Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Elfogadjam így a lakbér emelést?

Elfogadjam így a lakbér emelést?

Figyelt kérdés

Szeptember óta lakom egy albérletben Budapesten. A szerződésben nem volt szó arról, hogy emelné a lakbért az év folyamán az inflációnak megfelelően a bérbeadó.


Jogos lehetne első ránézésre az emelés, de volt pár probléma mióta itt lakom.


- A konyhai lefolyóban dugulás volt, amikor átvettem a lakást, jeleztem is egyből a tulajnak. Erre mondta, hogy öntsek bele felolyó tisztítót, ami nem oldotta meg a helyzetet. Kijött három dugulás elhárító cég, de nem tudták megoldani, mert belekövesedett a lefolyóba a dugulás elhárító szer, mert elvileg összekötött a régi lakó mosogatószerével. Fel kell majd bontani, a tulajjal megállapodtam, hogy ez nyáron történjen majd meg, mert most a tanulmányaimra, és a munkámra kell koncentrálnom.


Ősszel viszont gázbojlert kellett cserélni, mert lyukas volt az égéstere, ami szénmonoxid mérgezést okozhatott volna. Először a régit próbálta egy szerelő megszerelni, de attól az lett, hogy nem állt le a láng benne, ha elzártam a melegvíz csapot, így egy hónapig, külön kellett vizet melegítenem a fürdéshez, vagy óvatosan vizet engedni a roszz bojlerből.


Egyszer volt egy vaklárma, hogy beriasztott a gáz érzékelőm, téves riasztással, amivel szintén kerestem a tulajt, meg volt kisebb gond a wc tartállyal is, illetve volt, hogy amiatt kerestem meg, mert azt hittem szénmonoxid áramlik vissza.


Elismerem, hogy sok lehetek neki, ezt ő is jelezte. De nem keresném semmivel, ha minden jól működne a lakásban. Ezt úgy tudta volna elérni, ha karbantartja.


Eléggé garasos, az új bojlert ő vette meg, jelen volt a beszerelésnél, és akkor a szerelő eltörte a zuhanycsövet, nekem kellett újat venni, ő nem volt hajlandő fizetni, hiába tudta, hogy nem én törtem el.


Úgy van vele, hogy nulla ráfordítással akar pénzt a lakásból.


Én szeretném megkérni emailben, hogy a fentiekre hivatkozva ne emeljen 10%-kal a lakbéren, de meghagyni neki a lehetőséget, hogy emelhessen.


Nem a legjobb a viszony köztünk.

Az emelésre csak kezet fogatott velem, nincs még lepapírozva, ez a minimum, amit elvárok.


Mennyire jó ötlet ez? Vagy, ha egy ilyen embernek pattogok, akkor valószínűleg kitesz az albérletből? Most nem a legalkalmasabb nekem a költözés, de úgy érzem, hogy nekem is számítanom kellene valamit ebben a helyzetben, és nem csak neki.



febr. 9. 18:25
 1/7 A kérdező kommentje:
Emellé még az is hozzátartozik, hogy a szerelőket is én hivogattam mindig, és nekem kellett őket felhajtani.
febr. 9. 18:31
 2/7 anonim ***** válasza:
93%
én azonnal új albérletet keresnék. nekünk is volt ilyen főbérlőnk. azóta is pereskedünk.
febr. 9. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Ki perelt be kit?

Én őt nem akarom, csak a legvégső esetben perelni.

febr. 9. 18:51
 4/7 anonim ***** válasza:
91%
mi őt. ránk akart verni egy csomó fizetnivalót és a rezsi elszámolások sincsenek rendben.
febr. 9. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
91%

Tanulópénz: mielőtt megkötöd aszerződést, mindent ellenőrzöl, milyen állapotban van.

Amit felsoroltál, 90%-a a tulajdonos és nem a használó költsége.

febr. 9. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
77%
Igazabol onnan akkor is koltoznek, lehetoseg szerint, ha 5 ev mulva sem emelne a lakbert.
febr. 10. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Az hpgy mi mikor mennyire volt rossz az irreleváns. Azt kell megnézni mennyi időre szól a szerződés. Ha fix egy év, nem emelhet addig. Vagy kirak vagy kivárja az évet. De ha kirak, kárpótolnia kell vagy beperelheted.
febr. 10. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!