Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Albérletet adnék ki mint...

Albérletet adnék ki mint "tulajdonos", milyen kérdéseket tegyek fel a beköltözni szándékozó jelölteknek amiből értékes információt nyerhetek róla>tőle?

Figyelt kérdés

jan. 29. 18:58
 1/8 anonim ***** válasza:
23%
Az előző lakásának tulajának telefonszámát. Minden más lehet hazugság, önfényezés, de ha beszélsz az előző főbérlőjükkel, ott minden kiderül.
jan. 29. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
84%

1: És honnan tudod hogy valóban az előző bérbeadóval fog beszélni? 😂


Kérdező: tanul/dolgozik, milyen távra tervez, tud e 2 havi kauciót és egy hónap lakbért előre fizetni?


Minden mást csak később fog kiderülni.

jan. 29. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Olyan kérdéseket szoktam feltenni mint a következők:

Mit dolgozol, azt mióta?

Mennyi időre keres kiadó lakást?

Dohányzik-e, iszik-e, drogozik-e?

(kemény vagy sem bunkósság-e avagy sem, de engem ezek a dolgok érdekelnek mert a szomszéd nem feltétlen szereti ha dohányzás megy az erkélyen, főleg ha a csikkeket kipöckölik az utcára, kertbe,...vagy ha lefújja a szél a sörös/ energiaitalos dobozokat a szél)

Azt is megszoktam még kérdezni, hogy egymásnak teljesen idegen lakók lakják a lakást(szoba bérlés esetén), hogy mennyire megy nekik az alkalmazkodás ehhez avagy ahhoz(fiú>lányhoz s fordítva, volt-e már benne részük.


Ilyen "okos"gyakorlati kérdéseket adjatok amivel még további információt tudnék szerezni a jelöltekről.

jan. 29. 20:05
 4/8 A kérdező kommentje:

Legtöbb probléma úgyis mindig a legalacsonyabban kvalifikált személyekkel van akik, túlnyomórészt alkalmi munkából tartják fent magukat:

- takarítok,

- konyhai kisegítő,

- építőipari segédmunkás,


Legjobbak a maguknak való közép és felsőoktatásban résztvevő diákok akik nem isznak, drogoznak, bulizna, csajoznak, ...

jan. 29. 20:09
 5/8 anonim ***** válasza:
38%

Mi a koltozes oka

Parkapcsolati helyzet (nem jo neked ha gyerek szuletik a lakasba) - ezt persze csak ovatosan bajcsevegessel es nem konkretan

Milyen idotavra tervez (es miert)

jan. 30. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem a munkahelyre, költözés okára rákérdezni indiszkréció. Hiszwn teljesen mindegy, hogy karateedző-e vagy órásmester, esetleg üzemorvos a túrórudigyárban - az a lényeg, hogy pontosan fizesse a lakbért. A költözés oka szintén magánügy. A bérlő üzleti partnered, nem az alárendelted.
jan. 31. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

6: mert ha nekem úgy tetszik hogy megkérdezem, azzal mi a baj?

Nem, nem mindegy hogy mit dolgozik. Szívesebben kiadom a lakásomat egy tanárnak, mint pl egy sertéstelepen dolgozó jóembernek. Illetve… soha nem fogok kiadni neki.

febr. 1. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
61%
#7 Udvariasabb megkérni, hogy mondjon magáról néhány szót, úgy nem lesz faggatózás jellege.
febr. 1. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!