Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Szerződés felmondása idő előtt?

Szerződés felmondása idő előtt?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Fel akarom mondani idő előtt a határozott idejű egy éves bérleti szerződést hamarosan.


A szerződésben ez szerepel:

"Amennyiben a határozott idejű szerződést a Bérlő mondja fel írásban az egy éves bérleti időtartamon belül, így köteles a Bérbeadót 2 hónappal előtte értesíteni. Ebben az esetben a kaució összege a Bérbeadót illeti bánatpénz jogcímen"


Gyakorlatban ez hogy néz ki? Az oké hogy a kaució az övé, nem is téma, de valóban ott tart két hónapig még, és fizessem a lakbért úgy hogy már kikoltoznék, vagy meglehet ezt beszélni az esetek döntő többségében, hogy a bérlő se szívja meg túlságosan?



dec. 5. 21:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
92%
Miért tartana ott két hónapig, ha egyszer a kikoltozes előtt két hónappal kell értesítened?
dec. 5. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
75%
Onnantól hogy kikoltozol, már nem kell bérleti díjat fizetni, csak a kaució az övé. Ami rendben is van.
dec. 5. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Lehet rosszul fogalmaztam .

Kell két hónappal előtte szólnom, de én hamarabb elmennék lehetőség szerint .

Szóval akkor a döntéstől számítva, ha ezt általában le lehet beszélni, nem hagynék ott 4 havi lakbért még feleslegesen mert elég sok pénz:D

dec. 5. 21:52
 4/13 A kérdező kommentje:

Vagyis 2 havi lakbért plusz a kauciót de ugyanaz .

Arra irányult a kérdésem hogy vajon meglehet e beszélni azt vele, hogy a kaució az övé és én mondjuk jövőhéten kiköltözök és vége a kapcsolatunknak.

dec. 5. 21:53
 5/13 anonim ***** válasza:
90%
Vele beszéld meg, mi nem ismerjük.
dec. 5. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
20%

"Arra irányult a kérdésem hogy vajon meglehet e beszélni azt vele, hogy a kaució az övé és én mondjuk jövőhéten kiköltözök és vége a kapcsolatunknak."


De hát erről szól a szerződés. Csak a két havi kaució az övé, bérleti díj ezen felül már nincs.

dec. 5. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Utolsó

Lehet akkor én értelmeztem rosszul a szerződést. Én úgy fogtam fel hogy a kaució, plusz a két hónappal ezelőtt kötelezően értesítenem kell és addig még ezt a két hónapot ki is fizetni .

Tehát összesen 2 hónap lakbér plusz a kaució az övé.


De lehet én értettem rosszul .

dec. 5. 21:59
 8/13 anonim ***** válasza:
55%

"Amennyiben a határozott idejű szerződést a Bérlő mondja fel írásban az egy éves bérleti időtartamon belül, így köteles a Bérbeadót 2 hónappal előtte értesíteni. Ebben az esetben a kaució összege a Bérbeadót illeti bánatpénz jogcímen"



Ebben nincs szó róla...nem írja. Mondd meg neki, hogy két hónappal előbb jelezted. De most költözöl ki. A két havi kaució természetesen az övé.

dec. 5. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
2 hónappal előre kell szólnod. Szóval ha hamarabb le is lépsz, jar neki az a pénz, plusz a kaució. Hogy lesz-e olyan jó fej, hogy elengedi, azt mi nem tudhatjuk.
dec. 5. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

elég béna fogalmazás, de bérlet esetén alapból a felmondási időt fizeti a bérlő.

én ilyen esetben nem szoktam lenyulni a teljes kauciót, és ha a bérlő belemegy hogy mutogathassam a lakást, akkor csak addig fizet amig nincs uj berlo, vagy a felmondasi ido vegeig. (ami nalam csak egy hónap).

dec. 5. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!