Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ha még be sem költöztem, de a...

Ha még be sem költöztem, de a tulajdonos felmondta a szerződést, visszajár a kaució?

Figyelt kérdés

Előre szóltam neki, hogy nem fogom tudni kifizetni az első havi bérleti díjat, így ő leírta, hogy azonnali hatállyal felbontja a szerződést.

Szerződéskötéskor kéthavi kauciót kifizettem.


jan. 30. 16:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
35%
Szerintem visszajárna, de tudni kellene, hogy mi van a szerződésben.
jan. 30. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
62%
Vissza,mert az ingatlanba semmilyen kárt nm okoztál.
jan. 30. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
88%
Mi van a szerződésben?
jan. 30. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
58%
jólvan kamukám
jan. 30. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Kérdező, ha be se költöztél akkor még nem is kellett lakbért fizetned.
jan. 30. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Beköltözés előtt kell fizetnem az első havi lakbért.
jan. 30. 19:24
 7/13 anonim ***** válasza:
58%

#6 De még nem költöztél be. MÉG nem kellett kifizetned.

Az számít mi van a szerződésedben. Ha ezt betartod akkor vissza kell adnia a kauciót. Ha nem tartod be akkor nem.

Gyanítom, hogy azzal, hogy nem tudsz beköltözni mert nem tudod kifizetni az első bérleti díjat sem, neki veszteséget okozol, hiszen mást nem tud már erre a hónapra helyetted beköltöztetni. Ilyen esetben lehet hogy 1 havi részt a kaucióból visszatart.

jan. 30. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

A szerződésben nincs leírva ez az eset. Ha kárt okozok, arra van a kaució szerződés szerint.


Kéthavi kauciót kért, illetve egyhavi lakbért előre. Azt beszéltük meg, hogy a lakbért csak beköltözés előtt fizetem, mert amikor a szerződést írtuk, még messze volt a költözés dátuma és nem akarta olyan előre elkérni a bérleti díjat.

jan. 30. 21:08
 9/13 anonim ***** válasza:
76%

#8 Persze hogy nincs leírva. Ki a fene gondolna arra, hogy a bérlője már a beköltözés pillanatában nem fog neki fizetni??????

A szerződésben ott van, hogy úgy költözhetsz be ha a 2 havi kauciót ÉS az 1 havi lakbért kifizeted neki. EZ van a szerződésedben és ezt nem tudod betartani, tehát megszedgted a szerződést. Erre felmondhat neked és a kárát a kaucióból levonhatja. Ez nyilván benne van, hogy milyen esetben tarthatja vissza a kauciót.

és ne úgy keresd, hogy "abban az esetben ha a bérlő b se tud költözni mert nem tudja kifizetni az első havi bérleti díjat sem, akkor ..." hanem egyszerűen valami hasonlót mint egyes minta szerződésekben lehet találni. Pl. "Ha a bérlők a fizetésre megállapított időpontig a bérleti díjat, illetve az 4-5. pontban rögzített költségeket nem fizetik meg, a bérleti szerződésben vállalt kötelezettségeket

nem teljesítik, "Amennyiben a bérlők a bérleti díjjal, vagy a közüzemi díjak bármelyikével fizetési késedelembe esik, illetve az ingatlanban olyan kár keletkezik, amely a bérlő(k)nek felróható, abban az esetben a kaució arányos részét a bérbeadó visszatarthatja."

jan. 30. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Nincs a szerződésbe beleírva, hogy az első havi lakbért előre fizetem. Annyi van benne, hogy minden hónap 10-éig kell odaadnom.
jan. 30. 22:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!