Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mi a teendő, hogy ha elmegyek...

Mi a teendő, hogy ha elmegyek az albérletből haza, akkor a tulaj azonnal lecsavarja a fűtést?

Figyelt kérdés

A lényeg egyetemista vagyok, egy szobát bérlek egy lakásban, egy kétlakásos házban. A másik szobát egy dolgozó bérli, de nem lakik itt. Tehát egyedül lakok egy külvárosi lakásban. Ami a gondom, hogy hazamegyek pénteken, a tulaj egyből megy fel leveszi a fűtést, hogy ne menjen feleslegesen amíg nem vagyok itt, vasárnap este amikor megérkezek teljesen hideg van a lakásban ,több pulóverben alszok, és max kedden fürdök elsőnek ,mert akkora melegszik át a lakás.


Szóltam már neki, ne csinálja ezt idős bácsi, de mindig azt kapom vissza dehát két napért ne menjen feleslegesen a fűtés, ezért veszi le teljesen a fűtést a lakásban ahol lakok.


Az a gond, hogy én úgy egyeztem meg tavaly is vele , hogy 40 ezer Ft a szobabérlés, és ebbe benne van az internet, a rezsi. Így érthető miért akar spórolni. Volt, hogy ráadtam a fűtést vasárnap amikor megérkeztem, hát semmit se melegedett teljesen átfagytam megbetegedtem, kiderült még lent is elzárt egy csapot nehogy felmenjen egy kis meleg, hétvégén amikor nem vagyok ott, és ezt elfelejtette kinyitni.


Többször szóltam neki, és mindig csak azt hajtja ne menjen feleslegesen a fűtés, nem bírom meggyőzni, napok kellenek amíg átmelegszik a lakás ,de hiába.



2021. dec. 20. 08:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
98%
Vegyél egy elektromos hősugárzót.
2021. dec. 20. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
97%

Ahogy az 1-es írja, de abból is a hőlégfúvós változatot.

5 perc alatt meleget csinál.

Mondjuk egy ilyet:

[link]

De amikor elmész otthonról, akkor zárd el, hogy ne lássa, mert egyből emelni fog a rezsin ezen a címen.

2021. dec. 20. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Ez nagyon jó ötlet, köszönöm, becsukom a szekrénybe rádobok ruhákat így nem fogja látni.
2021. dec. 20. 09:06
 4/13 anonim ***** válasza:
88%
A szobád ajtaja gondolom azért zárva van, ha elmész, valóban vegyél egy hősugárzót, de jó, ha van hozzá egy konnektoros termosztát is, lehetőleg időzítős. Legalább a te szobádban meleg lesz mire visszaérsz.
2021. dec. 20. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Nincs hozzá kulcsom így nem tudom zárni, ezért tudja a szobámban is elzárni a fűtést. Valamint központilag is el lehet zárni a fűtést. Pedig fizetem rendesen az albérletet, a díjban benne van a rezsi is, így állapodtunk meg.
2021. dec. 20. 09:24
 6/13 anonim válasza:
74%

Mondjuk azt nem értem, hogy úgyis te fizeted a rezsit. Értem én, hogy sok idős takarékoskodó, de nem ő lakik ott és nem ő fizeti a rezsit.

Viszont igen, egy ilyen hősugárzóval gyorsan be lehet fűteni

2021. dec. 20. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
70%
Ja, tényleg, rezsi. Láttál már számlát egyáltalán? Vagy csak bemondásra fizeted?
2021. dec. 20. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Úgy vagyunk megállapodva hogy a lakbér+rezsi mindig 40 ezer Ft, tehát fix összeget fizetek télen nyáron.
2021. dec. 20. 10:35
 9/13 anonim ***** válasza:
88%

Itt több gond van.


"Ami a gondom, hogy hazamegyek pénteken, a tulaj egyből megy fel leveszi a fűtést, hogy ne menjen feleslegesen amíg nem vagyok itt, vasárnap este amikor megérkezek teljesen hideg van a lakásban ,több pulóverben alszok, és max kedden fürdök elsőnek ,mert akkora melegszik át a lakás."


1. Honnan tudja, mikor mész haza?

2. Eladta a birtokjogot, nem mehet fel.

3. Hogy tud lakás ennyire lehűlni?

4. Hogy tud lakás ennyire lassan felmelegedni?


Én ott nem laknék, ez 4 gond kapásból.

2021. dec. 20. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
89%

.. és 5., ezt lehet kapni 40 000-ért úgy látszik.

Jobb lehetőségeid vannak, ha 50-ig keresel lakhatást.

2021. dec. 20. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!