Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Szobákat szeretnék kiadni....

Szobákat szeretnék kiadni. Vagyis még nem tudom hogy szeretném-e. Tapasztalatok érekelnének. Bővebben a leírásban. (?)

Figyelt kérdés

30 éves férfi vagyok. Egészsgügyi problémáim vannak, enyhe depresszióm, vannak gondok az életemben. Ezek miatt nagyon jól jönne egy lazább állás, valami más bevétel. Ez nem érintené a lakótársam. Nagyon rég volt lakótársam még albérlőként, de tudom az együtérzés szabályait. Csak azért írtam le hogy érthető legyen miért is adnám ki. Nem iszom, nem dohányzom, csendes és udvarias vagyok. Max annyit vennének észre a problémáimból hogy gyakran járik pisilni a vesém miatt.

2 + 2 fél szobás panel lakásom van Csepel belvárosában (örököltem annó, azóta is itt élek).

Nagyon jó helyen van. A hév 2 perc séta, 6 percenként jár és kb 6 perc alatt van a Borásoroson. Max fél óra tömegközlekedéssel pl. a BME. Éjjel is folyamatosan járnak a buszok (gondolom ha pl. főiskolások vennék ki, ez nekik számítana).

Minden, de tényleg minden itt van gyalog 2 percre. Rengeteg bolt, SZTK, okmányiroda, étkezdék, busz pályaudvar, Csepel Pláza, Mozi, fodrászok, állami és magán fogászatok, amit csak el tudsz képzelni azt 2 perc alatt gyalog eléred. Emellet hihetetlen jó a tömegközelekedés is. Autóval meg főleg (itt az M0-ás, mindig van parkoló, a nagykörútig 70km/órával lehet haladni. Földszinti lakás, még lépcsőzni sem kell. Vidékről költöztem fel több mint 10 éve de még mindig nem dolgoztam fel mennyire könnyen elérhető innen minden. Imádom ezt a lakást és szerintem más is imádná.

Házközponti fűtés és meleg víz van. Ez állandó kellemes meleget jelent és az hogy soha nem fogy el a melegvíz. 25 fok alá megy a hőmérséklet már nyomják a fűtést. Van olajradiátorom, meg hőfúvóm. Eben a lakásban soha nem kellettek. Mindenesetre van. Emiatt sem kell aggódni. A hűtőm nem túl kicsi, nem is túl nagy. Tudok szerezni nagyobbat. Régen volt egy nagyobb amit a családdal elcseréltem egy márkásabbra, de simán visszacserélik mert nekik is nagy.

A lakás elég lelakott. Nincs erőm és pénzem felújítani. Amolyan régi szovjet stílus. Barna laminált padló, néhol kicsit koszos falak. Nem egy putri, de nem is egy modern lakás. Ami fontos azzal foglalkoztam. Csapok, zuhanyfüggöny, konnektorok, lámpát, minden működik. A falakat lemostam, tiszta a lakás. Az egyik fél szobában van ágy. A másik, több mint 20 négyzetméteresbe tudok szerezni, ha kell többet is.

Max 2 szobát tudnék kiadni. Egyet használok, egy félszoba pedig nagyon rossz állapotban van (azt mindig zárva taartom, lomtárként üzemel, a lakás sarkában van ezért nem szúr szemet).

Nem tduom hogy nekem való-e a szoba kiadás. Legutóbb exemmel éltem és nehezen viseltem az együtt élést. Persze az más. Vele sokkal inkább magán jellegű problémáink voltak. Neki is megvoltak a gondjai. Egy bérlővel nyilván sokkal felszínesebb a kapcsolat.

Nehéz döntés számomra, mert kézenfekvő bevételnek tűnik. Lelakni nem tudnák mert alapból nem olyan szép. Durvább károkat nem tudnának okozni, mert itt lakom és észrevenném.

Világ életemben erősen magamnak való voltam. Nem tudom hogy viselnék egy lakótársat.

Az egyetemistáknak talán nincsenek nagy igényeik. Én úgy képzelen náluk nem a csilivili lakás a fő szempont. Valószínűleg könnyebb elküldeni őket ha gond van velük mint egy munkást akinek nincs hova mennie. Valószínű hogy kevesebb velük a baj. Nem alkoholisták, bolondok, agresszívek...

Nem igazán sikerült így a végére konkrét kérdést megfogalmaznom. Véleményekre, tapasztalatokra lennék kíváncsi.



nov. 8. 09:41
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Hogy bírod, ha valaki nem takarít maga után? Egyetemistáknál ez problémás, mindig te fogsz utánuk takarítani.


De talán egy fél évre le lehet szerződni, pont tavaszi félév jön, még örülni is fog, aki nem egy évre kell szerződjön és nyáron már nem kell fizetnie, január közepétől május végéig kb. lemennek a vizsgák általában, és akkor haza is mennek.

nov. 8. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

1: Köszi a tippet. A fél év jó ötlet. Nem vagyok jártas a szerződésekben. Utánajárok. Még csak az elmélkedés fázisban járok. Én még annó illegal bérlő voltm, de gondolom azt nem kéne megkockáztatnom.

Igazad van, ingyen nem szívesen takarítanék utánuk. Esetleg feltételek szabnék amiket ha megszegnek akkor fizetniük kell. Ha átállok részmunkaidős munkára (ez a terv), akkor egy kis zsetonért simán kitakarítok utánuk. Még mosok is. Ha kellően elkényeztetettek a végén még jobban megéri mint teljes állásban dolgozni. :-) Persze értem amit írsz, sok a konfliktus forrás.

nov. 8. 09:58
 3/9 anonim ***** válasza:
85%
Nem világos egészen, hogy azt hiszed a bérlöid haverok is lesznek, akik szórakoztatnak? A lakótárs nem feltétlen társaságot jelent, a legtöbb ember nem akar semmit a lakótársaktól.
nov. 8. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

3: Bevételt szeretnék, de félek a konfliktudoktól. Az együttélés mindig nehéz. Már a tényt is meg kell szokni hogy idegen van az ember szobájában. Nyilván ha barátokat szeretnék nem albérlőt keresnék.

Kifejtenéd a kérdést? Nem teljesen értem mire gondolsz. Vagy hogy miből jött le hogy barátokat keresek. Talán azt értetted félre hogy nem mindegy nekem hogy ki lakik az ingatlanomban, ráadásom úgy hogy én is ott lakom. Nem egy tomboló csövestszeretnék aki nekem adja az összekoldult pénzét.

nov. 8. 10:10
 5/9 A kérdező kommentje:
* konyhájában. Nyilván ebben az esetben arra a szobára úgy kell tekinteni hogy az ámenetileg nem az én tulajdonom. Ez valami Freudi elszólás-elírás volt
nov. 8. 10:11
 6/9 A kérdező kommentje:
Vannak elváráaim. Szeretném tőle hogy korrekten fizessen, ne pusztítsa az ingatlanom. Sokmindent szeretnék. Nem tudom elképzelni hogy valaki semmit nem akar a lakótársától. Mi van ha a konyhacsapba kakál? :-) Igen, vannak elvárásaim ha erre célzol.
nov. 8. 10:13
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is így adok ki két szobát a lakásomban. Az egyik bérlőmmel 5 éve élünk együtt és nagyon jól kijövünk, ami részben szerencse, részben annak köszönhető szerintem, hogy elég sokat leveleztünk a rentingo-n, mielőtt ideköltözött, így már volt képünk arról, hogy milyen a másik.


A kisszobát pedig én is azért kezdtem el most kiadni, mert anyagilag nem bírtam az inflációt. Na, hát ez vegyes volt. Volt olyan srác, akivel megbeszéltük, hogyan takarítunk, de nem csinálta meg soha. Most van egy lány, 5 hónapja lakik itt, és nem nagyon szeretek vele lakni, és tipikusan az az együttélés nehézségei jönnek be. Pl. neki nagyon fontos a csend, én meg szeretnék zenét hallgatni a konyhában, amikor ott vagyok, de zavarja (kb heti egyszer szoktam, főzés közben). Vagy ami nagyon idegesít, hogy beszél, beszél, és nem veszi a jelzést, amikor mondom, hogy na, én megyek enni, követ még a szobámba is :D. Szerencsére ő mondta most, hogy talált külön albit és költözik.


De amit én csinálok, az az, hogy mindig határozatlan időre kötöm a szerződést. Ez nekik is jó, mert nem kell minimum egy évig itt lakniuk, meg nekem is, mert ha valakivel mégsem jönnék ki, én is felmondhatom a szerződést. És szerintem az teljesen valid indok, hogy valakivel egyszeűen máshogy szerettek élni, és emiatt nem vagytok jó páros egy közös lakásban.


Azzal a lakótársammal egyébként, akivel kijövök, nagy segítség, hogy mind a ketten magunknak valók vagyunk, szóval nem beszélünk olyan hú, de gyakran :D. Amiatt meg annyira nem aggódnék, hogy tönkretesz valamit, mert úgyis látni fogod, ha valami tönkremegy, a szobájában meg csak nem lesz annyi minden, amiben komoly kárt tudna tenni. Mondjuk arra viszont készülj fel, hogy minden felújítás a te felelősséged lesz, ami persze akkor is így van, ha csak egyedül laksz. De pl. nekem volt, hogy tönkrement a csap, és hát hallottam, hogy az akkori lakó milyen vehemenciával nyitotta ki folyton, szerintem neki is szerepe volt benne, de hát nyilván nem tudtam bizonyítani, meg tényleg az a csap már tízéves volt, szóval annyira nem lehettem biztos benne, na de ez is egy olyan kiadás volt, ami viszonylag hirtelen jött. És az egy dolog, hogy az ember, ha egyedül lakik, akkor ha nagyon nem tudna valamit kicserélni, akkor addig így él, de egy bérlő azért - érthető módon - elvárja, hogy működjenek annyira a dolgok, mint amikor beköltözött.

nov. 14. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Ja, még azt hozzátenném, hogy viszont az öt éve velem élő bérlőnek konkrétan még egyszer nem emeltem lakbért, mert nagyon megbecsülöm, viszont hát ő még mindig havi 65-öt fizet mindennel együt, ami ma már nem sokmindenre elég :D. Majd lehet, emelek rajta egy minimálisat most már, de ha valakivel már tényleg ennyire jól kijössz, meg tudod, hogy nem keresi halálra magát, azért nehezebb.
nov. 14. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ
nov. 14. 11:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!