Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Miért fogadja el nehezen a...

Miért fogadja el nehezen a környezetem, hogy Budapesten akarok élni?

Figyelt kérdés

Szinte minden ismerősöm aki vidéken él utálja Budapestet és nem tud azonosulni vele, hogy ott is lehet valaki boldog.


Ezt elfogadom, de ettől függetlenül 2 millióan élnek még ott. Ennyire nehéz volna kicsit pozitivnak maradni és támogatni engem?


2023. júl. 8. 18:17
1 2
 1/18 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Mit foglalkozol a környezeteddel?
2023. júl. 8. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 Kitana. ***** válasza:
96%
Nincs szükséged a támogatásukra, lépj le és kész. Budapestiként azt mondom, szerintem jó itt élni, negatívumok mindenhol vannak, de összességében nekem sokkal jobb, mint egy vidéki város vagy falu.
2023. júl. 8. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
8%

Azért mert kivétel nélkül mindenki paraszt a környezetedben.


-17/L, Budapest

2023. júl. 8. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
0%
8 éve Budapesten élőként mondom, hogy BP egy putri. Ha nem akarod, hogy az utolsó csepp lelket is kiszipolyozzák belőled, és egy nevető bohóccá válj, nem jössz ide...
2023. júl. 8. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Most jöhetnék a kérdéssel, hogy akkor miért nem költözöl el?


Én vidékkel vagyok így.

Semmi sem történik. Mindenki meg van keseredve a szar munkahelyén, lehetőség váltani nincs. Ki van égve körülöttem mindenki.


Budapesten legalább olyat tudnának dolgozni amihez volna kedvük is, mert van állás bőven. Itt nincs semmi.

2023. júl. 8. 19:52
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

kinek a papp kindek a pappne :) ennyi.

Enis imadom Budapestet. Nagyszuleim es apam videken laknak. Utaljak Budapestet. Utaljak hogy szeretem Budapestet. Nemtudom miert...en nem utalom a videkieket de a stilust nem ertem miert ilyen ördög hely nekik ez a pest :-D

2023. júl. 8. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Ugyanez amit írsz 6-os.


Apám szó szerint rosszindulatú, sose támogatott se lelkileg se anyagilag abban, hogy fent éljek.


Anyukám elfogadja. A barátok, kollégák fujjognak vele kapcsolatban.


Megkérdezhetem melyik kerületben élsz, ha nem titok?

2023. júl. 8. 20:21
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Falun nevelkedtem, aztán 14 éves koromban tanulmányaim miatt elkerültem a falumból városokra. Ezek befejezése után egy 25-ezret számláló városkában éltem. Jó volt ott lakni. Végül 15 éve Budapestre költöztünk a feleségemmel, a gyermekeink közelébe. Nem bántuk meg, sőt - örülünk. Budán élünk a XI. kerületben.
2023. júl. 8. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

"Szinte minden ismerősöm aki vidéken él utálja Budapestet és nem tud azonosulni vele, hogy ott is lehet valaki boldog."

Nos, én konkrétan Budapesten nőttem fel és később költöztem el felnőttként onnan és én se értem miért szeretnek ott élni az emberek, pedig most is ott él a családom többi tagja.

Azt nem hiszem, hogy ne hinnék, hogy ott is lehet boldogan élni, azt nem hiszik el, hogy neked jó lesz majd ott élni.

De miért fontos neked mit gondolnak róla mások? Nem nekik kell odaköltözniük.

Próbáld ki nyugodtan, ahogy mondtad is még majdnem 2 millióan élnek ott! Aztán majd kiderül, hogy te boldog leszel-e ott vagy sem. Ha nem, akkor elköltözöl máshová.

Amúgy gyönyörű város, sok minden könnyen elérhető, sok a lehetőség benne és akit nem zavar az állandó tömeg, a rengeteg ember, a tolongás, az jól érzi magát ott is.

Ahogy nekem nem lenne jó Budapest, a családtagjaimnak meg nem lenne jó az a város ahol én jól érzem magam. Ennyi.

2023. júl. 8. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Egyetemre mentem Budapestre, majd az utolsó év előtti nyarára hazamentem, de idő közben kaptam egy állásajánlatot Pest megyében. Akkor fél éve volt egy helyi, vidéki párom, akit sok szál odakötött a szüleim városába. Kijelentette, hogy vagy ő, vagy a munka. Piszkosul nehéz volt, de a munkát választottam, márcsak azért is, mert részemről nem ilyen egy párkapcsolat. Legalább mutatott volna minimális nyitottságot, hogy mindkettőnknek megfelelő megoldást találjunk... Hajlandó lettem volna lemondani róla, ha hajlandó ő is engedni az elveiből. Node ez nem történt meg és valószínű így kellett ennek lennie, de akkor nagyon szenvedtem a döntésemtől. Az egyetemmel együtt 7 évet éltem Budapesten, ami tiniként nagy vágyam volt. Tősgyökeres vidékiként ennyi elég volt ahhoz, hogy a gyomrom forduljon ki a várostól. Szeretem Budapest közelségét, számos előnye van, de sosem tudnék már a belvárosban élni. Nyilván azért is, mert azt nem tehetjük meg, hogy egy budai villában éljünk, ott biztos máshogy gondolkoznék. Agglomerációba költöztünk. Pici település, ahol az emberek még egymásra köszönnek, de már nem különösebben foglalkoznak egymás dolgàval, mint faluhelyen. Hatalmas telek, jó közlekedés, csend, nyugalom, mégis közel a nyüzsi, ha arra vágyunk... Imádom!

Én azt mondom, hogyha ez a vágyad, akkor menj és tapasztalj! Ezt a környezetednek is el kell fogadnia. Lehet, hogy az lesz a vége, hogy igazuk volt, de azon sincs mit sajnálni! Nem lehet leélni egy életet úgy, hogy "mi lett volna, ha...".

Ma utálnám magam, ha anno nem hoztam volna meg ezt a döntést. Barátokra találtam, szerelmek szövődtek, imádom a munkámat és családot alapítottam. Rengeteg élmény, ami annak az egyetlen nehéz döntésnek volt anno köszönhető! Nem maradtam Budapesten, de nem bántam meg, hogy elindultam, sőt... és iszonyat boldogan megyek haza a szülővárosomba, már azt is teljesen más szemmel látom, mint amikor ott "senyvedtem".

2023. júl. 9. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!