Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ha még be sem költöztem, de a...

Ha még be sem költöztem, de a tulajdonos felmondta a szerződést, visszajár a kaució?

Figyelt kérdés

Előre szóltam neki, hogy nem fogom tudni kifizetni az első havi bérleti díjat, így ő leírta, hogy azonnali hatállyal felbontja a szerződést.

Szerződéskötéskor kéthavi kauciót kifizettem.


jan. 30. 16:26
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Ez az előre fizetés csak szóbeli megállapodás volt.
jan. 30. 22:33
 12/13 A kérdező kommentje:
Amúgy mondtam neki, hogy akkor mégis kifizetem, de így már nem akarja megengedni, hogy beköltözzek, pedig betartom ezzel a szerződést.
jan. 30. 22:40
 13/13 anonim ***** válasza:
73%

Itt két lehetőség avn.

A szerződést avgy komolyan veszitek, akkor neked fizetned kell 10-ig, neki viszont ehhez téged be kell oda engednie - vagy nem veszitek komolyan. Akkor ő megteheti, hogy nem enged beköltözni, de akkor neked meg nem kell fizetned.

Bérleti díjat a szerződés szerint kell fizetned. Ha nem enged beköltözni akkor nem valósul meg a bérlés és köteles visszaadni a kauciót.

Vagy a felmondást választja, de akkor meg be kell engedjen a lakásba, hiszen csak akkor mondhat fel neked ha a bérlője vagy és akkor lehet a bérlője ha beköltöztél a lakásába.

Ha az lenne a szerződésben, hogy az első havi díjat előre kell fizetned akkor megtehetné, hogy be sem enged. De ha a szerződésed a lakás bérléséről február 1-től érvényes és neked február 10-ig kell fizetned, akkor be kell hogy engedjen a lakásba. Ettől még felmondhat neked és neked ki kell költöznöd a hónap végével, a lakbért levonhatja a kaucióból, de csak ha beköltözhettél.

beszélj vele, hogy a szerződés akkor tud életbe lépni ha te beköltözhetsz a lakásba. Ha ezt nem akarja akkor ő is megszegi a szerződést. Akkor egyezzetek ki abban, hogy szimplán eltépitek, ő visszaadja a pénzedet, te meg keresel másik lakást magadnak, nem mész be a lakásába. De ha nem enged be a szerződés ellenére akkor te akár rendőrrel is mehetnél, hiszen most a tied lenne a lakás. (persze nem fogsz ilyet tenni). Amíg nem kaptál kulcsot, nem költöztél be addig nem is kell fizetned.

Mondd, hogy megérted ha ezután nem neked akarja kiadni a lakását de akkor a pénzedet vissza kell adnia!

jan. 30. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!