Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Azért nem viszik ezt már...

Azért nem viszik ezt már túlzásba?

Figyelt kérdés
[link]

2023. márc. 27. 23:02
1 2 3 4 5
 41/41 anonim ***** válasza:
3%
Kedves #40-es. Én semennyiért sem adom ki a lakásom, mert alul szabályozott ezért kockázatos a magyar bérleti piac. Egy rosszul kifogott nem fizető bérlőt évek alatt tudok kitenni, hosszú pereskedés és végrehajtási eljárás után. Ráadásul, még birtokvédelmi eljárást kezdeményezhet ellenem a nem fizető bérlő, ha a szolgáltatók felé a rezsit nem fizetem saját zsebből, és kikötök a villanyt vagy a gázt a lakásból. Engem vonnak felelősségre, én fizethetek bírságot ebben az esetben. Amíg ennyire alul szabályozott a bérleti piac, addig nekem nem éri meg lakást kiadni. Ha mindez nem lenne elég, akkor ott van a szidalmazó bérlő jelöltek. Még egy értelmes ember sem látja be, hogy minden annyiba kerül, amennyit hajlandóak érte fizetni. Helyette pofátlannak állítják be a tulajdonost, ha szerintük sokat kér, pedig kivenni egy bérleményt nem kötelező. Ha van valamid ami eladó akkor a haszon maximalizálásra törekszel, nem az érdeklődő fizetéséhez igazítod az árat!
2023. ápr. 10. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!