Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Normális dolog 2-3 havi...

Normális dolog 2-3 havi kauciókat elkérni?

Figyelt kérdés

És ezen felül közjegyzői díjat is kifizettetni? Hol élünk komolyan? Egy egy szobás lakásba való beköltözés alaphangon 500 ezer Ft?


Megáll az ész.



2023. nov. 16. 13:45
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
81%
Normális. Nekem például még a két havi kaució is semmi, mikor a frissen felújított csilli-villi lakásomat adom ki egy idegennek. Bármi kárt csinál, milliós tétel, a kaució semmire sem elég kb.
2023. nov. 16. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
39%
Normális. Aki a kauciót szóba hozza, annak alapból megköszönöm az érdeklődést, és sok sikert kívánok az albérlet kereséshez. 😊
2023. nov. 16. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 A kérdező kommentje:
Én csak a funkcióját nem értem. Sok tulaj vissza sem adja ilyen-olyan indokokkal. Vannak ilyen esetek, ahol benyúlja a tulaj, teljesen alaptalanul. A másik meg, ha a bérlő lelakja a lakást, miért nem fizeti ki ő a kárt. Ha keveslitek itt a kauciót.
2023. nov. 16. 16:56
 14/35 anonim ***** válasza:
98%

13#

Kiadtam a lakásomat

Lakásban a kanapé 6 év használat után elkezdett foszlani( műbőr volt) és amúgy is jofogason vettem használt állapotban, érthető idővel elhasznalodik nincs ezzel baj.


De azzal már bajom volt,hogy felújítás után

(új beltéri ajtókat rakattam be,tokkal és még az ajtófélfát is kicseréltem, igényes fa takaró diszlecekre)


Felújítás után az új bérlőnek a rühes macskája,kaparófának használta őket.


Megjegyzem úgy hogy az engedélyem nélkül hozott macskát a lakásba.

2023. nov. 16. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
100%
13: Jó ötlet, de hogy hajtod be? Mert aki albérletről albérletre jár, azt tipikusan nem lehet könnyen megtalálni. A házunk előző lakójának volt egy bérlője, rengeteg tartozással. Úgy 10 éven át jöttek pár havonta a végrehajtók, utána a rendőrség, mert ez volt az utolsó ismert lakcíme...
2023. nov. 16. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
64%

"Sok tulaj vissza sem adja ilyen-olyan indokokkal."


Ha nincs olyan rongálás, aminek a fedezésére szolgált a kaució, akkor ez jogellenes. Ezért be lehetne (és be is kéne!) perelni.

Figyelem! A normál amortizáció nem indok a kaució visszatartására!


Viszont itt felvetődik egy másik kérdés. Ha a bérlő éveken át ott lakik, akkor mondjuk 5 év múlva a kaució forintban kifejezett összege vásárlóértékben már jóval kevesebbet ér, hiszen mindennek emelkedett közben az ára. Csakhogy, ha nem volt rongálás és visszajár a kaució, akkor a bérlő joggal kérhet vissza ugyanakkora vásárlóerejű pénzt, magyarul az inflációval növelt összeget. Ui. a kaució nem arra van, hogy a tulajdonos használja azt a pénzt, hanem letétben kell lennie. Akkor pedig berakhatná valami biztonságos, kamatozó befektetésbe (pl. államkötvénybe) és amit az termel, abból ki tudná gazdálkodni az inflációval megnövelt összeget (legtöbbször nyerne is rajta). Hiszen ez a pénz elvileg végig a bérlőé, csak a tulajdonosnál van biztosíték gyanánt.


Tartok tőle, hogy nemigen van olyan lakástulajdonos, aki inflációval növelt összeget adna vissza. Az pedig abszurdum, hogy lakáskiadásnál nemcsak a bérleti díjat kapja, hanem még a kauciót is évekig saját hasznára tudja befektetni.


A lakásbérletnek nincs kultúrája ebben az országban sem a bérlők (ld. némelyik korábbi hozzászóló elrettentő példája), sem a tulajdonosok részéről.

2023. nov. 16. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
66%
Kérdező, ha már a kaució összegén sír, akkor hogy tudja majd fizetni a lakbért? Szűrő az egyik funkciója.
2023. nov. 16. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
89%

16# abszolút egyetértek veled.

Miskolcon egy ideig, volt egy kis lakásom amit kiadtam.


A bérlőknek,gondolom hó végére elfogyott a pénzük.

A mi mozdítható volt a lakásban azt eladták,de ami nem még azt is.

A szobákban a parkettát

( igazi fa halszálkás parketta)

felszedték és eladták.

2023. nov. 16. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
82%
#16 gondolom akkor a bérlő is az infláció mértékével bővíti a kaucióját minden évben. Pár éve mikor az egyik házamban "leesett" a mosdókagyló, még 20 ezerből javítattam anyaggal (egyszerű 8-10 ezres alföldi), ma a vizesszaki befoschna a röhögéstől ha ennyit ajánlanék.
2023. nov. 16. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
82%
16: kettős mércét alkalmazol. A bérbeadó nem a saját hasznára kamatoztatja, mert az infláció őt is érinti, 5 év múlva a kaució jóval kevesebbet ér majd és sajnos sok bérlő pont a végén zakkan meg, mikor már nincs tét. Addigra meg már a kauciót a bérbeadó kenheti a hajára, hacsak nem fektette be tényleg.
2023. nov. 16. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!