Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mekkora fizetés kell legalább,...

Mekkora fizetés kell legalább, hogy valaki egy olcsó egyszobás garzont képes legyen kibérelni Budapesten úgy, hogy ne nullára jöjjön ki hó végére?

Figyelt kérdés

A legolcsóbb pesti albérletre gondolok.

Hogy alakulnak a költségek? Most tervezek elköltözni.

Rezsi, étkezés, közlekedés (munkáltató fizetné a bkv bérletet).

Mennyit költ egy átlagos ember kajára havonta, naponta? És takarékoskodva mennyi egy kb. 40 m2-es lakás havi rezsije, bérleti díja?


Kajára elég havi 70 ezer Ft vagy koplalással jár?

Rezsi (víz, gáz, fűtés, közös költség, net TV nélkül) lehet max. 40 ezer Ft/hó?

Egyéb kiadásokra mennyit kell számolni? Kb. havi 10 ezer?



nov. 19. 12:49
A kérdező szavazást indított:
Havi 250 ezer Ft-os fizetés éppen elég.
Legalább havi 250 ezer - 300 ezer Ft között kell keresni.
Havi 300 ezer Ft fölött lehet csak megélni.
29 szavazat
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem minimum havonta

350.000 forint

nov. 19. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
83%

Ha nem zsiroskenyéren akarsz élni, plusz dohányzol, iszogatsz stb... akkor kell 400 ezer minimum. És akkor is csak póriasan élsz.


De ha nagyon ugyes vagy, mindig fözöl magadnak, nem iszol nem cigizel nem költezs "luxus" dolgokra, akkor 300 is elég, csak háát aza modernrabszolgaság sajna.

Sokan ugy élnek

Kinek mit intézett a kormánya...

nov. 19. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:

Nem dohányzom, nem iszom, nem kell üzemanyagra költenem, nem járok bulizni, nem megyek külföldre nyaralni, van 10 millió Ft megtakarításom.


Plusz kiadás csak a randikra (ha lesz kivel...) és a kisebb egy napos kirándulásokra kell.

nov. 19. 13:16
 4/30 anonim ***** válasza:
100%

40 m2 szinte nagynak számít, az már másfél szobás is lehet, a klasszikus garzon ennél kisebb, 30-35. Nyilván a világvégi putri olcsóbb, mint ha normális környéken szeretnél élni. Ki lehet fogni 80+ rezsiért minigarzont, de ezeket 5 perc alatt elviszik. Szerintem nagyon pici lakás is minimum 110-120 plusz rezsi, ami havi 40 biztos hogy megvan. Mivel lakásoknál közös költség is van, meg netet is fizetsz gondolom, ott a telefon is stb. Szóval 150-160 a lakhatás, de ha ügyes vagy és szerencséd van, kifoghatsz egy olcsóbbat, vagy pedig csak szobát bérelsz valahol. Én azt gondolom, hogy havi 70 ből egy személy jól és egészségesen tud enni, ha otthon főz és körültekintően vásárol. De ennél kevesebből is ki lehet jönni, ha az ember nagyon odafigyel.

Emellett biztos hogy lesznek még kiadásaid, pl ruházat, tisztálkodószerek, gyógyszerek, bkv bérlet. Valami mindig van, amit fizetni kell. Én azt gondolom, hogy 270-80-ból nagyon odafigyelve, nagyon ügyesen, kompromisszumokkal, de meg lehet oldani a túlélést a fővárosban.

nov. 19. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
80%

Itt általában 2 népes tábora van a 250-300000 körüli fizetéssel rendelkező albérletezőknek.

1. Állítják meg lehet élni ennyiből

2. Nem jönnek ennyiből, és itt kérdezgetnek mit hogyan kéne.


Én egymagamra kaja + havi átlagos háztartási dolgokra 130-150000 között költök. Ez talán egy átlagos életszínvonalat elegendő.


Alapvetően az a kérdés milyen szinten vagy képes nyomorgatni önmagadat. A váratlan kiadások pedig agyon verik a költségvetésedet, ami akár több havi még nagyobb spórolást eredményez. Pl 2 hétig beteg leszel és 300 helyett csak 240et kapsz. Már véged is van, tologatod a számlák kifizetését, esetleg eldöntöd, hogy kevesebbet eszel egy hétig stb.


A jelenlegi árak mellett min 350-400 ftra szükséged lenne ahhoz, hogy ne napról napra éljél.

nov. 19. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
76%
Én Hollandiában élek már 2 éve, két hete voltam itthon Budapesten, hát nekem kéne vagy minimum havi 500 nettó Ft és akkor még messze a külföldi életszinvonalam alatt élnék.
nov. 19. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
88%
Nem az a probléma vagy kérdés, hogy meg lehet-e élni (mert nyilván meglehet 250-ből is, meg ennél kevesebből is) hanem hogy lelkileg hogyan viseled azt a tényt hogy a fizetésed harmada/fele megy a süllyesztőbe. Kb. 6-7 éve egy olcsóbb garzon fájt 60-80 ezer Ft-ba, a mai árakat nem tudom, de biztos drága megoldás. Ha annak idején lett volna 10M forintom, biztos hogy nem mentem volna albérletbe...
nov. 19. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
85%
10millához jó fizetés kell, hogy kölcsönt kapjon.
nov. 20. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
100%
350 000 Ft-ot mondanék.
nov. 20. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
92%

Tavaly nyáron kerestem 320.000 Ft-ot, amikor visszaköltöztem Szegedre, mert nem jöttem ki a fizumból.

Azok a szerencsések, akik régóta bérelnek albérletet és a tulajdonosok nem emeltek olyan mértékben, amennyire elszálltak az albérletek. Mai napig van olyan ismerősöm, aki pl a 15. kerületben 50.000 Ft-ért bérel lakást, vagy a belvárosban 90.000 Ft-ért.

Ha olyan tulajdonost fog ki az ember, aki inkább nem emel azért, mert tudja, hogy megbízható a bérlő az nagy szerencse.


Nekem volt olyan tulajdonosom, aki mindig mikor küldte a számlát, aznap átutaltam neki a rezsivel együtt, aztán 13 hónap után mikor kiköltöztem, még a kiégett villanyégőre is felszámolt 1000 Ft költséget.


Ilyen is van.


Ha, tavaly nekem 320 nem volt elég, akkor olyan 350-400-at mondanék.

De ha egészségesen szeretnél élni mentálisan értve, akkor 400 fölött, azalatt elég szorongós.

nov. 20. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!