Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mikor jobb felmondani a...

Mikor jobb felmondani a bérleti szerződésem? 30-àn,vagy 1-én?

Figyelt kérdés

Felmondom a bérleti szerződésem.



30 nap van megadva.


A kérdés,hogy ma mondjak fel? Vagy holnap?


A hònap 15.napjáig ha felmondok,akkor ugye csak a köv.hò utolsó napjáig kell fizetnem?


De ha 15 után,akkor a még 1 hò(na ezt nem akarom,megvan az ùj helyem,azt is fizetnem kell majd...kettő nem fog menni)



Nem,nem lehet a tulajjal megbeszélni. Ő minnél tovább fizettetne.


Mit javasolsz? Hogy mondjak fel?


Én ùgy értelmezem,hogy holnap kellene felmondjak,mert az a hònap 15.napja előtt van. Mìg ma már utàna vagyunk...


Segìtseteeeek!

21/F


2022. jún. 30. 08:20
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

A leírás alapján mindegy.

Ha júl 1-én mondasz fel, akkor a "köv. hó végéig" fizetsz, azaz aug. 31-ig.

Ha jún 30-án mondasz fel, akkor "plusz egy hónap", azaz a köv hó + 1, szintén aug 31-ig.

2022. jún. 30. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
"A hònap 15.napjáig ha felmondok,akkor ugye csak a köv.hò utolsó napjáig kell fizetnem?" - ezt mi nem tudhatjuk, attól függ, mi áll a szerződésben. Te írtad alá.
2022. jún. 30. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Ababn csak 30 nap van. Semmi 15 meg ilyesmi.
2022. jún. 30. 11:06
 4/9 A kérdező kommentje:
Annyi van benne a felmondasi ido 30 nap es kesz...
2022. jún. 30. 11:06
 5/9 A kérdező kommentje:
Ha meg csak annyi,akkor szerintem ma szòlok adok hozzá 30 napot. 😀😀😀
2022. jún. 30. 12:49
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
Linóleumot ne felejtsd el kicserélni :)
2022. jún. 30. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Igen, az enyem az is. Akkor mi van?

En nem tagadtam sehil...de meg mindig nem adott senki egy rohadt ertelmes valaszt. Csak amit en is megtalalok a Googleban.


De hiaba irtam 5 x le a helyzetet.

2022. jún. 30. 17:09
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, te írtad azt, amit segítettek neked értelmezni.


Ha a szerződésedben 30 napos felmondás van, akkor a felmondás után 30 nappal költözhetsz ki. Normál esetben az addig eltelt időre kell lakbért fizetned (rezsit pedig a mérőórák állása alapján történő utólagos elszámolás szerint, amit rendszerint a kaució elszámolással együtt szoktak intézni - magyarul, hogy ne legyen felesleges pénzmozgás, annyival kevesebbet utalnak vissza a kaucióból, mint amennyivel az utolsó számla alapján még tartoztál.


Ha ma felmondasz, akkor leghamarabb július 30-ával szüntetheted meg a bérleti szerződésed. Azaz a júliusi lakbéred 30/31-ed részét kellene kifizetned. Ha holnap, akkor legalább július 31-ig kell maradnod és fizetned, azaz a teljes július havi díjat ki kell fizetned. (De azért szerintem ezen nem is éri meg számolgatni, ha ma is mondasz fel, igazán megtehetsz annyit, hogy július 31-ig maradsz, így egyszerűsítve az adminisztrációt.)


A 15-e előtt/után dolgok te magad írod, hogy rád nem vonatkoznak, de egyébként egy korábbi válaszadó jól el is magyarázta. De ha mégsem értenél valamit, jelezd.

2022. jún. 30. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Tegnap felmondtam. Koszonom a segitseget.
2022. júl. 1. 05:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!