Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mit csinálnál nem korrekt...

Mit csinálnál nem korrekt főbérlőként, ha tiszteletteljesen megkérne az albérlőd, hogy változtass a hozzáállásodon?

Figyelt kérdés

dec. 24. 11:40
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
Van-e értelme jelezni, elbeszélgetni a tulajjal, hogy szívesen maradok hosszan segítek a problémák megoldásában, de ő is úgy álljon hozzám, hogy minél jobbat akarjon nekem. Van értelme ezt elmondani, ha eddig nem ez volt a hozzáálás? Van-e úgy értelme, hogy bérlőként én már bizonyítottam. Át tud állni egy tulajdonos a zsugori szemléletről a bérlő kérésére egy szolgáltaói szemléletre, vagy lépni afelé?
dec. 24. 11:45
 2/22 anonim ***** válasza:
36%
Azért már ne hogy a nyúl vigye a puskát.
dec. 24. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Ez nem egy alá főlé rendelő viszony, hanem egy mellé rendelő. Sőt lehet úgy is nézni, hogy én fizetek egy szolgáltatásért, és, hogy nem azt a minőséget kapom a szolgáltatómtól, amit elvárnék a pénzemért.
dec. 24. 12:12
 4/22 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem érdemes beszélni vele.

Én legalábbis a kommunikáció híve vagyok.

dec. 24. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
91%
Főbérlő vagy tulajdonos?
dec. 24. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Tulajdonos, aki a főbérlő. Vagy nem mindig tök ugyanaz a kettő?
dec. 24. 14:21
 7/22 qkker1 ***** válasza:
84%

"Tulajdonos, aki a főbérlő. Vagy nem mindig tök ugyanaz a kettő?"


Rohadtul nem ! A tulajdonos nem béreli senkitől az ingatlant, ő adja ki bérbe!

dec. 24. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
98%

7-es miért pontoztátok le? Ja tudom... ostobák vagytok.

A tulajdonoé az ingatlan. Ha bérbe adja, akkor is tulajdonos marad, bérbeadónak szoktuk még hívni.

Aki bérli az ingatlant az a bérlő. Ha ezt a bérlő továbbadja a bérleti jogot egy harmadik félnek, akkor lesz belőle főbérlő és a harmadik fél meg az albérlő.



Kérdező: Nem, nem tud átállni.

Én ezt átéltem, megpróbáltam, nem ment. Minta bérlő voltam. A házban is megdicsértek, mert segítettem mindenkinek akinek lehetett, havat lapátoltam, stb, meg a tulajjal is igyekeztem jóban lenni, a kerékpárját javítottam amikor kérte, hirdettem a többi lakását a cégnél, nyomtattam neki 1000 oldalakat, stb. Aztán amikor nekem kellett volna egy ici-pici segítség, akkor leszarta. A rohadék, kihasználós, fillérszekszualizáló emberek ilyenek. Nem fogod tudni megváltoztatni.

Szigorúan üzleti szemmel nézd a bérletet. A szerződésben foglaltakat pontosan tartsd be, egy fillérrel többet, egy perccel többet ne áldozz a gyökérre!

dec. 24. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
15%

A 2 es miért lett lepontozva ? A lényege az volt,mit a 7 es válasznak.

Kérdező a fogalmakkal se vagy tisztában.

dec. 24. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
91%
Mi a konkrét kéresed? Én tulajdonnosként semmit nem tudnék kezdeni egy olyan kijelentéssel, hogy "nem vagy korrekt, váktoztass a hozzáállasodon!" Miben nem korrekt a berbeadód? Min szeretnél változtatni?
dec. 25. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!