Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Fent tudnék tartani egy...

Fent tudnék tartani egy albérletet egyedül kb 300000 forintból?

Figyelt kérdés
300 000 forintot keresek, el szeretnék költözni itthonról. Teljesen egyedül,albérlettel és mindennel együtt, fent tudnám tartani magam?
2022. nov. 29. 12:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
90%
Ha nem több vagy alig több mint 100ezer az albi díj akkor igen.Nyilván sok függ az igényeidtől is,de csak rajtad múlik.Valamit valamiért.
2022. nov. 29. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Az igényeimen és az életstílusomon sokat kell változtatnom. A szüleimtől mindig mindent megkaptam, most sem engedik,hogy fizessek bármit is itthonra szóval pillanatok alatt el tudok költeni ennyi pénzt. De nem szeretnék a nyakukon maradni és sokszor megkapom, hogy ingyen lakok itthon, stb. De ha pénzt akarok adni, akkor megsértődnek és kiakadnak hogy ne mártírkodjak. Ezért gondolom,hogy jobb lenne,ha elmennék itthonról és talán velük is jobb lenne a kapcsolatom.
2022. nov. 29. 12:30
 3/13 anonim ***** válasza:
87%
Próbálj meg spórolni ,félre tenni amíg otthon vagy.Ha már ez megy akkor irány és a magad ura lehetsz. Ha van spórolt pénzed albiban is nyugodtabban lehetsz.
2022. nov. 29. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hogy hol akarsz lakni, mennyibe kerül az albérlet.

Van félretett pénzed?

2022. nov. 29. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Sok függ a helytől. Nekem BAZ megyében egy 2 szobás albérletre 2022-ben havonta átlag 80-90 ezer ment el rezsivel együtt.

Én a helyedben egyedüliként mindenképp olyan albérletet keresnék, ahol tudok társulni valakivel, vagy csak épp akkora a lakás, hogy neked elég legyen, hogy tudj félretenni a későbbiekre, mert ha minden hónapban elköltöd az összes pénzedet albérletre, soha nem fogsz kiszabadulni onnan saját lakásba. Nyilván bármennyit is raksz félre havonta, az sem lesz elég egy lakásra, de nagyon nem mindegy, hogy mennyi hitelt kellene felvenni hozzá.

2022. nov. 29. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
0%
Ha nő vagy, akkor minden további nélkül, de ha pasi és mamahoteles/incel, akkor még 3 millióból sem. XD
2022. nov. 29. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
94%
Győrben 70-ért már korrekt garzonokat kapsz, ha be van szigetelve akkor a rezsi sem több 20-30nál
2022. nov. 29. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Én igazából nem látom, hogy miért olyan sürgős költözni.

Ha annyira akarod, a fizetésed felét hagyd a bankszámládon minden hónapban, aztán két év múlva már lesz egy beugró egy saját lakáshoz. Sokkal kényelmesebb úgy takarékoskodni, hogy nem a kényszer hajt, hogy fizetés előtt már nem lesz pénzed zsíros kenyérre se.

Az albérlet gyakorlatilag egy ablakon kihajított pénz. Ha az árát a lakástörlesztésre fizeted, akkor a lakhatásod ugyanúgy megvan, a végén pedig lesz egy saját lakásod, amiben ingyen laksz.

2022. nov. 29. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Nem sürgős,hogy elköltözzek, viszont nem szeretném,hogy a szüleimmel a viszonyom egyre rosszabb legyen. Félretett pénzem nem nagyon van,mivel most kezdtem el dolgozni, eddig tanultam.
2022. nov. 29. 20:11
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Én pl egyelőre fenntartok egy kis garzon albérletet, bár most nagyon megdrágult a rezsije még ennek is. Nem igazán éri meg, mert nagyon kevés a fizetésem, csak spórolással lehet kijönni. Szerencsére már van elég ruhám, háztartási cikkeim (poharak, tányérok, tárolók, étkészletek stb) így ezekre már nem kell költenem. Ha ezeket is meg kéne vennem, az már húzós lenne. Főzök szinte mindennap, viszem magammal az ebédet a munkahelyre, nézem az akciókat, kuponokat a boltokban. Ha valami akciós, pl szappan, tusfürdő, WC papír, akkor veszek belőle előre. Mert egy lakás fenntartása is azért több, mint a lakbér+rezsi, sok mindent meg kell még venni, tisztítószerek stb.

Nem könnyű ennyiből kijönni, az biztos, hogy szórni nem lehet a pénzt ennyiből.

De azért nagyon jó dolog egyedül lakni, legalábbis én nagyon szeretem, hogy senki nem zargat. Előtte sokáig szobákat béreltem, nagyon nem jött be. Voltak problémák, pedig én mindig normális, pontosan fizető, csendes bérlő voltam, de így is kijutott a problémás lakótársakból.

2022. nov. 30. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!