Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Fogok találni albérlőt ezzel...

Fogok találni albérlőt ezzel a feltétellel?

Figyelt kérdés

Több tízezer fős városban lévő kis garzonom adnám ki úgy, hogy én is ott lakom, tehát lakótársat keresnék. Gyalog 1.5 km-re lakok az egyetemtől.


Van rá esély, hogy így jelentkezik valaki?



2023. jan. 16. 20:10
1 2 3 4 5
 11/49 anonim ***** válasza:
93%
Nem tudom a válaszolók hallottak-e már a többágyas kollégiumi szobákról. Diákok ezrei élnek így, kis szoba, “saját birodalom” blabla nélkül. Adott esetben lehet van akinek kényelmesebb csak egy emberrel élni, mint 2-3 másikkal. Az más dolog, hogy én inkább a koleszt választanám minthogy bárhol a tulajjal lakjak. Egyszer laktam ilyen felállásban egy szobát béreltem, ott csak hozzá kellett alkalmazkodni mert ő “otthon van”. Hát kösz, soha többet.
2023. jan. 16. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/49 anonim ***** válasza:
40%

"Persze, mindenki arról álmodik, hogy egy szobában lakjon egy vadidegen emberrel..."


Ezt hívják úgy, hogy kollégium :D

2023. jan. 16. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/49 anonim ***** válasza:
98%

Hát ha célirányosan egyetemi csoportokat keresel fel, akkor simán akadhat lakótárs. Hiszen nekik még mindig kényelmesebb egy garzon 2 fővel mint egy kollégium 3-4 fővel, folyosó végi konyhával, fürdővel.


Persze szerintem a legfőbb kérdés az, hány éves is vagy. Mert csóró egyetemistaként egy velem egykorúval osztoznék, főleg ha ő is egyetemista.


Ellenben egy dolgozó emberrel, főleg ha idősebb már rohadtul nem.


Én magam 33 éves vagyok, sokáig voltam kollégiumban, szobát is béreltünk közösen ismerőssel, aztán 30+ éves koromig másokkal éltem de legalább szobám volt. Most saját lakásom van, de hát még a szomszéd szobát sem adnám ki senkinek :D

2023. jan. 16. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/49 A kérdező kommentje:
25 vagyok, de nem egyetemista, és nem is tervezek az lenni. Lassan másfél éve egyedül élek. Eleinte még jó volt, de már egyre rosszabb, igazából emiatt is adnám ki a lakást (szobát).
2023. jan. 17. 00:14
 15/49 anonim ***** válasza:
97%
Jó mondjuk ez az "eddig egyedül voltam de egyre rosszabb" elég fura :D
2023. jan. 17. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/49 anonim ***** válasza:
88%

Szóval hiányolod magad mellől a társaságot?

Hol vannak a barátaid, családod? Kutya, cica? Pár keresés akivel idő után össze költözhetsz?

2023. jan. 17. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/49 anonim ***** válasza:
89%

#12 Nem, a kollégiumban nem a tulajjal laksz együtt/nem a szobatársadnak fizetsz a szállásért. Biztosan nem fizetnék egy random idegen embernek azért, hogy egy garzonon osztozhassak vele, pedig nem úszkálok a pénzben, hidd el. Nem ismerem a tulajt, nem tudok róla vagy a szokásairól semmit. Egy konfliktus valószínűleg nem úgy lesz kezelve, mint a koleszban, ahol mindenkinek ugyanannyi joga van ott lenni (és ezt az értelmesebbek be is látják egy vita során), hanem mindig a tulajé lesz az utolsó szó. Ha ő barátkozni akar, de te nem, akkor hogyan utalsz rá szépen, hogy neked csak egy tető kell a fejed fölé, nem egy új barát? Ha van neki valami hülye szokása, nem biztos, hogy lehet neki szólni, mert félő, hogy kidob. Csodás felállás, tényleg...

Én is nemrég fejeztem be az egyetemet, tudom milyen nehéz néha lakást vagy szobát találni megfizethető áron. Sőt, laktam is egy (nagyobb) szobában mással, csak az az egyik legjobb barátnőm volt, akivel jól kijöttünk és régóta ismertük egymást. Nem egy vadidegen. És nem tudom, nőként valahogy nem is mernék így beköltözni sehova (másik nőhöz sem), pedig nem vagyok az a félős típus.

Egy garzonban egy ember vagy egy pár, esetleg két nagyon jó barát fér el normálisan. Nem két idegen. Az meg, hogy a kérdező magányos... Hát bocs, de ettől csak még rosszabb lett a helyzet.

2023. jan. 17. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/49 anonim ***** válasza:
90%
Tulajjal együttlakni főleg egy szobába szerintem elég necces, de ez én vagyok.
2023. jan. 17. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/49 anonim ***** válasza:
22%

Attól hogy a sok kényeske-fényeske még nem laknak együtt a talajjal, attól még fogsz találni bérlőt.

Szerencsére nem vagyunk egyformák.

Mindent ki és el lehet adni.

2023. jan. 17. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/49 anonim ***** válasza:
83%

#19: Neked attól lesz valaki kényeskedő, hogy felnőtt emberként nem akar egy szobában élni egy idegen emberrel, aki ráadásul a szoba tulaja? :D Hát, furcsa elképzeléseid lehetnek...

Szerintem az alap, hogy ennyi idősen az ember vágyik valamennyi privát szférára. Sokan ismerkednek, párt keresnek ebben a korban, de hogy viszel úgy haza valakit, hogy egyetlen helyiség sincs (a fürdőn kívül), ahol kettesben lehetsz a másikkal? Ha a tulaj sokat van otthon, akkor még egyedül sem tudsz lenni napközben, este meg aztán főleg. És a tulajnak mégsem mondhatod azt, hogy most ne gyere haza néhány órára.

Az egészen csak tovább ront a kérdező indoklása, miszerint magányos. Nem lakótársat kéne keresnie a SAJÁT SZOBÁJÁBA, hanem egy barátot vagy párt. Lényegében azt várja, hogy valaki megoldás lesz az egyedüllétére, és még fizet is neki.

Voltam én is nemrég elkeseredett módon olcsó lakhatást kereső egyetemista és pályakezdő, de ez azért az a kategória, ami meg sem fordult a fejemben, pedig láttam érdekes dolgokat. Ennél már csak az 0Ft-ért kiadó szoba volt betegebb, ahol lány lakótársat kerestek, és (ha jól emlékszem a hirdetés megfogalmazására) "a fizetést elintézték volna másképp"...

2023. jan. 17. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!