Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Budapesti belvárosi egyetemekt...

Budapesti belvárosi egyetemektől milyen messzire bérelnétek lakást egyetemistaként?

Figyelt kérdés
Hány perces utazást vállalnátok be?

2022. jún. 26. 05:53
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Lehet messzebb is bérelni, csak akkor nem az van, hogy hazamenegetsz minden lyukas órában vagy naponta kétszer-háromszor is, hanem bemész reggel, hazamész este (vagy az utolsó órád után). Én Kispesten béreltem a metróvégállomáshoz közel. Így napi kb. 2x45 perc volt az utazás.
2022. jún. 26. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
92%

van aki minden nap vonatozott, mégis elvégezte az orvosit. Napi egy óra vonat + a járulékok, de így is megérte.

Persze a legjobb a szemben lévő házban lakást bérelni.

2022. jún. 26. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
90%
Ha nem a közvetlen közelében bérelsz, akkor gyakorlatilag akár az agglomerációban is kivehetsz valamit, mert uyanannyi vagy rövidebb idő alatt bent vagy, mint a fővárosban 10 km-ről.
2022. jún. 26. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
78%
Gyalogtáv.:)
2022. jún. 26. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én maximum fél órányi útra vennék ki lakást, hogy ne az utazásról szóljon a nap. Illetve olyan helyen ahol van kollégium, szórakozóhelyek a közelben, hogy a társasági életbe is be tudjak kapcsolódni.
2022. jún. 28. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
87%

Attól függ, hogy milyen gyakran vannak óráid és milyen az utazás "minősége". Ha csak heti 2-3 alkalommal kell bejárni várhatóan, akkor lehet messzebb is költözni, ha minden nap, akkor közelebb. Ha egy modern, kényelmes villamossal kell járnod jó környéken, akkor lehet több utazás, ha 3 buszra kell átszállnod egy moslék környéken, akkor inkább legyen kevesebb.


Én amúgy azt vallom, hogy kb. a 40 perces utazások (tehát oda-vissza 80) még vállalhatóak, fölötte már frusztrálni fog a dolog.

2022. jún. 28. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!