Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » A tulaj korlátozhatja vagy...

A tulaj korlátozhatja vagy tilthatja netán felárhoz kötheti a bérlő számára a szexet?

Figyelt kérdés
Konkrétan arra gondolok hogy esti menet után nem megy éjjel haza a vendég hanem még együtt reggeliznek. Ha ez egy héten többször megesik mondhatja-e a tulaj hogy kvázi másfél ember lakja le a lakását holott csak egy bérlője van...?

2022. júl. 19. 21:19
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
93%

Heti 1-2 alkalom belefér, de ha a héten 7 nap ez van, akkor igaza van.

És nem a szexet korlátozza, mert nyilván ez lenne a véleménye akkor is, ha a partnereddel "Csapd le csacsiznátok!"

2022. júl. 19. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
91%

Ez nem a szexről szól, hanem az éjszakára való vendégfogadásról, te lökött kérdező!

:-))))))))))))))))))))))))))))

2022. júl. 19. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
94%
A szexen nem is akarja a tulaj korlátozni, csak a lakáshasználatot. Ha EGY személynek adta ki, akkor EGY személy lakhat ott, egy plusz valaki nem.
2022. júl. 19. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
76%
Azt nem tilthatja meg, hogy vendéget fogadj. Szerintem a vendég és a részben ott lakó között az a különbség, hogy a részben ott lakó nem pakol össze mindent, amikor elmegy, hanem van ottani állandó fogkeféje, pizsamája, stb.
2022. júl. 19. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
93%
DE, megtilthatja, hogy valaki "részben ott lakjon", mert a lakást egy valakinek adta ki, ha más is beköltözik, akkor felmondhat a lakónak vagy felemelheti a bérleti díjat két személynek megfelelö összegre
2022. júl. 19. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
91%

Hát szerződésbe azt ír amit akar, te meg azt írsz alá amit akarsz. Akkor szokott probléma lenni ha effektíve beköltözik a dugópajti, ott fürdik, eszik, használja az eszközöket stb.


Amikor lakótársam csaja fogadott reggente 7 napból ötször a konyhába ahogy éppen főz, vagy fürdik az engem is zavart.

2022. júl. 20. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
90%

Más a vendég fogadása és más az, ha párodként kb fele hetet ott tölti több alkalommal.


Ha nem tetszik:

Elköltözöl vagy/és összeköltözöl.


A tulajt nem érdekli ki mit csinál a lábad közt...


Őt az albi érdekli és a kess.


Ha per főre adja ki a helyet jogos.


Ha magát az albit x ezerért adja ki, akkor viszont feleződik a pároddal a fizetendő összeg.

Csak tudjon arról, hogy kik lakják életvitel szerűen a bérbe adott ingatlanját.


Erről van szó. Nem akar a bugyidban turkálni.

2022. júl. 21. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
De mi a szokás? Ami a tűréshatáron belül van még amennxiven a szerződés ne határol el konkrétan hogy "ez még vendégfogadás... az viszont már ottlakás". Mert ha megkérdezem hogy heti egy két alkalommal feljöhet e, azt szeretik túlkombinálni
2022. júl. 21. 13:27
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az van a szerződésemben, hogy életvitelszerűen nem lakhat ott más személy. Az nem számít, hogy heti 1-2 alkalommal valaki ott alszik.
2022. júl. 21. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Illetve nem is az van, hogy nem lakhat ott, hanem a tudta nélkül ne költöztessek be senkit. Ami viszont teljesen jogos, nem is tennék ilyet, korrekt velem a tulaj én is az vagyok vele.
2022. júl. 21. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!