Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Vannak korrekt tulajok is?

Vannak korrekt tulajok is?

Figyelt kérdés
Sokan azt írják itt, hogy mennyire borzasztó az összes tulaj, random bejárogat a lakásokba, a semmire hivatkozva ("infláció miatt") emelei a bérleti díjat, de ha a lakás nincsen élhető állapotban, az már nem érdekli. Most barátom is küzd a tulajával, hogy vegyen neki egy új tűzhelyet, merrt a régi nem működik. Hát nem akar benne segíteni. Most megállapodtak, hogy vesz, cserébe emelné a bérleti díjat. Őrület. Máshol mikyen a helyzet?

dec. 22. 09:00
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
13%
Ti oruljetek, hogy vannak akik hajlandok beengedni a lakasukba idegeneket. Utaljatok oket? Mi lenne, ha hirtelen eltunne az osszes alberlet? A berleti dijat annyit ker, amennyit akar. Talan ti akarjatok megszabni a dijat? A random bejarogatas meg legenda, azt egy zarcserevel meg lehet akadalyozni. Tenyleg orulet. Van jobb otletetek? Akinek van, az csak ugy adja oda nektek?
dec. 22. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
37%

Nincsenek.

Ahogy korrekt bérlők sincsenek.

dec. 22. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
91%

Vannak, de az pl h inflacio miatt emeli a lakbert az nem inkorrektseg, berek is novekednek.


Persze sok az egyeshez has9nlo aki nem erti meg h szolgaltatas nyuljt penzert cserebe es nem "beenged mast a tulajdonaba" az ilyen tipust kerulni kell.

dec. 22. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 qkker1 ***** válasza:
100%

Én eddig csak korrekt, normális tulajdonosokkal találkoztam.

2,5 éve lakunk a jelenlegi bérleményben, kb. 10-szer láttam a tulajt, mindig előre megbeszéltük, hogy mikor jön. Nem baszogat feleslegesen, igaz mi sem lakjuk le a lakást, a fizetendők mindig időben rendezve vannak. Bérleti díjat több lépcsőben 135-ről 160-ra emelte, ami sajnos teljesen normális a környéken.

dec. 22. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
"berek is novekednek." Hol?
dec. 22. 09:33
 6/24 anonim ***** válasza:
74%

1-es: ha nem lenne albérlet, nem vásárolna fel mindenki aki tud 5 ingatlant csak annyit amennyire tényleg szüksége van. Így az ingatlanok árai is visszaesnének, ergó könnyebb lenne lakáshoz jutni, nem kellene albérletben nyűglődni. :) Nekem csak azért nincs saját, mert fel se tudok annyi hitelt venni amennyibe kerülnek manapság..


2 helyen voltam eddig albérletben. Az elsőnél a tulaj nagyon idegesítő volt, állandóan átjárt hozzánk és hozta a gyerekeit is, néha nekünk kellett vigyázni a dedekre. A lakás szar volt, egy konnektor működött csak és a fürdőben nem volt villany valamiért. Nem volt hajlandó segíteni egyik megoldásában sem. :)


A második helyen sokkal korrektebb a tulaj, ide be is tudtunk jelentkezni hivatalosan. A lakás és a helyszín is normális, bár messze nem a legjobb, legalább kellemesen élhető. Minden javítást, felújítást, stb nekünk kell fizetni, akkor is ha önhibánkon kívül történik. Legutóbb csőtörés volt, folyt a víz a falból, annak a javítását is nekünk kellett kifizetni. Minden évben emeli a bérleti díjat, inflációra hivatkozva. Szerencsére a rezsink alacsony, így még meg tudjuk fizetni, de ha így halad tovább rövidesen új helyre kell mennünk mert túl drága lesz...

dec. 22. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
95%

Akitől mi béreljük a lakást, ő maximálisan korrekt. 5 éve lakunk itt, azt mondta addig maradhatunk, ameddig a fia nem akar beköltözni, mert neki lett véve a lakás, a fiú meg most nyolcadikos.


Viszont laktam olyan helyen, ahol a tulaj bemászkált, amíg nem voltam ott és fotózgatott, majd küldte pl a fürdőből a törölközőmről a képet, hogy ez kié? Mert szerinte vendégeket fogadok...

dec. 22. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
94%

Vannak.

Én annak tartom magam.

dec. 22. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 nemaRendőrség ***** válasza:
100%

Míg albérletben laktunk addig 3x találkoztunk a tulajjal, egyszer mikor beköltöztünk, egyszer mikor ki, illetve egyszer kiköltözésünk előtt hozott egy érdeklődőt.


Ha valamit kértünk akkor teljesítette, cserébe mindig pontosan fizettünk, a szomszédokkal jóban voltunk és a kisebb állagmegóvásokat/karbantartásokat is elvégeztük (csöpögött a csap alatt a vízvezeték, 50forint volt a gumi bele, ha vizest hív akkor 20e alatt nem áll meg), és jeleztük neki

dec. 22. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

"hogy vegyen neki egy új tűzhelyet, merrt a régi nem működik. Hát nem akar benne segíteni. Most megállapodtak, hogy vesz, cserébe emelné a bérleti díjat."


Jaj, hasonlóba egyszer mi is belefutottunk. Tönkrement az ezer éves mosógép, csapágyas lett vagy mi, de a szerelő is mondta hogy nem a mi hibánk volt, egyszerűen régi volt már. Hetekig a Bubblesbe jártunk mosni, aztán nagy nehezen vett a tulajdonos egy új mosógépet ami már szárítógép is volt egyben, és arra hivatkozva emelt a lakbéren hogy már okos mosó-szárítógép van, ráadásul zsír új. Hozzáteszem nem mi akartuk, nekünk a világ legegyszerűbb buta mosógépe is jó lett volna, csak működjön.

dec. 22. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!