Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Melyik albérletet választanáto...

Melyik albérletet választanátok a helyünkben?

Figyelt kérdés

A)

IX. Erkel Ferenc utca, 82nm, 3 szobás, duplakomfortos (két fürdő), klímás, frissen felujított lakás, polgári házban, lift van, 3. emeleti. 20 perc az iskola, parkolás fizetős, munkahely 30 percre van.

A bérleti díj rezsivel együtt 255 ezer ft / hó.


B)

XIII. Tomori köz, 57nm, 2 szobás, 3. emelet, klíma itt is van, lift nincs, felujítás régen volt, de nem lelakott. 1 perc séta az iskola, parkolás megoldott a belső udvarban, munkahely 50 percre van.

A bérleti díj rezsivel együtt 175 ezer ft / hó.


Én minimálbért, párom nettó 5-600 között keres.


Mindkét tulajt ismerjük, jóban vagyunk, korrektek, ezért is ez a kedvezményes ár, de nem tudunk dönteni, ezért véleményeket szívesen fogadunk.



2022. nov. 5. 12:41
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Szóval én hajlok a B verzióra, mert ha jól számolom, akkor rosszabb hónapokban van 760 ezer forint bevételetek.


Ebből elmegy 255 lakásra + 30 (?) rezsire + 30 (?) parkolásra.


Tehát marad mondjuk 445 ezer megélni három főre, amiből még egy autót is fenn kell tartani, miközben szállnak el az élelmiszer árak.

2022. nov. 6. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Majdnem, 255 rezsivel együtt annyi, a lakás maga 200 (300-ert hirdetik, B esetben is 200-rol 150). Mélygarázs 30 lenne egy hónapra, de A esetben nem vennénk autót, mert 3 metró állomás van mellettünk, meg 2 villamos plusz a buszok, tehát felesleges (ugye Szabadság híd környéke, Belső-Ferencváros). Férjemnek van motorja is, az belső udvaron parkolhat ingyen, ezt cserélnénk kocsira, ha a B terv lesz a befuto.

A szobák nem egymásból nyílnak, két külön bejárat is van A esetben (home office miatt kényelmes) , B esetben persze nem, de ott sem egymásból nyílnak a szobák.


Másodikos.

2022. nov. 6. 08:25
 13/14 anonim ***** válasza:
Akkor viszont az A, ha akkor nem vesztek kocsit. Nagyjából a kocsi fenntartási költsége fedezi is a különbözetet.
2022. nov. 6. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 NTBS ***** válasza:
Nekem B. Szerintem 3 ember 2 szobában kényelmesen elfér.
2022. nov. 8. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!