Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Az inflációkövető bérleti díj...

Az inflációkövető bérleti díj emelés jogos lenne ennél a lakásnál?

Figyelt kérdés

Jelenleg 140 ezer + rezsit fizetek a lakásért. Márciusban lejár az 1 év és ha meg akarom újítani, akkor a 2023 januári inflációval kellene megdrágulnia a szerződés szerint. Ezzel tisztában voltam amikor aláírtam, de tavaly márciusban még egy számjegyű volt az áremelkedés, amit azért le tudtam volna nyelni.


Ha 25%-al számolok, akkor 175 ezret kéne fizetnem, ami már átlép nálam egy lélektani határt. A lakás szerintem nem érne meg ennyit.


Egy újabb építésű társasházban van a lakás a 13. Kerületben,(Lehel tér felé) 2-3 éve adták át. Tipikus csirketelep, zsúfolt, helyenként hanyag kivitelezéssel. 30 nm, 1 szoba, csak egy kanapé, illetve ágy plusz a konyhabútor ami itt volt eredetileg. Egy nagyon pici hűtő van ami a tulajé, meg a sütő, a mosógépet meg gardróbokat is én vettem. Nincs klíma illetve mosogatógép. Teljesen belátni a lakásba a fürdő kivételével, mert ugye nincsenek külön szobák, ha a redőnyt nem húzod le nincs intim tered. Mélygarázs sem járt a lakáshoz, külön kellett bérelnem. A fürdőben semmilyen bútor nem volt.


Hiába újabb a lakás meg viszonylag jó helyen van, ez egy lyuk és nincs jól felszerelve. Ez max egy párnak elég, de inkább csak 1 embernek - ha hoz mindent.


Szerintem aki havonta 200 ezret akar lakhatásra kiadni, az talál ennél sokkal jobbat is! Nem szeretnék költözni megint, de ha a tulaj nem enged új szerződést kötni és megállapodni egy köztes árban, akkor kénytelen leszek! Ne legyünk már balekok, könyörgöm! Mondjunk nemet a harácsolásra, fognak majd ezek a horror árak lejjebb menni egyes lakásoknál, ha nem lesz rá kereslet…


Arra esetleg nem gondolnak azok a tulajdonosok, akik ennyit akarnak emelni, hogyha a magas ár miatt elköltöző bérlők után áll a lakás akár 1 hónapot akkor már bukta is az emelése nagy részét? Illetve bukott egy bérlőt aki mindig azonnal fizetett és semmi gond nincs vele.


2022. dec. 26. 21:55
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

A KSH altal mert inflacio nem lesz 2022-re 25%, csak 14% koruli.

A tobbit meg mar leirtak fent. Ha emelnek es te talalsz jobb aron megfelelo alberletet, akkor valts, ha nem talalsz, akkor kenytelen leszel kifizetni.

2022. dec. 27. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem a lakás határozza meg a jogosságot, hanem a hiteles szerződésed.

Ha nem értesz vele egyet, mehetsz jogorvoslatra.

2022. dec. 27. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 NTBS ***** válasza:
11%
Igen, ha a tulajdonos ezt akarja.
2022. dec. 27. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk vedd fel a kapcsolatot a bérbeadóval, és beszéljetek a témáról, mennyit tervezett emelni.

Nyugodtan mondhatod neki, hogy azért kérdezed, hogy keress-e masik lakást, nem kell sumákolni.

2022. dec. 27. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Az egyik barátom egy hónapja vett ki egy új építésű, 60 négyzetméteres, 2 szobás erkélyes lakást a Keletitől 5 percre és azért fizet 180 ezer bérleti díjat. Minden van abban a lakásban, amikre te panaszkodtál, hogy a tiedből hiányzik.


Szóval igen, a te lakásod paramétereiért 175 ezer sok lenne.

2022. dec. 27. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanez a problémám...Én 2 éve lakom itt, tavaly emelt is a tulaj, de akkor még vállaható volt. 20% feletti áremelkedést én sem tudok (meg nem is akarnék) már kifizetni a már most 170 ezres albira (+ rezsi). Igaz nekem csak juniusban lesz aktuális a kérdés, a KSH által közzéetett fogyasztói árindex van a szeződésemben, ami sajnos egylőre masszivan 20% és a feletti.
2023. jan. 2. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Szerintem kérdezz rá a tulajnál mik a tervei. Szerződés szerint jogosan emelne, ezért én már most felvázolnám neki amit leírtál, persze kicsit finomabban és jelezném ,hogy neked annyit nem ér meg. Ha elégedett veled és nem kapzsi, akkor ha emel is, kisebb mértékben. Neked is jó, ha előre tisztázzátok, hisz így időben nekiállhatsz keresni másikat.
2023. jan. 6. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!