Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mekkora fizetés kell legalább,...

Mekkora fizetés kell legalább, hogy valaki egy olcsó egyszobás garzont képes legyen kibérelni Budapesten úgy, hogy ne nullára jöjjön ki hó végére?

Figyelt kérdés

A legolcsóbb pesti albérletre gondolok.

Hogy alakulnak a költségek? Most tervezek elköltözni.

Rezsi, étkezés, közlekedés (munkáltató fizetné a bkv bérletet).

Mennyit költ egy átlagos ember kajára havonta, naponta? És takarékoskodva mennyi egy kb. 40 m2-es lakás havi rezsije, bérleti díja?


Kajára elég havi 70 ezer Ft vagy koplalással jár?

Rezsi (víz, gáz, fűtés, közös költség, net TV nélkül) lehet max. 40 ezer Ft/hó?

Egyéb kiadásokra mennyit kell számolni? Kb. havi 10 ezer?



nov. 19. 12:49
1 2 3
 21/30 A kérdező kommentje:

Ezek extremitások, amiket írsz, előfordulási esélyük csekély. Ha majd felmerül a probléma, bemegyek a boltba, és megveszem a szükséges tárgyakat. Addig minek halmozzam fel? Ha tonnaszámra veszed a papírzsepit, úgy persze, hogy kijön a 7 ezer. De ezt az veszi meg, akinek szüksége van rá. Nekem nincs. Amikor megfáztam, nekem elég volt az átvészelésre fél csomag is. Plusz a munkahelyi konyhából hoztam kéztörlőt, abba ki tudtam fújni az orromat, illetve a konyhai papír kéztörlő is segítségemre szolgált. Ruha kendőbe is tudom törölni a kezem a konyhában, miután vizes lett, nem kötelező a papír kéztörlőt használni. A WC pumpa újra felhasználható, ha elmosod, miután használtad. Egyszeri kiadás ez is. Szökőévente egyszer szokott előfordulni, hogy kelljen. Eddig még nekem, se anyámnak, se apámnak nem kellett szerencsére. Ha kiöntök valamit felmosóronggyal is fel tudom törölni, nem kell 2 tekercs papírtörlőt elhasználnom. A felmosórongyot is csak egyszer kell beszerezni, utána kimosható, újra használható.

Azt hiszem, teljesen máshogy látjuk a dolgokat. Abból, amit írsz, szerintem te nem tudsz spórolni.

jan. 4. 21:48
 22/30 anonim ***** válasza:
50%
Gőzöd sincs az egyedül lakás költségeiről. De akkor hajrá, tanulj majd a hibádból, amikor konkretan semmire se fog penz jutni csak kajára és tömegközlekedésre és egy sört se ihatsz meg a haverokkal 890 forintert mert nem fog beleferni
jan. 4. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
50%

Tudod, mi az extremitás? A legolcsóbb pesti albérletet megcélozni.

Azt feketén adják ki, gépek, bútorok nélkül, és ha elromlik valami, javíttathatod azt is. Hívhatod a fűtésszerelőt 70 000 Ft-ért. hogy resetelje a cirkót, mert a tulaj nem fog szolgáltatni, vagy bejár a lakásba, akkor hívhatod a zárszerelőt 55 000-ért...

jan. 4. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
25%

"Abból, amit írsz, szerintem te nem tudsz spórolni."

Én kb. 110-130 000 körül kijövök, de saját lakásban és nem kell hazautaznom a vidéki szüleimhez, és bérletet se kell vegyek, mert sétatávra van minden, így utazási költségem max. 3000 Ft/hó.

Igen, ebben benne van 10-20000 Ft körüli összeg háztartási és tisztálkodó fogyóeszközökre.

A spórolás nem az, hogy nem veszel meg olyan dolgokat, amikre szükséged van.

Ahhoz viszont, hogy mindenem fenn legyen tartva (egészség, ingatlan állapota, ingóságok, háztartási gépek, ruhatár, stb.) kell majdnem még egyszer ennyi.

jan. 4. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
24%

""Porszívózni szoktam, felmosni nem, max. félévente. Ha nő lennék, nyilván adnék erre"

Én tulajdonosként kikötöm a szerződésben a min. havi 2 piperetakarítást és évi min. 1 nagytakarítást. Tudod miért? Állagmegóvás miatt. Pl. a kosz kimarja a zománcot, és nem szeretnék kádat cseréltetni minden pár hónapig ott lakó bérlő után 1 M környékén, mert nem éri meg akkor kiadni, mert nincs annyi nyereség."


"Plusz kiadás csak a randikra (ha lesz kivel...) és a kisebb egy napos kirándulásokra kell."

Írta egy másik kommentelő, havi 20 000 neki, ez havi 1-2 kirándulás.

És a barátnődet úgy hívod meg magadhoz, hogy hozzon magával WC-papírt, zsebkendőt, szappant, papucsot, törölközőt, köntöst, serpenyőt és 2 tojást vacsorára, mert nem tudod megvenni?

Vagy nem fogod meghívni egy kólára, vagy nem veszel neki egy szelet csokit?

Minek akarsz te Pestre költözni?...

jan. 4. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
100%
300 netto alatt ne vállalj el munkát.
jan. 5. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem, és ezt nem bántásból mondom, de ha pesten 350.000 forint alatt keresel, akkor szerintem, engedd el azt a gondolatot,hogy egyedül bérelsz egy lakást.


Akkor bérelj egy kétszobás lakást,egy haverral,egy baráttal,egy volt egyetemi szaktársaddal vagy barátnőddel.

Ebben az esetben minden feleződik,a lakbér a rezsi.

jan. 5. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
100%
Megpróbáltam 200-240 ezerből megélni albérletben. Nyilván nem sikerült, most félig hajléktalan vagyok...:(
jan. 5. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
100%
En egyedul nem mennek alberletbe, amig szingli voltam egy szobat bereltem. Most mar hogy van parom, ketten lakunk, 45 negyzetmeteren, 160+rezsiert, ami ezen a kornyeken meg olcsonak is szamit (Varosmajor). A havi ossz bevetelunk 800 ezer forint, mire kifizetunk mindent (lakber, kaja, rezsi, tisztalkodoszerek, szorakozas) marad kb havi 200-250 ezer forintunk, amit onerore tudunk felretenni. De igy sem tudjuk megsporolni egyikunk teljes fizeteset, pedig nem elunk nagy labon. A legtobbet nalunk az etkezes viszi el, de ebbol nem is akarunk leadni, mert fontos mindkettonknek, hogy mit fogyasztunk es igy legalabb gyogyszerre nem kell koltenunk remelhetoen meg sokaig.
jan. 12. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
29%
Hát ezek nagyon nyomorúságos sztorik, itt Bécsben is sok elmegy a lakbérre nekem, mint egyszerű munkásnak, de mindig tudok bőven félre tenni is nélkülözés nélkül. Nem is értem minek szenvedtek meg abban az országban.
jan. 13. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!