, valamint a szúnyogcsípéssel ellentétben napokig viszket.

A dögöket nem nehéz megtalálni, mert az ágyat nem hagyják el. Ha a kárpit hajlatait, az ágykeret vagy a matrac sarkát átnézed, megtalálhatod őket. 2-3 mm-es barna vagy piros rovar, mindig csoportosan van és a kis fekete pontok (az ürülékük) is tipikusak.

Ha még nem nagy a fertőzöttség, akkor az összes ágyneműt ki kell mosni legalább 60 fokon, illetve bármi mást is, ami az ágyneműtartóban volt. Aztán a gázmester körbepermetezi az ágyat. Bármi, ami ezután visszamegy az ágyneműtartóba, azt szigorúan leragasztott zsákba kell tenni. Aztán egy nagyon alapos porszívózás (ágy és szoba), majd 2-3 hét múlva ezt az egészet meg kel ismételni az esetlegesen kikelő peték miatt, de remélhetőleg ennyi elég, hogy megszabadulj tőlük.

2022. jún. 23. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Köszi, rendes vagy, hogy válaszolsz! Sajnos, ez ilyen francia-ágy, és nincsenek nagyon hajtások, szegélyek rajta.
2022. jún. 23. 21:24
 16/20 anonim ***** válasza:
Elbújnak azok bárhol! Pl. ahol a fedőkárpit rá van tűzve a fa keretre. Ahol találnak egy kis védett zugot.
2022. jún. 23. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Igazad van! Most láttam párat, szerencsére döglötten. Szerinted lehetséges, hogy a felnőtt bogarak közül valamelyik életben marad a fujkálás után?
2022. jún. 23. 21:33
 18/20 anonim ***** válasza:

A házban a rovarirtás biztosan nem poloska volt, ahhoz be kellett volna menniük a lakásokba ugyanúgy. Ugye pont az a lényeg, hogyha a szomszédtól jön, akkor egyszerre legyen az összes szomszédnál irtás, hogy ne "pingpongozzatok" velük. Viszont ezt koordinálni a közös képviselő tudja, nem a tulajod. De jelezd a tulajnak mindenképp, amit a szakik mondtak, hogy voltak már a házban.

Az sem igaz sajnos, hogy az ágyat nem hagyják el, bár tény, hogy ott fordulnak elő leggyakrabban. A fekete pöttyök mellett ha kicsi, kereszt alakú foltokat látsz az ágyneműn, az is az ő nyomuk (a friss ürülék szétszalad a szövetszálakon), az ágy körül a falakon is lehetnek fekete pöttyök. Szeretik pl. a steppelt varrással ellátott ágyneműt, a varrásokba remekül bele tudnak petézni... nálunk párnát, takarót kellett kidobni emiatt.

De ha van képkeret az ágy környékén, annak a hátulján, kanapéban, fotelban, falon szegélylécben, szekrények hátulján... Az ágy kétméteres körzetében bárhol lehetnek, fertőzöttségtől függően.


Az, hogy most jobban csípnek, természetes, "megvadulnak" az irtószertől, egy-két nap alatt elkezdenek elhullani. Utána elvileg kevesebb kell, hogy legyen a csípés, ha nem túl durva a fertőzöttség - majd, ahogy kezdenek a megmaradt peték kikelni (arra ugye nem hat az irtószer), kb két hét múlva lesz megint több, ezért kell a második irtás.

A második kör előtt nagyon-nagyon alaposan kell körbeporszívózni, takarítani az ágy környékét, ágyat magát, mindent, amibe bemotyózhattak, amit lehet, 60 fokon kimosni, amit nem, azt légmentes zsákba legalább egy fél évre. Ha van erkély vagy terasz, oda a tűző napra tedd ki a lezárt zsákokat, a forróságban is elpusztulnak.

Így elvileg a második után teljesen el kell, hogy tűnjenek.

2022. jún. 23. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

"Az sem igaz sajnos, hogy az ágyat nem hagyják el"


Hát, ha már az ágyon kívül is vannak, ott nagy a fertőzöttség és akkor már baromi nehéz őket kiírtani. De ez csak akkor szokott előfordulni, ha a lakó nem cselekszik az első jelek után, hanem hagyja őket hetekig, esetleg hónapokig szaporodni.


Egyébként ha alapos volt a gázmester, akkor a felnőtt példányok megförmedtek, de a petékből még mindig kikelhet egy új nemzedék, emiatt szükséges mindenképp egy második irtás is.


A zsákban napra kitenni is jó ötlet, mi is azt csináltuk azokkal a dolgokkal, amiket nem tudtunk kimosni.

2022. jún. 24. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

19, Én csak a saját tapasztalataimról tudok írni, nálunk falon, plafonon mászkáltak, képkeret hátuljára, babzsákfotel szövetjére stb. cuccoltak be. Jó, egyszobás lakásnál másabb, mármint egy nagyobb lakásban ugye mondhatod, hogy hát "csak" a háló fertőzött, de ott sem *kizárólag* az ágy, hanem az éjjeliszekrény, a szekrények, képek, minden érintett lehet az ágy környékén, ezért fogalmaztam úgy, ahogy, az ágy másfél-két méteres körzete. Egy nagyobb lakásban ez csak a háló, egy kis garzonban az egész lakás érintett lehet akár.


De két irtás nálunk is megoldotta, alaposak voltak a szakik.

2022. jún. 24. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!