Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Fogok találni albérlőt ezzel...

Fogok találni albérlőt ezzel a feltétellel?

Figyelt kérdés

Több tízezer fős városban lévő kis garzonom adnám ki úgy, hogy én is ott lakom, tehát lakótársat keresnék. Gyalog 1.5 km-re lakok az egyetemtől.


Van rá esély, hogy így jelentkezik valaki?



2023. jan. 16. 20:10
1 2 3 4 5
 31/49 anonim ***** válasza:
92%

"Ideiglenes" bérlőt esetleg találhatsz, de hosszú idővel ne számolj...

Én egyszer szorult helyzetben vettem ki úgy egy szobát a tulajtól, hogy ugyan volt egy külön kis szobám, de a fürdőbe, konyhába a nappalin keresztül lehetett csak kijárni, a tulaj meg állandóan ott fetrengett és morgott részegen egész nap. Végül is, kb. két hónapot kibírtam, de éjjel inkább "bilibe" pisiltem...

2023. jan. 17. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/49 anonim ***** válasza:
84%
Hogyne volna red flag, az egész úgy, ahogy van egy óriási red fleg. Konkrétan egy ágyat akarsz kiadni, még hozzá azért, mert te magányos vagy… És ezért a másik fizessen is. Aztán ha ő nem akar barátkozni?
2023. jan. 18. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/49 A kérdező kommentje:
Akkor nem akar, én nem erőltetek, semmit senkire. Amikor én tanultam, a koliban valaki a közös hűtőszekrénybe vizelt bele, na ilyenek után nem lehet rosszabb velem lakni.
2023. jan. 18. 00:56
 34/49 anonim ***** válasza:
42%
Amúgy szerintem nem feltétlen olyan gáz dolog ez. Köztudott, hogy van olyan hogy akár idős koruk miatt akár más okból magányos emberek azért adják ki a lakásuk egy részét, hogy legyen társaságuk ne legyenek teljesen egyedül. inkább az a nem mindegy, hogy ez hogyan kivitelezik, mert ez lehet egy jó dolog is ahol mindkét fél megkapja amit keres az egyik az olcsó lakhatást a másik meg a társaságot, vagy biztonságérzetet. Amíg ez nem nyomulós elvárás, hogy barátkozzon a lakótárs, nem erőszakolja rá magát addig nem látom hol a probléma. Van ismerősöm aki szabályosan fél egyedül, és már annyi is elég neki hogy nem egyedül van a lakásban hanem tudja hogy a másik szobában van valaki ha bármi baj lenne. Néhány embernek az is segít ha nem a tök üres lakásba megy haza, és valaki ráköszön. Amíg nem elvárás, hanem max. egy lehetőség hogy ennél több alakuljon ki, addig szerintem senkinek semmi köze hozzá hogy neki ez belül jól esik és miért esik jól. Ha pedig nem elvárás akkor nyilván a hirdetésben sem kell megjelölni, hogy ő amúgy magányos. Magánügy. Konkrétan egy ágyat máshol is kiadnak, hostelekben is, lakhatás céljából is. Ez nem szokott ingyen lenni, a lakáshasználatnak akkor is van egy értéke amiért díjat lehet kérni ha te magányos vagy és azért engedsz be mást a lakásodba. Ugyanígy a közüzemi számlák sem lesznek olcsóbbak.
2023. jan. 18. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/49 anonim ***** válasza:
79%

"Amúgy szerintem nem feltétlen olyan gáz dolog ez. Köztudott, hogy van olyan hogy akár idős koruk miatt akár más okból magányos emberek azért adják ki a lakásuk egy részét, hogy legyen társaságuk ne legyenek teljesen egyedül."


Ez ADDIG OK, amíg a kiadott rész minimum egy KÜLÖN SZOBA, nem a tulaj mellett a másik ágy (mármintha van és nem egy kihúzható heverö az egész)

2023. jan. 18. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/49 anonim válasza:
75%

Mekkora a hely?

Es mennyiert?

Ez a ketto a fontos.

Mert gondolom te fozol es mosol is ott.

A kozelekedest megtudjak oldani, mert 1.5 km azert nem sok.

2023. jan. 18. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/49 A kérdező kommentje:

35 m², lehetőleg olcsón, hogy találjak bérlőt.

Ritkán főzök, mosó-szárítót használok, úgy a teregetés se a foglalja a helyet.

2023. jan. 18. 15:30
 38/49 anonim ***** válasza:
90%
Másfél kilométert 15 perc alatt tesz meg a busz a lakásodtól az egyetemig??? Talán az Andok hegységben laksz?
2023. jan. 18. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/49 anonim ***** válasza:
100%
35: Miért addig ok? Neked lehet addig oké, de ha nem felel meg akkor te nem veszel ki ilyen szobát. Ha valakinek oké, ő meg ki fogja venni. Ez nem egy objektíve gáz dolog. Ha hiszed ha nem, találkoztam olyan hostellel ahol a többágyas szobában a személyzet életvitelszerűen ott élt a vendégekkel. És nem változtak át éjjel bulizós fiatallá, hanem öregemberek voltak akik húzták a szájukat ha te éjjel 2-kor értél vissza a szállásra. Én egy éjszaka után eljöttem, mert ez így nekem nem egy hostel (kb. 10k/ éjszakaért amúgy) mások meg el voltak ájulva tőle hogy ez mekkora jó hely, és zseniális kedves, humoros a személyzet. Nem vagyunk egyformák.
2023. jan. 18. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/49 A kérdező kommentje:
A google írta annyinak, én sosem buszozom, de dugók sűrűn vannak, nagyon túlnőtte magát a város, meg sok megálló is van, nem lepne meg, ha tényleg ennyi idő lenne.
2023. jan. 18. 15:54
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!