Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Azért nem viszik ezt már...

Azért nem viszik ezt már túlzásba?

Figyelt kérdés
[link]

2023. márc. 27. 23:02
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
100%
Most pontosan mi a kerdes?
2023. márc. 27. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
100%
Mk a kérdés?
2023. márc. 27. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
95%
Az árcsökkenést?
2023. márc. 28. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
100%
Amíg van aki kiveszi miért is kéne lejjebb vinnie az árat?
2023. márc. 28. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
68%

Szüleimmel lakom úgy, hogy most leszek 25, egyetem mellett dolgoztam, van 2 millió Forint megtakarításom, de az hogy 5 éven belül saját lakásom vagy házam legyen teljes képtelenségnek tartom. Szüleimnek így 55 éves korukra sikerült házat venniük, családtámogatásból ők teljesen kimaradtak, mert húgom is már elmúlt 18, amikor a Fidesz bevezetett bármiféle családtámogatást a gyerekek után.

A CSOK és az ingatlanhiénák miatt felmentek az egekbe az ingatlanárak, szüleimnek bátyámmal segítünk 2026-ig törleszteni a hitelt amit felvettek, hogy kitudjuk fizetni mamám házát, ahol születésem óta laktunk (mert többen örökölték). Viszont úgy ér az egész 60 milliót, hogy másfél óra bejárni Budapestre tömegközlekedéssel, valamint nincs se szigetelés, se újféle nyílászárók, se új tető. Szimplán "jó" helyen van a ház, ami nettó baromság.

Konkrétan érne az egész 30 millió Forintot, de még talán azzal is sokat mondok. Budapesten pedig vannak olyan lakások, amik egyszerűen röhej milyen állapotban vannak és mégis 150.000Ft/hó a bérleti díj + rezsi.

Ha én házat szeretnék venni, akkor 25 millió alatt nincs lehetőség Pest megyében, ami legalább 2 szobával rendelkezik és épületenergetikailag megfelel az EU-s szabványoknak.


Nyilván ez az én gondom, tenni meg csak annyit tudtam tenni, hogy az elmúlt 10 évben minden szabadidőm a tanulásnak szenteltem, azzal is tisztában vagyok hogy rengetegen vannak hasonló, vagy rosszabb helyzetben.

A gond csak az hogy ez lesz még rosszabb is ameddig nincs szabályozva valahogy a befektetői ingatlanvásárlás.

2023. márc. 28. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 Lilluci27 ***** válasza:
22%
Igen kicsit durva hogy nem emelkedik együtt az infláció mértékével, reméljük később majd behozza!
2023. márc. 28. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 A kérdező kommentje:
Bérleti díjak a házakért, hogy hova emelik már...
2023. márc. 28. 08:23
 8/41 anonim ***** válasza:
68%
5. Én is hasonlóan látom. Ezért nem is tervezek nagyon már itthon, nem éri meg.. :/
2023. márc. 28. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
88%

#5 Te magad is pontosan látod, hogy korábban sem volt másképpen, évtizedek hitelfizetése kellett egy ingatlan vásárlásához. A szüleidnek sem lett 5 év alatt saját lakása, ráadásul pont amiatt mert nem volt semmiféle családtámogatás korábban ami segítette volna őket ebben.

Az ingatlan mindig annyit ér amennyit valaki hajlandó kifizetni érte. Soha nem az építési költsége az ami az árát, értékét jelenti, pont amiatt hogy hol van az ingatlan.

Az egy közkeletű tévedés, hogy a magas ingatlanárakért a CSOK a felelős, de az sem igaz, hogy ne lenne benne szerepe.

Egyszerűen a CSOK nélkül nem lett volna új lakás építése tíz éve, amikor az építőipar mélyponton volt a devizaválságot követő hitelválság miatt. Akkor azért ment le az ingatlanok ára, mert az emberek meg akartak szabadulni az ingatlanjuktól a fizethetetlen hiteleik miatt és nem vettek fel új hiteleket hogy a már kész újépítésű lakásokat megvegyék. Az építőipar volt a gazdaság beindulásának alapja, ezért kezdték el azt állami beruházásokkal mozdítani és a családokat a CSOK-kal és hozzá tartozó kedvezményes hitellehetőséggel támogatni.

Nem maga a CSOk emelte meg az ingatlanok árát, hanem az, hogy ennek segítségével tudtak az emberek új lakásokat venni, építkezni. A használt lakásokra nagyon sokáig nem lehetett csak minimális összeget felvenni támogatásképpen, az nem emelhette meg az árukat és mégis majdnem olyan ütemben emelkedett az áruk, mint az új ingatlanoké.

Ennek oka pont az, hogy nem a CSOK maga okozta az áremelkedést, hanem hogy az emberek tudtak lakást venni és mertek hitelt is felvenni hozzá. A kereslet növekedése emelte meg az árakat.

Ha megnézed más országokban is hasonlóan emelkedtek az ingatlanárak éveken keresztül, pont amiatt - amit írtál is - hogy sokan befektetésképpen vásárolták meg a lakásokat. Bár én nem nevezném őket "ingatlanhiénának", szimplán ez a dolgok természete, hogy az ingatlan egy stabil befektetési lehetőség.

A budapesti ingatlanárak nevetségesen magasak, de azért mert még ezt is van aki kifizeti. Csak egy példa a hülyeségre: amikor pár éve barátaink Budapest egyik külső kerületében 62 millióért megvették a házukat ami olyan volt, mint egy magazin címlapképe, akkor ennyi pénzért egy sokkal kisebb lakást tudtak volna csak megvenni egy belső kerületben új építésű házban, ma meg már azt sem lehetne. Egy 2 szobásért lazán elkérnek 75 milliót is. De amíg van aki kifizeti addig te se adnád olcsóbban, nem?

"A gond csak az hogy ez lesz még rosszabb is ameddig nincs szabályozva valahogy a befektetői ingatlanvásárlás."

Hogyan kellene ezt szabályozni?

A nyugati világ pont azt nyomja 30 éve, hogy a bérlakásoké a jövő és ebben kellene gondolkodni, nem a saját ingatlanban. Nagy a nyomás az országok vezetésén is meg az embereken is ebbe az irányba és Magyarország pont ezzel ellentétesen hozza meg régóta a döntéseit, ami miatt már így is állandó támadás alatt van. A CSOK és a hozzá felvehető kedvezményes hitel pont ezért nem tetszik ezen köröknek, ezért van ellene olyan médiahadjárat is, mert pont azt segíti elő, hogy a családok saját ingatlanhoz jussanak. Amit szeretnének helyette az a bérlakás építése, amit utána lehet a szokott módon privatizálni és egy-egy befektetői csoportnak juttatni.

Nagyon nehéz ingatlan vásárolni, de ez soha nem volt könnyű. Pont a szüleid példáján láthatod saját tapasztalatodból, hogy korábban még a hitelfelvétel is drágább volt és nehezebb, mint most.

Persze nem ebben az évben kell hitelt felvenni, amikor a kamatok az egekben vannak, de 2 évvel ezelőtt kedvező volt a lakáshitel környezete. Az lesz remélhetőleg nemsokára újra.

Nekem is 24 éves a legidősebb gyerekem, így tudom jól mekkora probléma a lakáshoz jutás. De azt hidd el, hogy soha nem volt könnyű és csak a médiában próbálják hülyíteni azzal a fiatalokat, hogy valaha is lett volna olyan, hogy pár év alatt az átlagember lakáshoz tudott jutni. Soha nem volt ilyen.

2023. márc. 28. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
100%

Kereslet, kínálat. Amíg van aki kiveszi ennyiért, addig mindig ennyi kész az ára. Ha nagyobb a kereslet, akkor a bérleti árak felfele mennek.

Egyszerű ez…

2023. márc. 28. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!