Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » A klíma tisztítását nekem...

A klíma tisztítását nekem albérlőként kell fizetnem?

Figyelt kérdés

Szólt a tulaj, hogy jönnek klímát tisztítani, majd engedjem be a szerelőket, ami meg is történt. Majd az esedékes fizetéskor (ami mostanság lenne) pedig szólt, hogy ennek a költsége is hozzáadódik az e havi bérleti díjamhoz. Ez jogos?


Tényleg fogalmam sincs, hogy hogy szokás, csak meglepődtem ezen.


2021. júl. 15. 20:05
1 2 3 4 5 6
 1/54 anonim ***** válasza:
78%
Bérbeadóként mondom, hogy szerintem ez nem a bérlőt terheli. Nem lenne pofám ezt elkérni.
2021. júl. 15. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/54 anonim ***** válasza:
73%
Igen ilyen egy gyökér főbérlő. A pénzt beszedi, de ha abból vissza kellene játszani 10 ezret már fájna. Az alattam lakó is albérlő. Konkrétan a wc csap mellett folyik a víz. Egy komplett normális új wc 25ből max megvan. Nem vágom, hogy miért jobb inkább vödörbe felfogni a vizet, mintsem kicserélni a hibás dolgot.
2021. júl. 15. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/54 anonim ***** válasza:
17%
Szoktad használni a klímát? Ha igen, akkor szerintem alap, hogy te is beszállt a tisztításban, mivel azt minden évben meg kell csinálni ha nem akarsz legionellá5
2021. júl. 15. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/54 anonim ***** válasza:
69%
Ki volt kötve a szerződésben, ezek kit terhelnek? És ha elromlik a hűtő/mosógép, azt is veled csináltatja meg? Ne már! A bérbeadód tényleg egy gyökér.
2021. júl. 15. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/54 grafno ***** válasza:
27%

Én berlek egy lakast és minden kotelezo karbantartas engem terhel pl gazcirko és klima is. A tulaj csak a falon beluli kárért vállal felelősséget. Ha nem akarod kifizetni akkor mond meg a szakinak hogy távozhat. Nekem 7ev utan szólt hogy évente kellene ellenőriztni.. mondom ok. Igaz 8ev alatt csak 2x találkoztunk.

Mi van a szerződésben? Ha nincs benne akkor lehet vitatkozni ellene

2021. júl. 15. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/54 anonim ***** válasza:
33%
Vagy esetleg egyezz meg vele felesben, hátha hallgat a józan észre.
2021. júl. 15. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/54 anonim ***** válasza:
29%

Ha te használod, akkor a tiéd a tisztíttatása is.

Ha nem használod, akkor ne foglalkozz vele,nem a te egészséged bánja.

2021. júl. 15. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/54 anonim ***** válasza:
83%
Én is albérletben lakom de a tulaj mindig megkérdezi minden hónapban, hogy minden rendben van-e, szóljak ha valami tönkre megy mert hív szerelőt vagy kicseréli. Véleményem szerint nem az én feladatom és nem az én dolgom finanszírozni a szerelést mivel én a lakáshoz tartozó eszközök használatáért is fizetek gyakorlatilag. De igazából minden megállapodás kérdése. Nálad a tulaj eldöntötte, hogy neked kell fizetni akkor kár vele ezen vitatkozni mert aztán meg úgy megromlik a viszony, hogy kereshetsz másik albit.
2021. júl. 15. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/54 anonim ***** válasza:
89%
Mondjuk úgy lett volna korrekt, hogy kipucoltatja mielőtt beköltözik a bérlő és szerződéskor megegyeznek, hogy a továbbiakban őt terheli a rendszeres tisztítás, aztán eldönti ennek tudatában, hogy akarja-e használni.
2021. júl. 15. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/54 anonim ***** válasza:
39%
9-es, lehet, hogy most hülyeséget kérdezek, de ez jogilag tényleg lehetséges? Úgy értem, ha nincs tisztítva a klíma, és a bérlő elkap valami jó kis legionellát a klíma miatt, akkor a bérbeadót nem terheli jogi felelősség? (Vagy átfogalmazva a kérdést, ha mondjuk a tűzhely valami műszaki hiba miatt felrobban, a bérlő megsérül/tönkremennek a saját cuccai, az nem a bérbeadó felelőssége? Vagy ezt tényleg lehet a szerződésben szabályozni?)
2021. júl. 15. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!