Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Kivettük egy ismerősöm lakást...

Kivettük egy ismerősöm lakást kiderült hogy (Inszol lakás) bérleti szerződést nem írtunk mert "megbizunk"egymásban (ő kérése volt).majd tegnap be jelentette hogy Januárban költözik vissza így lajuk le a kauciót.?!

Figyelt kérdés
Viszont van egy 4hónapos babánk megteheti hogy kirakjon minket?(hozzá tenném még hogy minden bejelentkezés nélkül jön kb heti 2*.mit tehetünk?
2022. nov. 16. 08:28
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
100%

Az való igaz, hogy nem adhatta volna bérbe az önkormányzati lakást 3. félnek (ha jól tudom), de simán mondhatja azt, hogy megsajnált titeket és megengedte, hogy egy darabig nála húzzátok meg magatokat a rezsibe történő beszállás fejében.


Így viszont mehet az önkormányzathoz is panaszkodni, ha nem mentek el onnan, mert csak az ő nevére szól a bérlemény és mondhatja azt is, hogy nem tud veletek mit kezdeni.


2 dolgot kéne nagyon alaposan megjegyezned:

1. szerződés nélkül senkinek nem adunk semmit és senkitől nem fogadunk el semmit!

2.egy már kibérelt ingatlant nem veszünk mi is bérbe a bérlőtől


Ezek után, nem tudom mit vársz, vagy mire számítasz.


Egyetlen dolgot tehettek: villámgyorsan elkezdtek másik lakást keresni.

Az ismerősöd így is elég korrekt módon jár el veletek szemben ezzel a két hónapos határidővel.

2022. nov. 16. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 A kérdező kommentje:
11/egy ideje már béreljük és a megsajnálásról annyit hogy 80+rezsiért vettük ki 2havi kaucióval viszont a kaucióról papírt irtunk amin szerepel a dátum,és személyes adatok személyi szám stb 2tanuval
2022. nov. 16. 09:45
 13/29 anonim ***** válasza:
100%
Nem azt írtuk h megsajnált. Hanem h ha ezt mondja, akkor őt nem büntetik meg, ti meg így is úgy is hajléktalanok lesztek ha nem keresel másik albit
2022. nov. 16. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
100%
1 van már egy gyereked basszus nem lehetsz már ilyen felelőtlen.. de mind1 persze, hogy nem akart szerződést mert nem adhatja tovább a lakást főleg nem haszonszerzés céljából! De ha be is pereled vagy felnyomod sem maradhatsz ott szóval nagyon gyorsan kezdjetek albit keresni vagy anya otthon apa meg addig albit mert, ha nem lesz hova menni elveszik a gyereket a védőnő pedig csak akkor engedi el a kezed ha egy másiknak oda adta a papírjaid. Nem tudsz sumákolni, bár csak nem vinnéd utcára. Ugyebár 80+ rezsiért nem nagyon fogtok most találni max valami csodával.
2022. nov. 16. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
95%

11-es vagyok, a 13-as jól rávilágított a lényegre.


Egyébként, a jövőre nézve: bérleti szerződést vagy közjegyző, vagy ügyvéd által kell hitelesíttetni, anélkül szerepelhet akárhány tanú rajta, meg dátum órával és perccel, az ilyen "szerződéseket" a bíróságon "sajtpapírnak" hívják, annyira nem érnek semmit.


Mint írtam feljebb, erre ő mondhatja azt, hogy a rezsiért cserébe befogadott titeket. Semmiféle kötelezettsége felétek nincs. Ezt nem tudom ennél egyszerűbben megfogalmazni.

Ahogyan azt sem, hogy bármennyire szeretnél maradni, nem teheted meg. Keresetek másik lakást, semmilyen más lehetőséged nincs.

2022. nov. 16. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 A kérdező kommentje:
Nem szeretnék maradni ez egyértelmű, viszont az fel can tüntetve hogy mennyit fizetünk neki,védőnő születése óta ide járt hozzánk és ez a cím van leadva mindenhol 9hónapja lakunk itt
2022. nov. 16. 10:11
 17/29 anonim ***** válasza:
100%

Én tényleg nem értem mi a baj, mi a kérdés. Vagy hogy mi ezzel a probléma.

Van egy lakás, aminek a tulaja vissza akar költözni, korrektül, időben szólt. A kauciót le lakhatjátok.

Mi az, hogy mit tehetnél?

Kerestek másik albérletet és elköltöztök. Megköszönöd, hogy eddig is segített.

2022. nov. 16. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
100%

Na pont az ilyenek miatt nem szeretnek gyerekeseknek albérletet kiadni...

Időben szólt, kauciót lelakhatod, mit akarsz még?

2022. nov. 16. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
100%

De akkor mi a problémád?

Akár hol akár kitől bérelsz lakást, ez így fog működni.

Szól h van x időd költözni és menned kell!

Mi ebben a felháborító?

Hol van feltüntetve h mennyit és miért fizettek?

Es kit fog érdekelni?

Ettől neked jobb lesz?


Majd adsz le másik címet. Lesz másik védőnőd ha másik körtetbe tartoztok majd.

Tényleg nem értem a problémád!

2022. nov. 16. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
86%

"9hónapja lakunk itt"

"Viszont van egy 4hónapos babánk megteheti hogy kirakjon minket?"


Basszus nem elég, hogy megbízott bennetek és papírozás nélkül -terhesen- beengedett a lakásába, most meg a gyerekre hivatkozva szeretnél bent maradni??

Egy újabb "nagy magyar anya" vagy aki a semmire szült és akit majd a gyereke miatt eltarthatunk az adónkból.

2022. nov. 16. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!