Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Tégla lakás vagy panel?

Tégla lakás vagy panel?

Figyelt kérdés
Melyik a jobb és miért?

2023. aug. 10. 16:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
82%
Erre nincsen örökérvényű válasz. Főleg a paneleket szidják, miközben a 80-100 éves téglák gyakran már életveszélyesek. (Leeső erkélyek, bezuhanó lépcsők stb.) A régi lakásokkal csak a baj van, bármiből is épült. A legjobb egy újabb építésű, mai szabványoknak megfelelő tégla, hiszen panelokból már nem építenek újat.
2023. aug. 10. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
69%
1 es,dolgoztál te az építő íparban ? A múltban nem spórolták ki az anyag,nem helyettesítették mással,mert az is jó lesz.Manapság mindenki nyerészkedni akar a házépítéseknél.A kérdésre válaszolva a tégla jobb.Könnyebb felújitani is .
2023. aug. 10. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Ne ez legyen a fő gondod, hanem, hogy milyen a környék, mennyire van a munkahelyedtől (iskolától), milyen benyomást tett rád a bérbe adó, milyenek a szomszédok.
2023. aug. 10. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
77%
Albinak a panel annyival jobb lehet, hogy egy központi fűtés kedvezőbb mint egy konvektoros vagy cirkós.
2023. aug. 10. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
77%

4: Nem biztos.

Az én bérlőm _éves_ gázszámlája (cirkós, melegvíz és főzés is benne van) 23 000 Ft.

Ellenben nyáron hűvösebb a tégla.

2023. aug. 10. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Én laktam mindkettőben, szerintem kb ugyanaz.

A cirkó fűtést jobban szerettem, mert gyorsabban jó meleg lett a szoba, de a távfűtéses meg sokkal olcsóbb volt.

Végül panelt vettünk.

2023. aug. 11. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
63%
Hát a panel elég zajos tud lenni, én nem vennék az tuti.
2023. aug. 11. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Én 2 téglában és 4 panelban laktam az elmúlt 15 évben. Szerintem pont ugyanolysn zajos a tégla, mint a panel. Nem éreztem semmi különbséget.

Nálunk végül azért lett panel, mert ehhez volt lift. A másik kinézett lakás téglában volt és sajna nem volt lift. (Babakocsi miatt nekem nem mindegy)


#6 voltam

2023. aug. 11. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
77%

32 év panelben lakás után a fő szempont volt, hogy idén téglába költözzek. Sikerült szerencsére!


Hihetetlenül más számomra a tégla. Mondjuk jó a környék és normálisak a szomszédok. Csendes és sokkal jobb a klíma a lakásban.


Panelben 5 emeletesben mindent lehetett hallani. Komolyan köhögés, hangos ásítás, prüszkölés. Wc-be pisilésnél szabályosan a csobogást is. Egy nyugodt perce nem lehetett az embernek. 4 szomszédom volt, abból talán 1 normális. A másik három: elmebeteg, alkesz, állandóan felújító. Többé panelt soha az életben. Ha nyugodtan akarsz ÉLNI, akkor ne!!! Rá mehet az egészséged is. Nem vicc!

2023. aug. 15. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
74%
Én mondjuk panelben lakok és nincsen zaj, kivéve ha valaki felújít. Szerintem panele válogatja.
2023. aug. 15. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!